Skocz do zawartości

Shiny Garage Morning Dew


Geniusz

Rekomendowane odpowiedzi

rustin, pro detailer nie radzi sobie z waterspotami...to chyba nie potrafisz go używać albo masz meeega twardą wodę.U mnie działa perfekt i po bezdotyku i po 2 wiadrach

porter_sc, nie lubi gorącej powierzchni.Momentalnie zasycha i trzeba mocno machać ręką żeby znikły chmury.Nie masz drzew nigdzie żeby na 30 min auto postawić do cienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście nie ma źle bo się idzie schować jeszcze ale ostatnio przeważnie myje poza miastem a tam gdzie na spokojnie latam ze "szlauchem" jest puki co typowa patelnia ;-) dlatego przeważnie nakładam sobie masełko i jest gitara. Ale powoli rozglądam się za jakimś szybkim QD z możliwością pracy na słońcu właśnie ;-)) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin, pro detailer nie radzi sobie z waterspotami...to chyba nie potrafisz go używać albo masz meeega twardą wodę.U mnie działa perfekt i po bezdotyku i po 2 wiadrach

porter_sc, nie lubi gorącej powierzchni.Momentalnie zasycha i trzeba mocno machać ręką żeby znikły chmury.Nie masz drzew nigdzie żeby na 30 min auto postawić do cienia?

To jak go używać? Jaki masz kolor lakieru auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to, to coś jest :) Zapach na duży plus- moja Ex miała podobny zapach perfum :)

W moim zestawieniu QD jest na podium zaraz za Reloadem i Finale. Za zapach jest no.1- woziłbym go odkręconego w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem jako laik (SG to mój drugi QD po BSD) i napiszę jakie były moje odczucia podczas pracy z tym środkiem.

 

-SUPER zapach 8-)

-usuwa waterspoty

-trochę trzeba się przyłożyć do polerowania (u mnie pomocna była druga MF)

-wydaje mi się że lekko przyciemnia lakier i możliwe, że ukrywa mikroryski

-fajnie odświeża uszczelki i plastiki przy szybach :-]

-super śliski lakier po skończonej robocie

 

Niżej fotki, lakier jeszcze bez korekty, strzelane telefonem.

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ostatnio zakupiłem ten quick detailer. Jedyne do czego mogę sie przyczepić to atomizer który cieknie po ściśnięciu opakowania oraz trochę gorzej się go poleruje ;) ale oprócz tego same zalety, zapach świetny, zabezpieczenie będę testował na dniach ponieważ wczoraj go zaaplikowałem. Nałożyłem go także na zmęczony lakier polo i wydaje mi się, że nie dość ze fajnie przyciemnia to także wypełnia niedoskonałości :) jestem pod wrażeniem i jeszcze za takie pieniądze :D Dobra robota Shiny Garage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zawiodłem się na tym produkcie, mam ciemny lakier i już kilka razy spłatał mi figla, jak od razu nie wypoleruje drugą ściereczką to zostają plamy. Z innymi QD nie było takiego problemu, a i słońca muszę unikać jak ognia, zasycha i nic go nie chce ruszyć. Tak samo było z plastikami, jak siadła mgiełka to albo czyścić albo przesmarować wszystkie, bo inaczej pełno małych plamek. Atomizer bardziej leje jak rozpyla, musiałem przelać do innego opakowania, ale to może tylko wadliwa partia. Na plus zapach i jak się go już dopoleruje to ładnie ożywia lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zawiodłem się na tym produkcie, mam ciemny lakier i już kilka razy spłatał mi figla, jak od razu nie wypoleruje drugą ściereczką to zostają plamy. Z innymi QD nie było takiego problemu, a i słońca muszę unikać jak ognia, zasycha i nic go nie chce ruszyć.

dlatego właśnie póki co zrezygnowałem z SG Morning Dew bo zbyt dużo podobnych opinii słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję

Produkt wymaga odrobinę więcej pracy przy aplikacji większej ilości, trzeba go wyczuć, ale jak już uda się Wam dobrać odpowiednią ilość produktu na dany element, rekompensuje ją efektami.

