Skocz do zawartości

Lakier BMW Schwarz II - ciężki przypadek


KeepeR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, trafił mi się mega upierdliwy lakier czyli Schwarz II BMW, na auto ma pójść powłoka Gyeon Mohs więc tym bardziej mam pod górkę bo trzeba dokładnie usunąć wszystkie wypełniacze a wykończyć ten lakier bez delikatnych rysek, hologramów graniczy chyba z cudem albo ja coś robię źle...

 

Lakier jest bardzo twardy, głębsze ryski ciężko usunąć nawet przy wielokrotnym podejściu mikrofibrą+101 lub prowool+101, cała reszta ładnie znika ale po wymyciu IPĄ zostaje spory bałagan w postaci haze+cała masa małych rysek :-] podejście polishem na średnim padzie lub fg300 na cuttingu pozostawia praktycznie taki sam bałagan :/ żółty rupes+sonax perfect finish to jak do tej pory najlepsza kombinacja, która usuwa haze w 100% ale przy wycieraniu pasty bajecznie łatwo narobić lekkie hologramy i mikroryski :kox: część mikrorysek pozostaje też po samym polerowaniu.

 

Generalnie efekt jest i tak dobry ale idealnie nie jest, jakby na koniec poleciał jakiś cleaner to praktycznie niczym bym się nie przejmował no chyba że mohs zakryje mikro niedoskonałości...

 

Ktoś wie czego jeszcze można spróbować ? jak podejść ten lakier ? Koch działa na nim dużo gorzej niż PerfectFinish, tne ProWoolem bo mam wrażenie, że po mikrofibrze zostaje nieco większy bałagan i pasta zasycha, (nie da się jej zetrzeć) na prowoolu tego nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę lepiej, podwójny finish, długie wypracowywanie pasty, delikatne ścieranie itp. jeszcze jak mohs dodatkowo zakryje jakieś delikatne niedoskonałości to będzie ok :)

 

Z samą wodą nie próbowałem ale próbowałem wodę z pastą i efekt raczej kiepski ;) gorszy niż SPF i odpowiednie wypracowanie.

 

Dam znać jak sposób z samą wodą ale raczej nie wydaje mi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy taki sam lakier w bmw robiłem jak Ty ale, fg400 i futro na rotacji, potem jeden przejazd na gąbce, następnie na DA s17+, i sonax perfect finish na DA czerwony NAT. Na to poszedł mohs i na następny dzień po dwóch warstwach tak jeszcze z 10% zakrył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się napociłem z Schwarz II na e60 to po nocach miałem koszmary... Jak sam zauważyłeś najistotniejszy jest finish,ale często jest zbyt słaby,żeby poradzić sobie z bałaganem po fibrze,czy nawet kombinacji średnia pasta i gąbka.Dlatego najlepiej jest zrobić jedno podejście extra, gąbka finish i pasta polish,a potem dłuuuugi finish(Ultrafina ogarnęła dość dobrze),a powłoka zawsze coś tam zakryje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu mieliśmy walkę z tym lakierem :) . Rzeczywiście jest dość ciężkim przypadkiem ,ale jak zauważyłeś wszystko jest do zrobienia ;) .Te lakiery naprawdę potrzebują mocnego i długiego finish'u ...wykończenie z hologramów zajęło nam pół dnia .

Nie wiem czym robisz wykończenia ,ale naprawdę z nimi dobrze radzi sobie polerka oscylacyjna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy jaki polecacie zestaw do tego lakieru ? Planuje kupic maszynę kraussa 5800 z zestawem menzerny, czy to bedzie dobre do tego lakieru biorąc pod uwagę ze bede pracował 1 raz i nie zależy mi na 100% efekcie tylko nadaniu lakierowi dawnego blasku i najbardziej na tym żebym nie narobił swirli? Czy na finish musze dokupić tez jakas jeszcze inna pastę lub pady ?

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Koledzy jaki polecacie zestaw do tego lakieru ? Planuje kupic maszynę kraussa 5800 z zestawem menzerny, czy to bedzie dobre do tego lakieru biorąc pod uwagę ze bede pracował 1 raz i nie zależy mi na 100% efekcie tylko nadaniu lakierowi dawnego blasku i najbardziej na tym żebym nie narobił swirli? Czy na finish musze dokupić tez jakas jeszcze inna pastę lub pady ?

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi :)

w innym dziale polecali megsa 101 i 205 badz kocha . A te monzy to bardziej do rotacyjnej

 

Zajrzyj do tematu

viewtopic.php?f=11&t=16838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego spojrzę na tamta strone. A powiedz mi jest mowisz ze te monzy tylko na rotacje to ma sens taki zestaw ? http://allegro.pl/startowy-zestaw-poler ... 72033.html Czy i tak nie wykorzystam tych past w DA ? zestaw wydaje mi sie dosc dobra okazja cenowa biorąc pod uwagę koszt samej maszyny w okolicach 680 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.