Skocz do zawartości

Hi-Fi Hi-End...


Rekomendowane odpowiedzi

Stereo:

Marantz CD 53 mk II

Denon PMA 560

Denon Tu-560

DIY - Woofer - aurum cantus AC-165, tłoter - Seas KT 25 F

Wzmak/Tuner- Bandridge Profigold

Wzmak/CD - DIY - Kabel Bandridge, wtyki WBT

 

KD:

Denon AVR-1705

Samsung BD-H5500

Wharfedale Diamond 9,4

Wharfedale Diamond 9.CM

póki co brak tyłu i suba...

 

A i tak najczęściej muzy słucham poprzez słuchawki,

Lokalnie Sennheisery HD555

W "ruchu" AKG K420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Małe pytanie...z racji przeprowadzki do bloku potrzebowałem czegoś małego. Udało się kupić ładny zestaw Tonsila Sub sat 2.2. Zasilane to tylko Technics sa-ex120 także bez szału. Chodzi o kable...mam kilka metrów 2x2,5mm2, czy nie będzie to przesada do takiego zestawu :?: może 2x1,5mm2 wystarczy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Co prawda sprzęt który chcę kupić to dużo niższa półka niż te wymieniane przez Was wcześniej ale myślę, że będziecie w stanie mi coś doradzić ponieważ w tym temacie nie jestem zbytnio obeznany. Mianowicie chciałbym kupić jakiś mały zestaw stereo w cenie max 2000zł do niewielkiego pokoju gościnnego, który byłby również podłączony do tv .

Wstępnie wybrałem dwa zestawy:

1. DENON CEOL PICCOLO N4

2. Yamaha PianoCraft MCR-N560

Na początku byłem bardziej nastawiony na denona ale słuchając w sklepie nie dla idiotów CEOLa N9 (który jest chyba wyższym modelem niż N4) oraz ww. Yamahy, wg mnie Denon wypadł gorzej.

 

Co o nich sądzicie? A może polecacie coś innego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Yamaszkę PianoCraft, dokładnie MCR-840. Kabli głośnikowych dołączonych do zestawu nawet nie rozpakowałem, od razu kupiłem inne. Bardzo często używana, czy to do TV, czy do wosków, czy do konsoli, złego słowa nie mogę na nią powiedzieć. Użytkowana w średnich rozmiarów pokoju. Aha, dokupiłem też suba, ale i bez tego by sobie radziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yamahę PanoCraft BRX-750 i to bardzo fajny sprzęcik. Akurat w moim mieszkaniu sprawdza się idealnie z uwagi na małe gabaryty. Wcześniej miałem ampli ONKYO i kolumny KODA i nie nadawały się do małego salonu. A PianoCraft ma tą przewagę, że ma bardzo ładne brzmienie już przy bardzo małej głośności. To mi odpowiada. Ale posiada jedną wadę. Uruchomienie trwa wieki, ze 30 sekund na pewno. Na youtubie znajdziesz filmiki które to potwierdzają. Poza tym polecam w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Yamaha jest dość popularna i polecana... szkoda, że nie ma nikogo kto miałby jakieś doświadczenia z użytkowania produktów marki Denon.

Kabli głośnikowych dołączonych do zestawu nawet nie rozpakowałem, od razu kupiłem inne.

Czy w sprzęcie z niższej półki (tak chyba można nazwać te zestawy) warto inwestować w lepsze kable? Słychać różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki używany ampli celować w okolicach 500zł? Pod kolumny Tonsil Soundfinder 130 + pewnie dojdzie jakiś sub. Nie jestem audiofilem. Teraz mam Eltrę ATS 361 i po prostu nie wyrabia, a czasami chciałbym troszkę głośniej ;) Tonsile sporo poniżej połowy skali i troszkę większym basie ''strzelają''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś będzie tak miły i podzieli się swoją wiedzą, której ja niestety w tym temacie nie posiadam nic a nic ;)

 

Czy któryś z tych amplitunerów w kategorii "budżetowo z HDMI" :D da rade ? Owszem, czytałem, że w tej cenie to albo HDMI albo fajny dzwięk, ale nie jestem w stanie przeznaczyć więcej, jeszcze zakładając, że spokojnie drugie tyle ( a nawet więcej ) trzebaby przeznaczyć na kolumny

[mod=krd]nie linkujemy do allegro[/mod]

:acute:

no chyba, że coś innego w używce, ale z HDMI, to będę wdzięczny za propozycje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iljash, poczytaj o nich . ja mam denona avr 1509 a to bliźniaczy i z tego co wiem to po hdmi nie idzie audio w nim :o

no ale ja tego nie używa. tylko optyk i coaxial :)

 

No i bez pilota lipa jak coobah zauważył.

