Skocz do zawartości

Shiny Garage Tar & Glue - Szkody po użyciu


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Pewnie tylko i wylacznie by uniknac odpowiedzialnosci gdy jakies szkody sie pojawia

Dokładnie tak. Każdy z nas stosując dany preparat a zwłaszcza pierwszy raz powinien być czujny i podejrzliwy. Stara zasada "ufaj i kontroluj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie preparaty zazwyczaj zasychają na biało, gdy są aplikowane na ciepły lakier. Zdarzyło mi się raz takie "kuku" z deironizatorem, ale to po prostu kwestia ciepłego lakieru była. Wytłumaczcie mi, jak na zimnym lakierze coś, co ma delikatnie oleistą ciecz może wyschnąć w dosłownie kilka sekund? Shiny Garage, na spirytusie to robicie? :D

 

Kupiłem prickbort mac 124 i dziś zaaplikowałem w praktycznie takich samych warunkach z ciekawości na elementy plastikowe, gumowe jak i lampy i dosłownie zero reakcji . Więc nikt mnie już nie na mówi na użycie T&G, bo są bezpieczniejsze produkty :D Ostatecznie prawie cała butelka litrowa została zlikwidowana, nie chce nawet tego używać na felgi. Od teraz będę bardziej uważał na produkty od SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie preparaty zazwyczaj zasychają na biało, gdy są aplikowane na ciepły lakier. Zdarzyło mi się raz takie "kuku" z deironizatorem, ale to po prostu kwestia ciepłego lakieru była. Wytłumaczcie mi, jak na zimnym lakierze coś, co ma delikatnie oleistą ciecz może wyschnąć w dosłownie kilka sekund? Shiny Garage, na spirytusie to robicie? :D

 

Kupiłem prickbort mac 124 i dziś zaaplikowałem w praktycznie takich samych warunkach z ciekawości na elementy plastikowe, gumowe jak i lampy i dosłownie zero reakcji . Więc nikt mnie już nie na mówi na użycie T&G, bo są bezpieczniejsze produkty :D Ostatecznie prawie cała butelka litrowa została zlikwidowana, nie chce nawet tego używać na felgi. Od teraz będę bardziej uważał na produkty od SG.

 

Ja tylko poddałem wątpliwościom możliwość, że produkt wyschnął w "dosłownie kilka sekund". Wydaje mi się to trochę nierealne na zimnym lakierze, w przypadku takiego produktu, ale ja tu tylko sprzątam, a T&G w sumie nie mam, bo mam jeszcze bańkę prickborta, ale nie wyobrażam sobie, jak lekko tłusta ciecz miałaby wyschnąć w kilka sekund w chłodnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku z ciekawości jak byś sprawdził ten produkt w niewidocznym miejscu na każdym elemencie zewnętrznym w samochodzie? Robiłeś kiedyś tak? :o każdy plastik oddzielnie, listwy, chlapacze, podszybie, grill, uszczelki, trójkąty od lusterek, same lusterka, klamki, antena, ramki, lampy, reflektory, kierunkowskazy itp :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas roznica pomiedzy SG Orange Tar&Glue Remover, a SG New T&G ? Ktorego dokladnie uzywaliscie ? Ponoc ten drugi jest bezpieczny dla plastikow...?

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kamil producenci zabezpieczają się w ten sposób.

Oczywiście, że nie robię takich dokładnych testów.

Przykład.

Miałem kiedyś przypadek, że prickbort wszedł w reakcję z tworzywami Q5.

Produkt z grupy pewnych i sprawdzonych który jest jedynym t&g który używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil producenci zabezpieczają się w ten sposób.

Oczywiście, że nie robię takich dokładnych testów.

Przykład.

Miałem kiedyś przypadek, że prickbort wszedł w reakcję z tworzywami Q5.

Produkt z grupy pewnych i sprawdzonych który jest jedynym t&g który używam.

 

To była biała czy przezroczysta butelka? :o

 

Wiem, że się właśnie w ten sposób zabezpieczają, ale z tym T&G słyszałem o wielu przypadkach fakapów (też poza forum), że dziwi mnie podejście producenta.... Ja bym to po prostu inaczej załatwił ;)

 

Dobra, chyba już wszystko zostało powiedziane :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Wiem, że się właśnie w ten sposób zabezpieczają, ale z tym T&G słyszałem o wielu przypadkach fakapów (też poza forum), że dziwi mnie podejście producenta.... Ja bym to po prostu inaczej załatwił ;)

Masz rację, tym bardziej, że anty reklamę można było zamienić na reklamę rozwiązując problem zgodnie z poniższym schematem

 

Tego produktu nie używałem, ale kojarzę, że na którymś do usuwania smoły (jakiś marketowy) była informacja, że stosować należy tylko na powierzchniach lakierowanych. Co od razu zapaliło w głowie czerwoną lampkę, że ten środek może nie lubić się z tworzywami. Oczywiście na własną odpowiedzialność zignorowałem to i sprawdziłem, że u mnie strat nie wyrządził, ale producent mnie zawczasu ostrzegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

t&g z concept

 

kolega napiskal na lampy przednie w nowej e klasie. Jedna lampa zrobila sie mleczna. Mowil ze psiknal i splukal za minute ale wydaje mi sie ze bylo mu glupio i klamal. Moze po prostu splukal za pozno. Btw lampa zrobila sie mleczna, musial przeprowadzic renowacje reflektora na nowej e klasie z przebiegiem 3 tys km ;) papiery wodne i jazda.

Udalo sie zrobic to ładnie ale nalezy uwazac z conceptem ;) szkoda ze nie zrobilem zdjecia, nie mialem zadnego sensownego aparatu.

Na lakierze dziala dobrze i szybko , na plastiku tez dziala "szybko" z przymrużeniem oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie trochę odkopie temat ;) Zdarzyło się widzę nie raz każdemu że coś tam ten T&G narobił. Stosowałem Prickbort i u mnie jednak pojawiły się zacieki na nadkolu i nie wiem za bardzo jak sobie z tym poradzić, glinka nie ruszyła ich w ogóle, mocne mycie również.... co byście na to zaradzili ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karbo spróbuj zmywaczem silikonowy przetrzeć te zacieki :) Dziwne, że glinka i powtórne mycie nie pomogło. Wczoraj miałem podobną sytuację. Zagadałem się z kumplem i prick troszkę dłużej poleżał na czarnym lakierze BMW. Wyglądało to nieciekawie. Potem poszedł jeszcze deironizer, mycie, glinka i mycie, i jest git :good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson no właśnie dziś do tego uderzę :/ Wyszło to w ogóle na sam koniec roboty, gdzie już wpadł wosk i wszystko... Wyjechałem z garażu dałem na słonko zachodzące, patrzę a tam zacieksony :/ Będę z tym walczyć... Wrzucę na początku jakiegoś ludwika, piana zasadowa, szampon i glinka i będę wyczekiwać efektów ;) Przesmalcować jedno nadkole to nie problem, ale troszkę się wystraszyłem. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.