Skocz do zawartości

ArtDeShine BLUE LOTION


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

ArtDeShine BLUE LOTION

 

 

 

5babc856746efe84.jpg

 

artdeshine_logo.jpg

 

 

 

Witam sredecznie,

 

na prośbę dystrybutora marki ArtDeShine przetestowałem dla Was

cleaner o nazwie Blue Lotion.

 

Opis produktu ze strony sklepu

 

logo.jpg

 

ArtDeShine Blue Lotion najwyższej jakości oparty na najlepszych składnikach produkt do przygotowania powierzchni w celu nałożenia ochrony w postaci powłok ArtDeShine, wosków, sealant-ów.

 

Blue Lotion to jeden z nielicznych cleanerów, które mocno podbijają efekt wizualny powierzchni i może być aplikowany przed położeniem powłoki kwarcowo/ceramicznej ArtDeShine (z innymi nie był testowany)

 

Blue Lotion nadaje maksymalnej poprawy głębi oraz połysku o wysokim kontraście.

 

Usunie minimalne hologramy

 

Produkt do zastosowania ręcznego lub za pomocą maszyny Dual/Action.

 

Produkt jest niesamowicie wydajny

 

Zastosowanie:

 

Przygotowanie powierzchni pod LSP

Poprawa głębi

Poprawa połysku

 

Produkt oferowany jest w dwóch pojemnościach:

 

220ml - cena 139zł

1000ml - cena 465zł

 

Do testu otrzymałem próbkę produktu. Pomimo różnorodnego przeznaczenia BL

postanowiłem przetestować go jako cleaner.

Auto przygotowane do aplikacji w następujący sposób.

Mycie, usunięcie smoły, deironizacja, glinkowanie,dwuetapowe

odświeżenie lakieru,wymycie zmywaczem silikonowym.

 

Kilka słów o samym produkcie.

Kolor błękitny, konsystencja dość gęstego żelu lekko ciągnącego się.

Zapach bardzo przyjemny ;-)

 

Aplikacja.

Blue Lotion sprawiał spore problemy w aplikacji, wypracowywaniu go oraz docieraniu.

W jednym czasie wiele osób opracowywało najlepszy sposób na niego czego

dowodem są informacje zawarte w temacie poświęconym cleanerom.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=11&t=540&start=1965

 

Warunki aplikacji to suchy, ciepły garaż.

 

DSC00052.jpg

 

Do aplikacji posłużyła mi maszyna DA. Na pad NAT czarny, gładki nałożyłem dwa "ziarenka" cleanera.

 

DSC00016.jpg

Najpierw zabawa obrotami.

Ponieważ cleaner bardzo szybko łączy się z lakierem musimy pracować na wolnych obrotach.

Nakładamy go na małe obszary ,powiedzmy ok 40x40 cm.

Nie wypracowujemy do końca.

Pozostawiamy lekko wilgotny produkt a po upływie 1-2 minut przecieramy suchą MF.

Po wyschnięciu powstają nam takie cienie,zmatowienia,plamy.

 

DSC00026.jpg

 

DSC00054.jpg

 

DSC00056.jpg

 

DSC00057.jpg

 

DSC00058.jpg

 

DSC00059.jpg

 

 

W tym momencie wielu z moich poprzedników stawało przed problemem usunięcia przebarwień.

Okazało się ,że rozwiązaniem jest użycie MF spryskanej mgiełką wody.

 

DSC00028.jpg

 

Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się tego nieciekawego efektu uzyskując

przepiękną głębię oraz przyciemnienie lakieru.

 

DSC00039.jpg

 

DSC00041.jpg

 

DSC00042.jpg

 

DSC00044.jpg

 

DSC00061.jpg

 

DSC00063.jpg

 

DSC00024.jpg

 

Pomimo tego,że efekt po zastosowaniu Blue Lotion jest niesamowity, nie udało mi się sfotografować ładnej "pięćdziesiątki".

 

Efekty po zastosowaniu ArtDeShine Blue Lotion,

zdjęcia ze strony dystrybutora - ShowCarShine.

 

84329505a263eb78.jpg

 

7140ab593afd63a2.jpg

 

69a892f2534cc99d.jpg

 

 

Blue Lotion można zastosować również na szyby oraz dressing do opon.

Z racji zbyt małej ilości produktu nie udało mi się tego sprawdzić.

 

 

Podsumowanie:

 

ArtDeShine Blue Lotion to dość specyficzny produkt.

Na początku nie był łatwy w użyciu ale po wielu konsultacjach

z dystrybutorem poradziłem sobie z nim bez najmniejszego problemu.

Cleaner można nakładać DA tak jak ja to zrobiłem ale równie dobrze możemy

to zrobić rotacją na wolnych obrotach lub ręcznie.

