Skocz do zawartości

Przedłużenie polisy OC


wooke

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Pływak napisał:

Najpierw musieli by się rozprawić z naciągaczami. Z tymi co przy byle kolizji próbują od ubezpieczycieli wyciągać gigantyczne odszkodowania i to nie na auto bo jak janusz jechał starym oplem to za dużo nie ugra ale zawsze można posymulować różne bóle. To właśnie przez rosnącą liczbę wypłat stawki idą w górę i uczciwi ludzie chcący zlikwidować szkodę muszą się użerać z ubezpieczycielami.

 

Ubezpieczyciele wyczaili, że mogą podnosić stawki i bronić się tym co opisujesz "bo janusze oszukujo i kombinujo" 

Oszukuje garść motojanuszy a płacimy na nich my. To nie fair. Niech ubezpieczyciel inaczej to zrobi, a nie moim kosztem. Moje OC 3 lata temu to było 680zł.  Teraz to jest 1100zł. Ubezpieczalnia mówi, że to wina krętaczy, a ja mówię, że to ubezpieczalnia znalazła sobie wymówkę do grabienia moich pieniędzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Do osób nazywających towarzystwa ubezpieczeniowe złodziejami.

https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5503/7/27/1/wyniki_finansowe_zakladow_ubezpieczen_w_2016.pdf

Powyższy link przedstawia wyniki finansowe wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych za lata 2012 - 2016. Dział drugi ubezpieczeń to ubezpieczenia majątkowe w skład których znajdują się ubezpieczenia obowiązkowe oc pojazdów lądowych (grupa 10) oraz ac (grupa 3).

Jak widać od 2013 roku wyniki finansowe lecą na łeb na szyję. Czy znacie jakąś firmę na rynku która gdyby straciła w trzy lata 60% zysków, nie podniosłaby cen?

Może zatem to wcale nie jest tak że ubezpieczyciela kłamią tłumacząc podwyżki wzrostem wypłacanych odszkodowań tylko coś w tym jest? W innym temacie tego forum, toczy się dyskusja na temat tego że ubezpieczyciele oszukują na wypłatach odszkodowań i forumowicze rodzą sobie jak wyciągnąć z nich więcej za rozbite auto. Podpowiadają sobie że każdemu należy się auto zastępcze w razie szkody z OC, że może naprawić auto w ASO, że należy się odszkodowanie za utratę wartości auta po szkodzie i że warto jeszcze iść do lekarza "z bólami" to ubezpieczyciel coś dorzuci. 

Nie oceniam takiego zachowania - każdy walczy o to co mu się słusznie należy. Trzeba tylko zrozumieć że co raz większe wypłaty odszkodowań będą wiązać się z coraz wyższymi składkami za oc. 

I na koniec, uwierzcie że ubezpieczyciele co raz lepiej radzą sobie z wyłudzeniami odszkodowań i te stanowią już jedynie promil wypłat odszkodowań. Składki rosną nie przez incydentalne wyłudzenia a przez podnoszącą się świadomość możliwości prawnych społeczeństwa i szeroko rozumianą roszczeniowość obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eryczek napisał:

Może zatem to wcale nie jest tak że ubezpieczyciela kłamią tłumacząc podwyżki wzrostem wypłacanych odszkodowań tylko coś w tym jest? W innym temacie tego forum, toczy się dyskusja na temat tego że ubezpieczyciele oszukują na wypłatach odszkodowań i forumowicze rodzą sobie jak wyciągnąć z nich więcej za rozbite auto. Podpowiadają sobie że każdemu należy się auto zastępcze w razie szkody z OC, że może naprawić auto w ASO, że należy się odszkodowanie za utratę wartości auta po szkodzie i że warto jeszcze iść do lekarza "z bólami" to ubezpieczyciel coś dorzuci. 

Nie oceniam takiego zachowania - każdy walczy o to co mu się słusznie należy. Trzeba tylko zrozumieć że co raz większe wypłaty odszkodowań będą wiązać się z coraz wyższymi składkami za oc. 

I na koniec, uwierzcie że ubezpieczyciele co raz lepiej radzą sobie z wyłudzeniami odszkodowań i te stanowią już jedynie promil wypłat odszkodowań. Składki rosną nie przez incydentalne wyłudzenia a przez podnoszącą się świadomość możliwości prawnych społeczeństwa i szeroko rozumianą roszczeniowość obywateli.

:good:

Moim zdaniem sytuacja na rynku jest teraz właśnie bardzo zdrowa. Zgadza się, że składki przez ostatnie kilka lat bardzo mocno wzrosły i kogoś może zatrważać, że na przykład, tak jak ja mojej matce, płaci 2100 zł składki za auto policzone na 16800 pomimo maksymalnych zniżek. Tylko że za te 2100 zł wykupuje się faktyczną ochronę, a nie pseudoochronę, przy której ubezpieczyciel z byle powodu może odmówić odpowiedzialności za szkodę. Tematyka ubezpieczeń obowiązkowych jest ucywilizowana ustawą i orzecznictwem, zatem jak ktoś ma świadomość mniej więcej jaka jest litera prawa - ubezpieczyciel go nie wydyma. Z kolei ubezpieczenia nieobowiązkowe regulowane są przez wewnętrzne przepisy towarzystw, które też warto znać przed zawarciem polisy. Jeśli mowa o porządnym towarzystwie (typu PZU), to przy maksymalnym wariancie ubezpieczenia AC wyłączeniem jest w zasadzie tylko sytuacja, w której użytkownik dokonał szkody umyślnie albo umyślnie wsiadł za kierownicę nie będąc de facto w stanie prowadzić (czyli pod wpływem alkoholu, narkotyków czy bez prawa jazdy).

