Skocz do zawartości

Dodatek do ON przeciw bakterią i mikroorganizmom


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu ze względu na samochód służbowy nie używałem samochodu prywatnego. W wyniku czego w baku powstały mikroorganizmy (galaretowata substancja), która pozapy.chała filtry. W serwisie polecili mi środek TUNAP 195- ale jest dosyć drogi. Czy możecie polecić jakiś środek aby zapobiec temu zjawisku? Z tego co wiem powodem powstawania tego typu zanieczyszczeń są stosowane biokomponenty w oleju napędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu auto stało? Drogi tzn. ile? Jakie dozowanie na 50L bak np? Pytam bo nie spotkałem się z takim przypadkiem.

 

Osobiście wolał bym wymyć bak mechanicznie - raz że chemią ciężko może być dotrzeć wszędzie a dwa przez lata pewno się inny szlam osadził. BTW. Gdzie auto tankowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś środek aby zapobiec temu zjawisku? Z tego co wiem powodem powstawania tego typu zanieczyszczeń są stosowane biokomponenty w oleju napędowym.

 

Ja zrozumiałem, że kolega nie pyta o to co ma zrobić teraz (może sobie już poradził) tylko jak zapobiec ew. sytuacji w przyszłości ;)

 

Ja polecam Archoil AR6200 jako dodatek do paliwa. 5ml wystarcza na 50l benzyny lub oleju napędowego - to bardzo skoncentrowany środek.

 

Tank%20Profile%20Without%20AR6200m%20%281%29.png

 

Tank%20Profile%20Without%20AR6200m%20%282%29m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek6 po przeczytaniu http://archoil.pl/produkt/ar6200-eu/ można dojść do wniosku, że to jakiś cudowny środek ;) Używałeś, jakieś opinie? 5ml na 50l to tak tyci-tyci. Dolewa się to przed tankowaniem, zaraz po (zupełnie jak mixol w Wartburgu ;)) czy w dowolnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli opis? ;) To jest bodajże dosłowne tłumaczenie ze strony w USA, a tam się lubi napisać wszystko i z racji, że to jest kompleksowy środek to brzmi "cudownie" ;)

 

Ze względu na skoncentrowaną formułę zużywa się go bardzo malutko. Wszyscy raczej się przyzwyczaili do innych proporcji, nie mówiąc o marketowych środkach do czyszczenia układu bazujących na rozpuszczalnikach i tyle.

 

Dolewasz owe 5ml przed tankowaniem. Pierwszy strumień paliwa warto puścić delikatny i dokładny co by spłukać ew. pozostały dodatek ze ścianek przy wlewie.

 

Ja używam AR6200 do kompletu z AR9100 i pomijając te właściwości, których jakby nie odczujemy , bo jak odczuć profilaktykę antykorozyjną? To odnotowałem mniejsze zużycie paliwa.

 

Używam jeszcze Archoila w motocyklu. Zalewałem na zimę bak z dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mam problemu z wytrącającą się parafiną. Bardziej mi chodzi o środek jaki opisuje Tomek6. Jeśli chodzi o TUNAP dozuje się go całą buteleczkę (około 90ml) na cały bak. Według producenta środek osadza się na ściankach baku i zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Niby ma wystarczyć na 15tys. km. Środek ten jest dostępny w salonach KIA i kosztuje około 80zł. Nie chodzi mi tutaj o wytrącającą się parafinę tylko mikroorganizmy które "zjadają" olej napędowy. Organizmy te jak się rozwiną przypominają galaretowatą substancję. Rozwijają się zwłaszcza jak w paliwie jest wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że są to bakterie?

Jeżeli się nie myle, to spotkałem się już kiedyś z czymś takim, coś jakby galaretka, taki jakby smar (brązowawy) nierozpuszczony w ropie.

Niewiedziałem wtedy co to jest, ale raczej niebyło to spowodowane złym paliwem, albo długim postojem, raczej doszliśmy do wniosku (z mechanikami i znajomymi), że został znacznie przedawkowany zimowy dodatek do ON i to on źle wpłynął na zachowanie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego popraw ten błąd w tytule :kox:

Dokładnie, powinno być"...przeciw bakterią i mikroorganizmą" :D

 

Wracając do sedna, nie spotkałem się z czymś takim jak galareta w baku ale rozwiązaniem może być tankowanie pod korek. Moje Audi 80 stało z rok z padniętą skrzynią automatyczną ale zatankowane i absolutnie "0" problemów z jakimś syfem w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.