Musimy pamiętać o niewypracowywaniu produktu do końca oraz o usuwaniu powstałej

mgiełki za pomocą lekko wilgotnej mikrofibry.

 

Z informacji producenta dowiadujemy się ,że cleaner doskonale nadaje się

jako podłoże pod powłoki oraz wszelkiego rodzaju woski.

 

 

 

 

Liczę na konstruktywne wypowiedzi osób które miały do czynienia z cleanerem.

 

Bardzo dziękuję dystrybutorowi za nieustanną pomoc w rozwiązywaniu moich wątpliwości

przed rozpoczęciem oraz w czasie pracy z Blue Lotion.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, konkretny test :good: . Twoje spostrzeżenia pokrywają się w 100% z moimi, nie dane mi tylko było sprawdzić spryskania mikrofibry i musiałem się trochę namęczyć z docieraniem :P

Jak według Ciebie cleaner spełnia swoją główną rolę, czyli oczyszczenie lakieru?

Blue Lotion zostawiłeś na lakierze jako zabezpieczenie (o czym wspomina producent), czy położyłeś coś na niego?

Docieranie zwilżoną fibrą jest tylko przyjemną formalnością, czy zdarzyło się, że trzeba było dany fragment jeszcze raz przetrzeć ponownie nawilżoną szmatką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak według Ciebie cleaner spełnia swoją główną rolę, czyli oczyszczenie lakieru?

 

Nie bardzo rozumiem jak mógłbym to ocenić aplikując go na tak przygotowany lakier.

 

Blue Lotion zostawiłeś na lakierze jako zabezpieczenie (o czym wspomina producent), czy położyłeś coś na niego?

 

 

Nałożyłem wosk aby uzyskać jeszcze większą gloss'owość lakieru.

 

czy zdarzyło się, że trzeba było dany fragment jeszcze raz przetrzeć ponownie nawilżoną szmatką?

 

Jeśli nie udało się usunąć wszystkiego za pierwszym razem wtedy spryskałem mf ponownie i powtórzyłem czynność. Sposób jest prosty. Nie chce zejść - za mało wody.

(podobno nie ma ona wpływu na związany już z lakierem cleaner)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeszcze jedna cecha/zaleta Blue lotion, można użyć go na plastiki zewnętrzne. Podczas nakładania przeleciałem tez listwy boczne i żadnego negatywnego działania nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@ Arekkaz

Bardzo dziękuje za kolejny konkretny i rzetelny test,

za pomoc w "ogarnięciu" nowego produktu i potwierdzeniu jego egzotyczności :song:

 

Najlepszym dowodem jest :

Arek co twoim zdaniem daje lepszy look HDC czy BL?

@ Arekkaz

Blue Lotion. Wydobywa on większą głębię. Testowane na tym samym aucie

 

Testy trwają i myślę że jeszcze nie raz nas zaskoczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj, przy pracy z BL za pomocą DA z czarnym padem LC zauważyłem dziwne zachowanie. Resztki cleanera usunięte za pomocą lekko wilgotnej fibry, finalnie wypolerowany płaską fibrą. Pod ledem brak mazów, czy innych objawów mówiących o złej aplikacji czy dotarciu. Z ciekawości po 5 min przepolerowałem suchą fibrą element świecąc jednocześnie latarką. W momencie przejechania fibrą na lakierze zaczęły pokazywać się mazy, które po chwili zaczęły zanikać. W celu potwierdzenia tego zjawiska wziąłem inną,czystą fibrę efekt uzyskany, ten sam. Czy myślicie, że produkt po usunięciu jego nadmiaru potrzebuje jeszcze czasu na związanie się z lakierem i to jest powodem tego zachowania?

 

Podsumowując produktem pracuje się dobrze, stosując się do zaleceń producenta. Naprawdę dobrze przyciemnia lakier i nadaje lakierowi poprawnej śliskości. Dotknięte uszczelki padem daje się doczysić. Super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miałem okazję kilka razy już użyć Blue Lotion i jest to zdecydowanie produkt warty uwagi. Nie doświadczyłem wspomnianych wyżej problemów z docieraniem i konieczności używania wody, ale też używałem go tylko na jasnych lakierach więc mogłem tego nie zauważyć. Produkt był łatwy w użyciu, docierał się ładnie, mocno podkręcał efekt a lakier robił się mocno śliski. W połączeniu z woskiem ADS naprawdę robi robote :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@ Evo Dziękuje za swoją opinię.

 

Produkt jest bardzo specyficzny i ma bardzo zaawansowany skład, przez co różnice w aplikacji wynikają z lakieru na jaki jest aplikowany.