I tak, ja zeszłej wiosny, w zamian za te 2100 składki, dostałem 8900 zł odszkodowania za uszkodzony przód po upadku gałęzi na parkingu leśnym. Samochód został profesjonalnie naprawiony przy użyciu oryginalnych części (a że części blacharskie do Volkswagenów produkowane są z wyselekcjonowanych szczepów plastiku, to np. zderzak do New Beetle kosztuje ponad 2 tys. zł). Przez ochronę zniżek nic nie straciłem. :) I nie dam sobie wmawiać, że ktoś tu kogoś dyma. Za spokój trzeba zapłacić. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2018 o 12:21, Michał126 napisał:

Tematyka ubezpieczeń obowiązkowych jest ucywilizowana ustawą i orzecznictwem, zatem jak ktoś ma świadomość mniej więcej jaka jest litera prawa - ubezpieczyciel go nie wydyma.

Tak więc nie ma problemu :D   Nikt nikogo nie wydyma :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o ubezpieczeniu OC w łotewskiej firmie BALCIA (byłe BTA). Przedłużam teraz OC za swój pojazd. Przedłużenie OC w link4 wychodzi mi 745zł, natomiast w tej BALCIA wychodzi 605zł. Oczywiście z NW :) ta firma rzetelna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888, to, czy jest rzetelna będzie sprawdzał ewentualny poszkodowany przez Ciebie w wyniku kolizji :D ja mam od roku w TUZie, brak szkód, za poprzedni rok zapłaciłem 760zł, piszę do babki o ofertę na kolejny rok, a ona pisze, że 1026zł :shock: kolejne podwyżki na kod pocztowy Kraków. Kumpel z pracy podpowiedział mi, że jeśli mam konto w mbanku to spróbować przez nich i faktycznie, polisa na rok, płatna z góry wyszła mnie poprzez mbank (axa) 743zł. Jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kempus Też nie byłem tego świadomy, ale agent ubezpieczeniowy powiedział mi, że to OC to jest tylko dla ewentualnego poszkodowanego przeze mnie, a nie dla mnie :P więc pal..licho to i biorę najtańszą opcję czyli Balcia za 605zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎09 o 14:12, Michał126 napisał:

Co to jest? :D Nie chcę być w skórze kierowcy, którego poszkodujesz :D

Likwidowałem szkodę Klientowi z Gefionu, kontakt z nimi prawie niemożliwy, na maile o weryfikację kosztorysu w ogóle nie odpowiadają, a na infolinię jak nie zadzwonisz o 8:00 to później czeka kilkanaście osób w kolejce. Dodam, że tylko jeden pracownik odbiera telefony na zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój temat właśnie się rozwiązał. Dzwoni konsultantka LINK4. Jaka decyzja. Czy przedłużam to OC u nich za 745zł. Mowie, dziękuję, znalazłem u konkurencji za 605zł. 

Konsultantka powiedziała: "proszę poczekać chwilkę, zapytam kierownika, czy mozna obniżyć jeszczę tą kwotę." 

Po chwili oddzywa się, że proponowana kwota to 630,42zł przy płatności kartą , jednorazowo i jeszcze mogą mi z punktów PAYBACK zdjąć 21zł, czyli wyszło 609,42zł :D 

Przedłużyłem i zostałem w LINK4 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.02.2018 o 12:25, david2888 napisał:

Mój temat właśnie się rozwiązał. Dzwoni konsultantka LINK4. Jaka decyzja. Czy przedłużam to OC u nich za 745zł. Mowie, dziękuję, znalazłem u konkurencji za 605zł. 

Konsultantka powiedziała: "proszę poczekać chwilkę, zapytam kierownika, czy mozna obniżyć jeszczę tą kwotę." 

Po chwili oddzywa się, że proponowana kwota to 630,42zł przy płatności kartą , jednorazowo i jeszcze mogą mi z punktów PAYBACK zdjąć 21zł, czyli wyszło 609,42zł :D 

Przedłużyłem i zostałem w LINK4 :) 

Qrcze ja mam w Link 4 i za miesiąc mi się kończy pakiet. Postraszyć dla zasady czy jednak lepiej sprawdzić gdzie indziej? W zeszłym roku wyszło najtaniej właśnie w Link 4 - 1856zł za OC+AC+Assistance+ubezpieczenie szyb - Mondeo MK4 - 2008r. 2.0TDCi, przy czym zniżek na AC nie miałem, bo nie brałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie orientujecie się jak wychodzi w tym wszystkim PZU...?
Wiem, że drożej ale mniej więcej ile. Niestety ich strona do obliczania składki nie działa.
Pytam ponieważ mam 50% zniżki na wszystkie ubezpieczenia w tej firmie i tak myślę, że pomimo wysokich składek może wyjść najtaniej.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU wychodzi przede wszystkim najlepiej w przypadku potencjalnej skuchy... A stawki nie różnią się specjalnie od innych towarzystw z górnej półki, nie licząc ofert specjalnych jak ta dwa posty wyżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kolo100 napisał:

Panowie orientujecie się jak wychodzi w tym wszystkim PZU...?

 

Na przykładzie pakietu OC, AC, NNW, Assistance: gdy oferty sprawdzanych przeze mnie  TU (wszędzie porównywalny zakres) wahały się w okolicach 3-4 tys. PLN, w PZU 7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko ja biorę 50% rabatu od ceny standardowej czyli wyszloby taniej...

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Kalkulator zadziałał... Oc+nnw 747pln cena standardowa.

Rankomat policzyl mi w avivie 622pln.

 

Nie wiem dlaczego ale PZU policzylo mi tylko 30% rabatu czyli 544pln ale będę dzwonił i przy 50% rabatu wychodzi 374pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.