 

u mnie

DENON AVR-1509 + DCD-910

i na razie 4x DENON SC-39 szukam jakiś frontów podłogowych z centralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie linki podrzuciłem bo oczywiście już ich nie ma... ale ten jeden denon 1709 ma w opisie aukcji, ze pilot jest - jeszcze sie upewnie wiadomo :good:

 

Nie znam się na tym, ale staram się w miare nadążać :) Mój tv ( orion tv32lbt981 ) nie ma wyjścia optycznego - 2 razy sprawdzalem :/

 

Zostaje tylko połączenie po HDMI, aby to miało sens.

Znajomy z pracy ma jakiś niższy model denona też z serii AVR i mówił mi, że ma wpięty laptop po hdmi z TV, a z TV kolejnym HDMI do amplitunera i wszystko smiga.

 

Czy denon AVR 1709/1708 da rade pospinac to wszystko po HDMI ?

 

Co do kolumn to najpierw chce kupić amplituner, ale wstepnie myslalem o Tannoy M2 lub M2,5 / Mission 780 / jakieś Dali ?

( nie będę ukrywał, sugeruje się tym wątkiem: http://www.audiostereo.pl/niedrogie-kol ... __st__4470 )

 

Pokój, w którym ma stać sprzęt ma całe 10-12 m^2, więc może się to udać ;)

 

Tylko ta kwestia podłączenia mnie nurtuje :(

EDIT: trafiłem na taki wątek.

http://www.avsforum.com/forum/90-receiv ... 709-a.html

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ze ten denon 1709 nie przetwarza audio po HDMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam sprawdzam i pomiędzy trafiłem na takie info:

"Older Denon AVRs such as the 1508, 1708, 1609, and 1709 were simply HDMI switchers and did not include an HDMI repeater to process the HDMI input audio. If you're using HDMI with these models you would have to hook up an alternative connection such as optical, digital coaxial, or RCA based analog in order to process audio from the AVR."

 

Tyle, że znalazlem wyjscie "coaxial" w TV więc to raczej rozwiązuje ewentualny problem :)

 

Chwilowo mam kilka typów

Harman Kardon AVR 130 ( jak z tą awaryjnością jest w HK lub konkretnie w tym modelu ? )

Denon serie 13xx, 16xx lub te 17xx , w zależności co się ustrzeli w tym budżecie, no i najlepiej z końcówką xx12.

 

Czuje się jak pierwszy raz czytałem o polerowaniu lakieru :ad: , za duzo informacji i nie ogarniam :D

 

Muzyka ? :o Na pewno nie "ostrej" góry, raczej tony średnie i niskie będą mnie interesowały. Pokój na chwilę obecną to jakieś 12 m^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HK 3490. Na gwarancji miałem wymieniane coś tam na kanałach (?) W każdym razie szumiało mi w prawym głośniku, nawet przy głośności 0.

Kolega ma ten sam model i ten sam problem, tyle że nie naprawiał tego, bo ma po gwarancji. Naprawiałem w serwisie w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie jednak Harman AVR-135, teraz trzeba pod to dobrac glosniki. Oczywiscie również uzywki. Na początek 2 ( potem sie bede zastanawial na subwooferem ). Budżet tak do 600 zł-700 zł maks.

Wszedzie mozna wyczytac, ze harmany "sie lubia" z jblem, ile to w tym prawdy ?

 

Pokoj maly jak juz pisalem. jakies 12-14 metrów maks. Lubie ciepłe granie, bez nadmiernej ostrej góry, lubie uslyszec czasem troche basu. Muzyka to wszystko po trochu ale głownie jakis rap, house, pop ?

Mówimy o monitorkach, nie kolumnach ( nie ma na to miejsca ). Idealnie aby można było postawić jak najbliżej sciany ( mało miejsca ). Jakies propozycje ( poza tym aby odsłuchac po kolei - chce zawęzić poszukiwania )

JBL northridge e30, e20 ?

Jakies missiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Harmana mam podpięte Monitor Audio BX2. Na odsłuchu spisywały się najlepiej. Grają fajnie górą, środek dobry, ale trochę mało basu. To też zależy co aktualnie leci za muzyka, w rapie itp dla mnie może być. Czasem w filmowej brakuje mi mocnego uderzenia. W każdym razie polecam odsłuch, cena też za nowe nie jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.