Skocz do zawartości

odrdzewianie felg stalowych Antirust czy Fosol


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie potrzebuje odnowić żonie felgi stalowe na zimę. Są one dość skorodowane, ściąganie opon zimowych nie wchodzi w rachubę. Chcę mechanicznie usunąć szczotką na wiertarce rdzę i zastosować jakiś odrdzewiacz. Kupić Antirust Gel czy Fosol?

Oba oparte są na kwasie fosforowym. Mam fertan ale ponoć środki na kwasie fosforowym lepiej wytrawiają rdzę.

Prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fosol da radę, ale tylko kąpiel. Ilość rdzy na felgach może być spora.A po malowaniu efekt może starczyć maks na jeden sezon. Mimo wszystko rozpatrzyłbym zdjęcie opon z felg i dać do piaskowania i malowania proszkowego. A najlepiej przed malowaniem jeszcze dać ocynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz nawet piaskowanie i malowanie proszkowe daje efekt na jeden sezon, bo nie raz po jednej zimie pojawiały się ogniska rdzy :lol:

Ja bym proponował zarzucić środek na rdzę np. Brunox. Sprawdzony preparat, czyścisz maksymalnie rdzę i potem kładziesz 3 warstwy. Odrdzewia, gruntuje i zawiera podkład epoksydowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Brunoxem to przesadziłeś. Walczyłem z nim dwa lata temu. Większego g...a nie widziałem. To taki magiczny środek :) A piaskowanie i malowanie proszkowe jak jest dobrze zrobione to potrzyma dłużej niż fabryka. Nie wiem skąd masz doświadczenia, że po proszkowym malowaniu wyszły ogniska rdzy. Może to nie było malowanie proszkowe, tylko na mokro lakierem w spray-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Brunoxem to przesadziłeś. Walczyłem z nim dwa lata temu. Większego g...a nie widziałem. To taki magiczny środek :) A piaskowanie i malowanie proszkowe jak jest dobrze zrobione to potrzyma dłużej niż fabryka. Nie wiem skąd masz doświadczenia, że po proszkowym malowaniu wyszły ogniska rdzy. Może to nie było malowanie proszkowe, tylko na mokro lakierem w spray-u?

 

Po prostu sam raz oddałem stalusy do piaskowania i malowania proszkowo. Po jednej zimie były ogniska rdzy. A to nie pierwszy przypadek który już napotkałem u innych. Co do brunoxa to nie narzekam, wszystkie poprawki czy też elementy które były lakierowane a wcześniej był położony brunox siedzą. A większość są to newralgiczne miejsca typu nadkola, progi itp. gdzie piasek, woda itp. pierze cały czas na te elementy. Grunt by nie dawać go na blachę, bo brunox musi mieć rdze, bo tego sie trzyma. Na samą blachę bez rdzy po prostu sie odparzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia i z tym nie ma co się kłócić. Ale uważam, że piaskowanie (cynkowanie) i proszek to najlepsza metoda zabezpieczenia felg. Sam mam zamiar swoje felgi stalowe w Polo tak zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia i z tym nie ma co się kłócić. Ale uważam, że piaskowanie (cynkowanie) i proszek to najlepsza metoda zabezpieczenia felg. Sam mam zamiar swoje felgi stalowe w Polo tak zabezpieczyć.

 

Ja nie twierdze, że zawsze tak się będzie działo. Możliwe, że ktoś odwalił fuszerę i dlatego mi i kilku znajomym pojawiały się ogniska rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia i z tym nie ma co się kłócić. Ale uważam, że piaskowanie (cynkowanie) i proszek to najlepsza metoda zabezpieczenia felg. Sam mam zamiar swoje felgi stalowe w Polo tak zabezpieczyć.

 

Ktoś oddawał felgi po piaskowaniu do ocynkowania? Generalnie tak przygotowane powinny być wieczne* (*prędzej auto korozja zje niż je).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynkowanie jest najlepsze. Ja 2 lata temu dałem do piaskowania felgi stalowe, później je zabezpieczyłem epoksydem i pomalowałem, ale i tak na łączeniu blach delikatnie się po 2 zimach pojawił rdzawy nalot. Myślę że zabrakło jakiegoś właśnie fertanu, który bym mógł zalać w to łączenie bo jednak epoksyd tylko izoluje a nie reaguje z rdzą i ją neutralizuje. Będę teraz robił kolejny komplet do swojego focusa i tym razem użyje fertanu i zobaczymy jak się to sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
witam czy ktos mi pomoze. jak mam usunac rdze z alumfelg

 

 

https://zapodaj.net/166cf954fe636.jpg.html

https://zapodaj.net/00022acbe3a41.jpg.html

 

Zacznij od czytania forum. Podpowiem Ci: na takie zabrudzenia chemia nerta a.... (tu sobie poszukaj). Mają w nazwie 100 i 300. Lub jakiś deironizer, droższy ale bezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos mi pomoze. jak mam usunac rdze z alumfelg

 

 

https://zapodaj.net/166cf954fe636.jpg.html

https://zapodaj.net/00022acbe3a41.jpg.html

 

A to rdza czy syf z klocków? Na szybkiego to jakimś kwasowym środkiem do felg a jak lubisz się bawić to jak kolega wyżej, deironizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.