Skocz do zawartości

Środki Meguiar's do wnętrza


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie Łukasz, napisz coś o Meguiars Natural Snine (coś takiego jak Julek napisał 2 posty wyżej;-) Ja się zastanawiam co teraz wybrać czy psikacza czy wcieracza? ;):o

 

Szkoda, że nie mam zdjęcia 50/50 - kiedyś zrobiłem u siebie w aucie pół deski i strzeliłem fotkę, ale przyznam szczerze, że do tej pory nie mogę jej znaleźć poprzez co jestem zły. Naprawdę fajnie to wyglądało i typowo zrobiłem dla zdjęcia. Wiosna idzie więc pewnie trochę fotek porobię.

 

Natomiast dużo prawdy jest w tym zdjęciu:

 

40635550.jpg

 

Nie wiem co za bardzo można napisać w stosunku do opisu Julka, bo równie dobrze mógłbym go odnieść podobnie do NS - dla mnie środek jest bardzo przyjemny w użyciu. Oczywiście jak każdy tego rodzaju środek należy stosować na czystą powierzchnię, bo inaczej efekt będzie mizerny. Najpierw czyszczenie APC, przecierasz mikrofibrą i czekasz parę chwil aż wszystko wyschnie. Potem NS na aplikator i ja robię tak, że nakładam na element bardzo lekko wcierając, czekam minutę i przecieram mikrofibrą.

 

NS jest w postaci białego mleczka, nie jest tłusty (NXT Tech Protectant, który też mam w porównaniu do NS jest jak olej do smażenia) i bardzo przyjemnie się nakłada. Dla mnie istotną rzeczą jest to, że środek ten nie nadaje plastikom sztucznego połysku, że świecą się jak psu worki. Nawet Supreme Shine nie daje takiego sztucznego połysku tylko ładny, delikatny i naturalny połysk. Dodatkowo bardzo fajnie działa na niego potem Quik Interior Detailer. Raz na jakiś czas psikasz i wycierasz mikrofibrą - zajmuje to dosłownie kilka minut na całe wnętrze.

 

A przy okazji znalazłem fotkę z użycia Megs Gold Class Trim Detailera:

 

plastik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Trim Detailer jaką ma konsystnecję. Brudzi lakier przy aplikacji?

 

Nie, nie zauważyłem żeby brudził lakier, a nawet jeżeli przeciągniesz po lakierze to łatwo można to usunąć.

 

Łukasz, a używałeś Quik Interior Detailer na środki z większym połyskiem typu supreme shine albo nxt tech protectant ?

 

Mariusz, niestety nie miałem okazji używać QID na te pozostałe środki. Jak wcześniej stosowałem Tech Protectant to nie miałem QID, a jak teraz stosuję NS to go mam więc nie było kiedy. TP ładnie wygląda i dalej bym go pewnie używał, ale za bardzo denerwowała mnie ta oleista i tłusta konsystencja podczas nakładania dlatego przesiadłem się na NS.

 

Może jak już będzie ciepło to zrobię mały teścik (NS, SS, TP) gdzieś na jakimś boczku jak to wygląda, bo na desce wolę mieć mój ulubiony mat, który daje NS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Łukasz,

Dzięki za info.

 

Napisz jeszcze jak porównujesz efekt między tech protect a supreme shine?

 

Ja lubię delikatny połysk który daje tech protect ale tez mi przeszkadza ta jego konsystencja i się zastanawiam nad supreme shine ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jak porównujesz efekt między tech protect a supreme shine?

 

Mariusz, efekt TP jest bardziej w kierunku NS, ale nie do końca, bo plastiki po nim dają ciutkę takiego jakby "lekko tłustego połysku" - kurcze nie wiem jak to dokładnie określić - trzeba by to było zobaczyć i dotknąć. W każdym bądź razie, plastiki są na pewno jakby bardziej "śliskie" w dotyku niż po NS czy SS.

 

Ja lubię delikatny połysk który daje tech protect ale tez mi przeszkadza ta jego konsystencja i się zastanawiam nad supreme shine ?

