Skocz do zawartości

K2 Roton vs. ValetPRO Dragons Breath


lisek_92

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem umyć dwie pozostałe felgi rotonem w tym samym aucie, efekt ten sam na feldze biały nalot i porysowania w miejscu gdzie była użyta szczotka... Na szczęście felgi i tak idą do regeneracji przez sezon zimowy więc nie ma bólu. Nie wiem dlaczego tak jest na tych moich felgach ale nie zamierzam go stosować na innych felgach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrisAGC, szkoda tylko że tą samą szczotką myłem też felgę gdzie był dragon i tam nie ma zarysowań

jutro postaram się zrobić zdjęcia normalnym aparatem i zobaczycie o czym mówię

ps. CrisAGC prawdopodobnie to jednak Ty używasz szczotki od kibla skoro wpadłeś na taki pomysł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

kamil, pozwolę sprostować.

deironizer jeżeli posiada neutralne pH nadaje się na każdą powierzchnię. może pomyliło Ci się z kwasem lub mocną zasadą?

nawet w temacie naszego środka była gdzieś fotka po tym jak leżała kropka na polerowanym alu przez ponad godzinę. felgom żadna krzywda się nie stała ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
651185 gadasz głupoty..

 

 

miałem kilka różnych "ironów" i każdy działa ...roton też ! Zresztą nikt Ci nie każe kupować Rotona jeśli Ty uważasz że Tugą złapałeś Bozię za nogi ... przed Tobą jeszcze dużo litrów przelanych różnych tego typu płynów abyś doszedł do odpowiednich wniosków i przy tym dalej być kulturalnym i szanować zdanie innych :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651185 gadasz głupoty..

 

 

miałem kilka różnych "ironów" i każdy działa ...roton też ! Zresztą nikt Ci nie każe kupować Rotona jeśli Ty uważasz że Tugą złapałeś Bozię za nogi ... przed Tobą jeszcze dużo litrów przelanych różnych tego typu płynów abyś doszedł do odpowiednich wniosków i przy tym dalej być kulturalnym i szanować zdanie innych :wallbash:

Szanuje zdanie innych, niech kupują przecież to ich pieniądze :-) mam też prawo do wyrażania własnej opinii, a w mojej opinii k2 to gówno i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie przerobiłem butelkę Rotona i moja subiektywna opinia jest taka, że broni go tylko cena i wydajność. Nie ma mowy o skutecznym działaniu w przypadku bardziej zapuszczonych felg. Właściwości deironizujace jak dla mnie słabe i mało efektowne. Nadaje się tylko i wyłącznie do bieżącej pielęgnacji zabezpieczonych felg. Użyłbym go ponownie tylko w razie "W", kiedy nie miałbym nic innego pod ręką. 4/10 i to takie naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucę swoje spostrzeżenia bo miałem i VP i Rotona. VP miałem dość dawno i byłem bardzo zadowolony bo felgi wyglądały jak nowe. Krwawienie bardzo obfite. Domywanie bez szczotki na wysokim poziomie. Zmieniłem felgi i nie mając pojęcia kiedy i czy w ogóle poprzedni właściciel je mył potraktowałem je Rotonem który po prostu kupiłem pod blokiem w sklepie. Coś tam pokrwawiło ale bez szału. No nic, mówię, jest przyzwoicie jak za te pieniądze. Skończył się roton (poszedł na lakier) i kupiłem Tugę zieloną. Od opsikania Rotonem przejechałem około 1500km. Po Tudze felgi krwawiły jak cholera. Nie były szczotkowane a domyte zostały tak że aż się błyszczały.

Dlatego nikt mnie już do K2 nie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Chłopaki widzę , że problem krwawiącej felgi jest spory odnośnie porównania CENY DO JAKOŚCI, ale przyłączam się do wypowiedzi ADBL, jeżeli "krwawa felga ma neutralne ph" to nie może uszkodzić powierzchni, no chyba że PH jest trochę przekłamane w górę ( czyli zasadowe) lub w dół ( czyli kwaśne) tylko takie odczyny mogą uszkodzić powierzchnie po odparowaniu nośnika, czyli wody...

Jeżeli chodzi o krwawienie wszystko jest uzależnione od jednego z surowców w danym preparacie ( właśnie tym co pachnie jak pachnie) bo tylko dzięki niemu następuje reakcja z tlenkami żelaza i stąd ten "czerwony" kolor. Widocznie w produktach K2 jest tego mniej i działa słabiej ( dlatego z tą wydajnością można podyskutować, aby uzyskać efekt jak przy innych wysokiej jakości preparatach musimy czynność kilkakrotnie powtórzyć ), a jak pozostawia biały nalot, to może być to spowodowane właśnie tym że PH jest trosze wyżej lub niżej neutralnego i po odparowaniu wody pozostaje dany osad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.