 

W opisie produktu opisałem 2 metody aplikacji a ostatnio dostałem info od znanego studia, które opracowało sobie metodę aplikacji ręcznej bardzo delikatnym gąbkowym padem, aplikacja na danym panel stosunkowo "na bogato", bez nadmiernego wcierania. Pozostawienie na 5-7min i dopiero po tej przerwie polerowanie fibrą. efekt zero smug i brak potrzeby użycia mgiełki wody.

 

Czarny nabiera nowego znaczenia:

 

66d52358ca5246c7med.jpg

 

f8cb22f32a16a80dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Partner forum

Info dla osób testujący Blue Lotion, jeżeli chcemy przeprowadzić aplikację metodą w pełni "na sucho" to kluczowym elementem jest wolne rozprowadzenie produktu np aplikator miękki gąbkowy , mała ilość na aplikator, rozprowadzamy ruchem kolistym bez mocnego docisku, coś w stylu woskowania tylko kilka ruchów więcej, przy wolnej pracy produkt równo się rozprowadza y wypracowuje nie tworząc efektu "miejscowego wiązania się z lakierem". Gdy mamy ładnie równo rozprowadzony produkt, przechodzimy do polerowania, które ma być kwintesencją tego procesu czyli także stosunkowo wolne i bardzo delikatne (pierwsze ruchy zbierają nadmiar produktu, kolejne zbierają delikatnie powstałą mgiełkę). Gdy przyspieszamy ruch podczas aplikacji lub polerowania powstaje za szybkie wysuszenie produktu.

 

Żeby nie był sam tekst to poniżej ciekawe ujęcie BL i nowej "mokrej powłoki ADS" ;) :

 

ed0679e177901e3a.jpg

 

1395e480986c8bb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem okazję przetestować BL. Robi świetną robotę na ciemnym lakierze, daje świetną głębie na ciemnych lakierach (sprawdzałem na czarnym Lexusie). Tak jak Arek również musiałem zwilżyć lekko fibrę aby dotrzeć ale widzę, że nie tylko ja miałem ten problem więc z jednej strony to dobrze ;) Teraz wiedząc, żeby aplikować na niższych obrotach niedługo przetestuję na nowym nabytku w domu i postaram się wrzucić jakieś zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że delikatne, wolne ręczne rozprowadzanie BL na lakierze minimalizuje powstawanie trudnych do usunięcia chmur. Praca maszyną DA na 1 biegu 3, 4 przejazdy do rozprowadzania i koniec. Delikatne polerowanie fibrą i mazy znikają praktycznie bez używania wody. Można sobie jeszcze ułatwić życie dotykając padem z BL w kilka miejsc na lakierze przed jego rozprowadzeniem. Ręczny aplikator gąbkowy,czy też delikatny pad kilka razy w ciągy pracy nad lakierem spryskiwałem Pad Primie, ułatwiało, to rozprowadzanie produktu równomiernie na lakierze.

 

Foto na czarnym lakierze. Lewa strona Car Pro Refect, prawa Blue Lotion, a przed nim także CP Reflect.

DSC_0097s_zpsk4xfplep.jpg

 

 

 

DSC_0069s_zpse6vh7n4z.jpg

 

Mi się podoba :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Partner forum

Od jakiegoś czasu została zatwierdzona ostateczna i bezproblemowa aplikacji Blue Lotion, brak jakichkolwiek problemów :

 

Wystarczy do aplikacji użyć pada z mikrofibry ;) Znikają jakiekolwiek problemy z tzw. Chmurami .

 

Praca ręcznie, a najlepiej maszyna dual action idzie szybko i sprawnie.

 

Postaram się nagrać filmik jaka jest różnica między aplikacją gąbką a mikrofibrą ;)

 

Do osób które posiadają ten Cleaner i doświadczyły problemu "chmur" polecam sprawdzić powyższą jedyną i ostateczną metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Krótki film pokazujący główną zasadę przy aplikacji ręcznej czyli aplikator z fibry i bardzo mała ilość produktu:

 

 

W wolnej chwili postaram się stworzyć odpowiednik do aplikacji maszynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Partner forum

Jeszcze trochę cierpliwości, nadmiar pracy i zbyt mało czasu na wykonanie nagrania.

 

Podczas pracy z maszyną dual action postępujemy adekwatnie do powyższego filmy czyli pad z mikrofibry , na pad dajemy 3-4 małe krople BL i wypracowujemy na panelu (kilka przejazdów do momentu aż zostanie delikatna równomierna/lekko tłusta mgiełka). Resztki zbieramy mikrofibrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Partner forum

Przepraszam za zwłokę, poniżej jedne z dwóch filmów

 

1) panel "świeży" ze szrotu ;) Jedynie konkretnie wymyty i wyglinkowany:

 

 

 

2) panel po korekcie..... wkrótce

 

 

Ponownie przypomnę że najważniejsza zasada to minimalna ilość produktu :good: , opakowanie 250ml powinno starczyć na kilkanaście aut 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.