Skocz do zawartości

Mycie silnika


Lukasz20VT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kurczaki pieczone Panowie mam citroena C4 muszę umyć silnik aby sprawdzić gdzie jest wyciek oleju i tu czytam że muszę zabezpieczyć to i tamto no nie ukrywam że mnie to trochę przytłoczyło , jeden mówi że takim środkiem myje ?, inny Pan innym myje ? a myślałam że dam radę i nie będę jęczeć a tu ? jakiś koszmar :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys astre 2.0 diesel to umyłem bardzo dokładnie silnik lałem po wszystkim obficie, potem wydmuchałem wode poczekałem aż wyschnie i pojechałem i sie nic nie działo. Teraz w corolli benzynka uważałem na cewki, alternator i bezpieczniki i też nic złego sie nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W zeszły wtorek myłem silnik w Corsie 1.0, nie ruszany od nowości, w komorze widoczna jest też skrzynia, udzielana aż miło. Myłem na włączonym silniku, pre wash z apc, płynu do naczyń i Tugi, później dysza rotacyjna i...działa:-) w ramach eksperymentu lalem po wszystkim i nic, kompletnie żadnej awarii :D w Peugeocie bym się nie odważył, ale tu jak widać benzynowy prosty silnik jest nie do zabicia, nawet olej i zaschniety brud że skrzyni zszedł idealnie. Jutro akcja pędzel i gotowe, myślę więc że w starych silnikach nie ma dużego strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś umyłem KT22 i byłem w szoku jak go wyczyścił, po ropie wyciągnął jeszcze kosmiczne ilości syfu (na chwilę obecną nie opłaca mi się go samego zamawiać) Przy okazji zakupów pomyślałem o Green gine, kwestia czy nie zaszkodzi aluminium. Olej bez problemu rozpuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.