Skocz do zawartości

Mycie silnika


Lukasz20VT

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż, po użyciu chemii przenzaczonej do mycia silnika całe WD40 wypłynie na raz-dwa. w jakieś 5 sekund nie będzie żadnego zabezpieczenia.

 

Więc pytanie jaki sens ma jego wcześniejsze użycie ? ;)

Dlatego m.in. nie widzę racjonalnego powodu do jego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób to dbać o czystość systematycznie,a w tedy nie ma problemu :) najlepszym sposobem zabezpieczenia przed wilgocią to jest zafoliować :) WD-40 nie jest dobrym pomysłem ... w elektronikę lepiej użyć już jak coś środków do połączeń elektrycznych ,np. Isol

julian, ręcznie też można czyścić ... tak jak mówiłeś pędzelek i jazda,a następnie można zetrzeć ... da radę :) u mnie daje :) i nie wcieram brudu, bo nie używam tylko szmatki :) ale różnego rodzaju pędzli i APC szczególnie do bloku silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja uzywam chyba najbardziej nudsza opcje:

 

Wlaczam silnik

Meguairs Super Degreaser, wszedzie psikam, uzywac pedzle lub szotke i wszytko wycieram

Splukam wszytko woda

Wylacam silnik i szybko wycieram najbrudniejsze elementy, jezcze raz woda

Wlaczam silnik i czekam az wszytko sie wysnie

Jezeli wszytko suche i mocno psikam Meguirs Hyper Dressing, 5:1

zamykam maske, thats it, thats all it takes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja mam pytanie odnośnie mat wygłuszających, które są pod maską i na ścianie grodziowej. Czyj najlepiej je czyścić i czy znacie jakieś specyfiki, które przywrócą im czarny kolor i zapobiegną blaknięciu od temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a ja mam takie pytanie. Po jakimś czasie silnik się brudzi. Rozumiem, że traktujecie go standardowo jak np. oponki. Ubrudzą się/stracą kolor/blask, to myjemy i nakładamy dressing na nowo. Tak? :) Mimo osłon pod silnikiem i dość szczelnego przodu po dwóch tygodniach (zwłaszcza teraz na jesień) silnik w chwile będzie brudny. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

chce zakupic z Carvaleta preparat do mycia silnikow... oraz lakier do silnikow...

 

ten do mycia silnikow bez problemu na wszystkie plastiki itd? nic sie złego nie stanie?

 

oraz jak używać tego lakieru do silników? nalać do opryskiwacza, spryskać i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hsv elektronikę :P było na forum, nie czytasz!

 

podstawa to alternator, aku, przekaźniki, abs, ogólnie to co jest otwarte... ;)

Czytam :)

Ale się nie orientuje, tym bardziej że pod maską wszystko wygląda prawie identycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.