Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lolomanolo napisał:
Godzinę temu, W1Michal napisał:
Dziś zalałem 95 zamiast 98 na kórej jezdze dość długo, po mieście nie odczuwalne ale powyżej 120 km/h auto jakby zmulone. Wg mnie przy prędkościach autostradowych auto jest mniej żwawe. Ale to moja sugestia. Silnik benzyna z turbo

Jeśli nie była to kwestia trefnego paliwa to prawdopodobnie Twoje auto "nauczone" jeździć na 98 podczas trasy na 95 musiało ciąć po zapłonie.

Trefnego na bank nie, tankowałem na tej samej stacji co tankuje od 6 lat. Powiem tak powyżej 140 czułem jakbym przyczepke ciągnął albo pod wiatr jechał. Pedał w podłodze i zanim dobiłem do 170  to mi to zajeło zdecydowanie zbyt dużo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paperson napisał:

@StreamHD pamiętaj, że mamy wreszcie dodatnie temperatury po dużych mrozach i diesle pracują kulturalniej ;)

Dokładnie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :D Pisałem o aucie matki (1.9 TDI PD BEW 74 kW) - przy -18*C - totalny traktor, jak zarzynana świnia. Przy zerze - full kultura. Teraz, przy +5 - jak aksamit (jak na PDka). :D A co ciekawe, przy zerze jak sąsiad odpalił swojego 1.9 albo 2.0 na PD (Octa II FL to jest), to dalej tragedia. Ja zalałem arktycznego ze Statoila, on nie wiem co. Pewnie powinienem żałować, że w aucie jest jeszcze arktycznego na 700 km, jeździ teraz tyle co nic, a nie ma mrozów, ale czuć, że auto naprawdę chodzi kulturalniej na nim, aniżeli na zwykłym z Kleen-Flo 952.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy Panowie jak to się dalej rozegra. Pomijając odczucia "zmysłowe" to jeszcze zbieram dane pracy wtrysków także, może tam coś wyniknie. 

Napewno nic nie będę pisał jak nie będę pewien. Teraz jestem pewien, że silnik pracował zdecydowanie ciszej ale jak sami mówicie, może te kilka stopni różnicy tak zrobiło, chociaż wątpię bo w sobotę jak mówiłem jechałem to były okolice 0 i darł się jak zwykle, a dzisiaj ciszej, gładziej, aksamitnej. Tak jak piszą na necie :D 

 

Ale powtarzam, narazie żadnych werdyktów.  Za kilka setek KM się odezwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD Jestem ciekaw co wyjdzie z pomiarów :)

Zrobiłem przeszło 12 kkm lejąc ten dodatek i różnicy raczej nie zauważam. Spalanie bez zmian, praca silnika również. Wczoraj jeździłem pierwszy raz od dwóch tygodni w temp na plusie i silnik pracował bardzo kulturalnie. Dzisiaj -2 i już nieco głośniej - norma. Opieram się jedynie na wrażeniach słuchowych a dodatek leję dla własnego spokoju, bo pompki są w świetnym stanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, W1Michal napisał:

Ja miałem ale odwrotnie ;)  takze może zależy od stacji stylu jazdy itp

Własnie styl jazdy był bardzo podobny a nawet taki sam. Jeszcze to sprawdzam, bo różnica była naprawdę spora.  Tydzień temu zalałem do pelna na CK, zobaczymy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tym circkle k tankujecie miles plus czy zwykłą miles? 

Ja posiadam taką historię, że gdy kupiłem auto z pompowtryskami zacząłem tankować paliwo u szefa, bo taniej. Po ok 10 tys km zaobserwowałem dziwną pracę silnika. Mechanik powiedział, że z wtryskami zaczyna się coś dziać. Wtedy się wystraszyłem i zacząłem tankować wyłącznie na statoilu paliwo miles plus - premium. Na szczęście po kilku wyjezdzonych bakach objaw ustąpił ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek1419 napisał:

A na tym circkle k tankujecie miles plus czy zwykłą miles? 

Zawsze leję dodatek dlatego zwykły Miles tankuję, na Orlenie również zwykły ON lałem. ;) Problemów z odpalaniem nie miałem nigdy. ;) 

@paperson dam znać, ale myślę, że będę mógł powiedzieć coś dopiero za kilka miesięcy. Chce trochę zjeździć na tym paliwie z CK, żebym miał jakieś porównanie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca OFT bo tyczy się paliw i zniżek na polecana w tym wątku stacje Circle K.
Chciałem założyć kartę prepaid na powyższą stacje którą można wykorzystać również na stacjach express czyli byłe 1-2-3 i jest dodatkowy rabat na paliwo.
Niestety firmy się nie dorobiłem, a karta jest tylko dla firm, ale może ktoś korzysta z takiego rozwiązania i podpiął się pod jakiegoś znajomego z firmą i może mi udzielić odpowiedzi, czy doładowanie jest do danej karty, czy dla firmy? Czyli jakby były dwie karty i doladował bym swoją to ktoś korzystając z drugiej karty na ta sama firmę mogłyby płacić moimi środkami?
I czy faktura jest wysyłana na adres firmy?

wysłane przez tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie odnośnie Lotosu - one mają "swoje" paliwo czy to jest to samo co Orlen tylko inne dodatki ?  mam znajomego który twierdzi że 98 Lotosu to "prawdziwe" 98 natomiast cała reszta to 95 zmieszana dodatkami aby uzyskać 98. Tak mi wytłumaczył po swojemu w każdym razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.