 

Konsystencja jest wkurzająca - to prawda. Ta tłustość przy aplikacji jest mocno drażniąca i trzeba uważać. Pierwszy raz aplikowałem TP na zewnątrz pod garażem - jak psikałem na aplikator to był lekki wiaterek - moje zdziwienie było dość duże jak zakończyłem środek i zobaczyłem że część auta jest w malutkie plamki - jak przetarłem mikrofibrą to zostały tłuste ślady. Potem okazało się, że psikając na aplikator i chcąc uniknąć ubrudzenia tłustym preparatem wnętrza psikałem na aplikator na zewnątrz. Efekt był taki, że drobinki razem z powietrzem leciały na auto. Niestety UQD musiał iść w ruch i musiałem całe auto tym zrobić, co oczywiście było i tak dobrym pomysłem.

 

TP jest niedostępny, ale jak ktoś chce z ekipy warszawskiej na spotkaniu zobaczyć i przetestować ten środek to powiedzcie - zabiorę go ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Łukasz,

 

Nie wiem jak z wydajnością NT i SS ale tech protect nakładam 2-3 kropla na aplikator i tym praktycznie jestem w stanie zrobić cały kokpit. Mam tech protect od 1,5 roku i jeszcze jest ok 0,5 butelki ;) więc wydajność jest kosmiczna nie wiem jak inne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wydajnością NT i SS ale tech protect nakładam 2-3 kropla na aplikator i tym praktycznie jestem w stanie zrobić cały kokpit. Mam tech protect od 1,5 roku i jeszcze jest ok 0,5 butelki ;) więc wydajność jest kosmiczna nie wiem jak inne :o

 

Ja na butelkę założyłem rozpylacz i robi delikatną mgiełkę pokrywając aplikator i stad lądowało na lakierze. Też mam chyba z 1,5 roku jak nie więcej TP i mam jeszcze z 60% butelki.

 

Wydaje mi się, że NS i SS są trochę mniej wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a, czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat "Gold Class Vinyl & Rubber Protectant" bo zdaje się ze nie ma go w ofercie w Polsce. Znaczy się jest ale nie oficjalnie ;) Mat,gloss?, z czym można porównać- SS,NS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji znalazłem fotkę z użycia Megs Gold Class Trim Detailera:

 

Szczerze to moim zdaniem kiepsko to wygląda. To fotka z netu czy z Twojej aplikacji? Mam wrażenie ,że strasznie nierównomiernie jest rozprowadzony ale może to być wina fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to moim zdaniem kiepsko to wygląda.
Mi się trim Detailer podoba. Na niższych partiach jak progi właśnie sprawdza się idealnie. Przy mocniejszym przetarciu nie zostawia mocno świecącego efektu. Za to tworzywo jest świetnie odżywione, wygląda naprawdę świeżo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to moim zdaniem kiepsko to wygląda. To fotka z netu czy z Twojej aplikacji? Mam wrażenie ,że strasznie nierównomiernie jest rozprowadzony ale może to być wina fotki.

 

Czemu kiepsko ? To moja aplikacja na szybko, a że to był ostatni niezrobiony próg i w połowie aplikacji pomyślałem żeby zrobić zdjęcie więc nie miałem już okazji nakleić taśmy, przygotować się do niego i zrobić takie typowe, marketingowe zdjęcie 50/50. I masz złe wrażenie ;).

 

Zrobiłem tylko to, co widać, a wg. mnie wyglądało bardzo dobrze (może na fotce nie do końca to widać) - poza tym cena Trim Detailera bije na głowę wszystkie inne znane marki.

 

Słuchajcie a, czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat "Gold Class Vinyl & Rubber Protectant" bo zdaje się ze nie ma go w ofercie w Polsce. Znaczy się jest ale nie oficjalnie ;) Mat,gloss?, z czym można porównać- SS,NS ?

