Skocz do zawartości

Środki Meguiar's do wnętrza


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z Meg'sa używałem do plastików prawie wszystkiego: TP, NS, SS, GCTD i IQD. Moim faworytem pozostaje NS - moim zdaniem jest to produkt najbardziej wszechstronny, dający najlepszy (najbardziej neutralny) efekt. Do tego ma świetną konsystencję i fajny zapach. TP rzeczywiście dobijał konsystencją i tą "tłustością". SS nie jest zły ale jego konsystencja kojarzy mi się z "pastami" samopołyskowymi do butów. Na miękkich tworzywach (np. w Corolli) zostawia obłędny połysk, natomiast na twardszych (np. w VW) wygląda przyzwoicie. Ale dopóki się nie wchłonie/przegryzie, mam wrażenie, że nałożyłem na tworzywa taki właśnie obuwniczy "samopołysk". Z kolei IQD nadaje się bardzo dobrze do odświeżenia wyglądu kokpitu ale w Corolli tworzywa po jego użyciu są tak potwornie matowe, że wyglądają jak wypłowiałe - zaraz trzeba przecierać NS. :) GCTD to mój ulubiony produkt jeśli chodzi o plastiki zewnętrzne. W środku robiłem nim tylko progi i dolne elementy plastikowe na drzwiach - sprawdził się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dopóki się nie wchłonie/przegryzie, mam wrażenie, że nałożyłem na tworzywa taki właśnie obuwniczy "samopołysk".

 

Artur nie jest aż tak źle ;)

 

Co do IQD to on ma taki matowy być, bo bardziej służy odświeżeniu efektu np. NS niż jego dodaniu. Bardzo fajny środek i jest to coś w stylu Quik Detailera do lakieru, z tymże do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0N1N napisał/a:

Ale dopóki się nie wchłonie/przegryzie, mam wrażenie, że nałożyłem na tworzywa taki właśnie obuwniczy "samopołysk".

 

 

Artur nie jest aż tak źle ;)

Napisałem to bazując na swoich doświadczeniach z użyciem SS w VW. Po pierwszej aplikacj tego produkt byłem lekko rozczarowany. Ale ponieważ staram się nie wydawać werdyktu po jednym użyciu to postanowiłem dać mu jeszcze kilka szans. ;) I po tych kilku kolejnych szansach stwierdziłem, że produkt jest naprawdę niezły ale efekt zaraz po aplikacji ciągle kojarzy mi się z nałożeniem pasty samopołyskowej ... może mam jakąś traumę z dzieciństwa?? No nie wiem ... :D

 

Co do IQD to on ma taki matowy być, bo bardziej służy odświeżeniu efektu np. NS niż jego dodaniu. Bardzo fajny środek i jest to coś w stylu Quik Detailera do lakieru, z tymże do środka.

Łukasz, ja nie neguję faktu, że IQD daje efekt matowy. Po prostu zwracam uwagę na to, że na niektórych rodzajach plastików ten mat może być aż za matowy i można się zdziwić. Ale na przykład na plastikach w VW taki efekt zupełnie nie występuje i IQD jest po prostu fantastyczny. :D Dla mnie IQD to produkt z gatunku "must have". Ale na wiosnę pewnie zastąpi go już APC ... apetyt rośnie w miarę jedzenia. A że ja IQD używam też często w domu to trochę za szybko mi się zapas kończy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ja nie neguję faktu, że IQD daje efekt matowy. Po prostu zwracam uwagę na to, że na niektórych rodzajach plastików ten mat może być aż za matowy i można się zdziwić. Ale na przykład na plastikach w VW taki efekt zupełnie nie występuje i IQD jest po prostu fantastyczny. :D Dla mnie IQD to produkt z gatunku "must have". Ale na wiosnę pewnie zastąpi go już APC ... apetyt rośnie w miarę jedzenia. A że ja IQD używam też często w domu to trochę za szybko mi się zapas kończy. :)

 

Artur, ale generalnie QID służy bardziej do odświeżenia powierzchni pokrytej wcześniej środkiem właściwym - tzn. przynajmniej ja go tak traktuję i rzeczywiście tak jak mówisz - jeżeli ktoś by go nałożył na "czysty" plastik to uzyska bardzo mocny mat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie - jak się ma APC Megsa do takiego Natural Shine??? Który jest lepszy?? Czy można je w ogóle porównywać? jak z zapachem?

 

Michał, jakby zadała takie pytanie osoba, która zarejestrowała się wczoraj to bym zrozumiał, ale Ty ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak się ma APC Megsa do takiego Natural Shine??? Który jest lepszy?? Czy można je w ogóle porównywać? jak z zapachem?

 

Michał, jakby zadała takie pytanie osoba, która zarejestrowała się wczoraj to bym zrozumiał, ale Ty ? :-]

 

buahaahahah czytam właśnie swojego posta z rana i chyba rzeczywiście nie bardzo się wyspałem. Chodziło mi mniej więcej o zamienność tych środków. Czy po takim APC Meg'sa konieczny jest np. natural shine, interior detailer itp. czy juz po samym APC kokpit będzie dobrze wyglądał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Po APC będziesz miał WIELKI mat :)

Ale nie będzie żadnego zabezpieczenia UV, żadnej anty-statyczności czyli brud mocno będzie przywierał i tak samo kurz, więc przydałoby się coś do zabezpieczenia.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.