 

Więc może to kwestia aplikującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy. Ja pracowałem zarówno w słońcu jak i w cieniu, wystarczy mieć ze sobą 2 mikrofibry - jedna na mokro, druga na sucho i wycierając wszystko na bieżąco, ani się nie zmęczymy, ani nie zostawimy żadnych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zawiodłem się na tym produkcie, mam ciemny lakier i już kilka razy spłatał mi figla, jak od razu nie wypoleruje drugą ściereczką to zostają plamy. Z innymi QD nie było takiego problemu, a i słońca muszę unikać jak ognia, zasycha i nic go nie chce ruszyć.

dlatego właśnie póki co zrezygnowałem z SG Morning Dew bo zbyt dużo podobnych opinii słyszałem

 

Trochę musicie inaczej podejść do tematu, bo np. dla mnie jako osoby, która przetestowała wiele produktów, ciężko uznać to za wady QD. Rozumiem, że się zawiedliście, ale to znaczy, że szukacie innego typu QD.

 

Morning Dew jest gęsty, bo ma w sobie pewnie dużo jakiegoś wosku. Dzięki temu bardzo mocno przyciemnia lakier i maskuje ryski, a do tego kropelkuje niczego sobie jak na QD.

 

Do tego dobrą praktyką jest używanie dwóch mikrofibr przy aplikacji QD. Jedną się rozprowadza produkt, a drugą poleruje. Dzięki temu zawsze wytrzesz bez smug i produktu mniej schodzi. Tak samo jak w przypadku mycia szyb.

 

Aplikację na słońcu rzadko co znosi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mieć ze sobą 2 mikrofibry - jedna na mokro, druga na sucho

 

Piszesz o QUICK detailerze, czyli 2 mf , docieranie , zabawa itd ? :o

Czyli to jak na QUICK nie teges raczej nie ;)

SG MD to taki raczej quick wax light , a light żeby nie robić konkurencji bratniemu SG BEADS SPRAY WAX'owi ;)

 

Jak dla mnie QD ma polegać na "psiknij i wytrzyj" i dobrze ,że większość tradycyjnych* QD tak działa ;)

 

*np. AF finale lub AW Qed

 

 

QUICK > szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nnonn"]wystarczy mieć ze sobą 2 mikrofibry - jedna na mokro, druga na sucho

 

Piszesz o QUICK detailerze, czyli 2 mf , docieranie , zabawa itd ? :o

Czyli to jak na QUICK nie teges raczej nie ;)

SG MD to taki raczej quick wax light , a light żeby nie robić konkurencji bratniemu SG BEADS SPRAY WAX'owi ;)

 

Jak dla mnie QD ma polegać na "psiknij i wytrzyj" i dobrze ,że większość tradycyjnych* QD tak działa ;)

 

*np. AF finale lub AW Qed

 

 

QUICK > szybko

 

Nie żebym się czepiał :D

2015-05-10%2022.41.08.jpg

Ale ja tu nie widzę QUICK.

Morning Dew robi lepszą robotę niż Beads Spray Wax i jest dużo lepszy w aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słowa Quick, informacja ze strony producenta :D

Morning Dew Quick Detailer to owoc prawie sześciu miesięcy testów i ciężkiej pracy naszego zespołu, udało nam się przygotować preparat który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

 

Morning Dew to nie tylko quick detailer, czyli produkt do szybkiego odświeżenia lakieru, usuwający ślady po twardej wodzie czy lekkie zabrudzenia, to najbardziej zaawansowany detailer, który sprawi że lakier samochodu nabierze śliskości i niesamowitej głębi koloru dzięki specjalnej kombinacji polimerów i wosków. Te same składniki zapewnią świetne właściwości hydrofobowe i zabezpieczenie na poziomie 2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.