 

Używałem tego raz u kolegi w aucie, bo on wziął sobie na próbę 1 butelkę - umieściłbym to tak pomiędzy NS i SS - taki mat z delikatniutkim, ledwo widocznym połyskiem. Generalnie produkty Megsa do wnętrza pod względem połysku (od największego połysku do najmniejszego) sklasyfikowałbym tak:

 

1. Supreme Shine

2. NXT Tech Protectant

3. Gold Class Vinyl & Rubber Protectant

4. Natural Shine

5. Quik Interior Detailer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kiepsko ? To moja aplikacja na szybko, a że to był ostatni niezrobiony próg i w połowie aplikacji pomyślałem żeby zrobić zdjęcie więc nie miałem już okazji nakleić taśmy, przygotować się do niego i zrobić takie typowe, marketingowe zdjęcie 50/50. I masz złe wrażenie

 

Oczywiście chodzi mi tylko o stronę zrobioną. zwłaszcza to ujęcie pod kątem wydaje się ,że jest nierównomiernie pokryte i dalej wypłowiałe, ale być może flesz prześwietlił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi tylko o stronę zrobioną. zwłaszcza to ujęcie pod kątem wydaje się ,że jest nierównomiernie pokryte i dalej wypłowiałe, ale być może flesz prześwietlił.

 

Wiesz co, jak tak patrzę to widzę co jest problemem - zapomniałem, że z tyłu włączone były 2 halogeny (2x500W) i stąd może takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dyskusja! :)

Zastanawiam się nad czymś do plastików i gumy. Raczej w formie wcieracza (mleczka, żelu).

Ostatnio trochę firm/produktów wysypało ;)

Zastanawiam się między:

- najkorzystniejszym cenowo Smartwaxem - Smartdressingiem,

- słynącym z łatwej aplikacji (tak przynajmniej twierdzi producent;-) Poorboyem,

- chwalonym, najbardziej sprawdzonym Megsem,

- bardzo mało u nas znanym Autoglymem,

- a może od razu spróbować Swissvaxa lub Zymola. Niestety na temat tych dwóch ostatnich praktycznie nie ma opinii, bo bardzo mało osób to przetestowało ze względu na cenę!

- a może Zaino?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to nie chodzi o modę...a po prostu o upodobania każdego z osobna. Kiedyś tez używałem plaxów i musiało się wszystko maksymalnie błyszczeć. teraz już mi się taki efekt zdecydowanie nie podoba(dojrzał człowiek) ,wręcz przeciwnie,zajeżdża... no wiadomo czym :D Nie to żebym Cie MetalMagnes, obrażał-taki jest Twój gust i niech tak zostanie. A jeśli masz dylemat co wybrać (podobnie jak ja) i lubisz błysk to ani Smartdressing, ani Poorboys Natural look,ani Natural shine cie nie zadowolą bo zostawiają matowy efekt-co najwyżej delikatna satynkę. Może spróbuj Vinyl&rubber protectant od AG -on zostawia lekki błysk.

A jeśli już jesteśmy w temacie-tzn.przy meguiarsie to spróbowałem na plastiki wewnatrz (łącznie) z deska nałożyć Gold Class Trim detailera. To niby do zewnętrznych plastików ale nie widzę przeciwwskazań żeby użyć go wewnatrz. Myślę ze efekt glossy Cię zadowoli ;) Już to zmyłem bo świeciło się jak psu... :D

PS: u Łukasza Trim detailer dostaniesz za 29zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, wszystkim błysk kojarzy się z Plakiem :thumbdown::o, ja nigdy nie stosowałem tego środka!

Z gustami jak wiadomo się nie dyskutuje.

Fakt, wolę błysk ale przede wszystkim lubię czystość ;)

Po prostu szukam preparatu, który zapewni nie tylko wspaniały efekt/wygląd ale też będzie pielęgnował plastik i gumę. Czy to będzie mat czy błysk, to sprawa drugorzędna. Wolałbym błysk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco

Fakt, wolę błysk ale przede wszystkim lubię czystość ;)

Po prostu szukam preparatu ktory będzie pielęgnował plastik i gumę. Wolałbym błysk ;)

To powiem Ci ze Trim detailer genialnie ożywił tworzywa,wyglądały naprawdę super!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.