Skocz do zawartości

Gyeon Q2M Foam


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Siemanko!

Witam w moim garazu!

 

Dzisiaj kolejny test, tym razem na tapecie piana aktywna od Gyeon'a - Q2M Foam.

 

0_0_productGfx_10ab2f761818d571f506602f1d661ee7.jpg

 

Skoncentrowana piana aktywna o bardzo dobrych właściwościach czyszczących przeznaczona do mycia pojazdów.

 

Zmiękczy i ułatwi usunięcie najcięższego brudu, smaru i owadów z Twojego auta.

 

Maksymalna rozcieńczalność z wodą w stosunku 1:100.

 

- Nie zawiera drażniących chemikaliów.

- Biodegradalna

- Dobre właściwości pieniące.

- Bezpieczna dla wosków (LSP), powłok ochronnnych, sealantów

- Piana utrzymuje się nawet do 30 minut.

- Przyjemny zapach

 

Wszystko dzieki uprzejmosci Tomka z DS.

 

logo_M.jpg

 

Czy opis zgadza sie z rzeczywistocia? Zaraz sie przekonamy...

Na poczatek zdjecia "obiektu", czyli nie myty od przeszlo dwoch miesiecy samochod :)

 

daY7rK.jpg

sAfej0.jpg

FCgnja.jpg

1am7HB.jpg

txT7mi.jpg

8Zl0sq.jpg

sUGDL2.jpg

dcxusi.jpg

7aJjcw.jpg

05rJTC.jpg

 

Mial pare wypadow za miasto za soba co widac ;)

 

No to zaczynamy, poszlo 100ml do lancy pianujacej PA.

 

3PXTy0.jpg

LSynqC.jpg

 

I pianujemy!

 

nAbEPw.jpg

63LAnb.jpg

r3VzcY.jpg

I08MH2.jpg

HUts2I.jpg

1g0fUe.jpg

Coul95.jpg

OibhUx.jpg

WYeNkK.jpg

fCOYd4.jpg

Z7bQ37.jpg

 

Piana polezala na samochodzie okolo 4 minut...

Pluczemy.

 

VqcXYY.jpg

 

50/50. Eureka! To domywa! :)

 

jWkiM7.jpg

oru1X1.jpg

1Ypytr.jpg

W3UI9l.jpg

MehmmJ.jpg

5hE3Ml.jpg

2dWgTl.jpg

 

No i po splukaniu.

 

bQrsAv.jpg

3e1K4v.jpg

iz2RBT.jpg

ewCiOk.jpg

EoF8nM.jpg

TnWINf.jpg

fNv1um.jpg

GW2zw2.jpg

xcjAAZ.jpg

 

Jak widac gdziekolwiek jeszcze cos tam zostalo. Wiekszosc brudu, soli i kurzu zniknelo. W trakcie mycia recznego woda w wiadrze do plukania nie byla czarna, tylko lekko szara. Takze swoje zadanie spelnila tak jak powinna. W cenie 210zl za 4l koncentratu jest z tego co wiem najdrozsza piana na rynku... Nie liczac "piany" od CarPro - Snow Soap, aczkolwiek ona ma w sobie troche IronX'a, wiec w sumie 2 w 1.

Czy jest najlepsza? Ciezko ocenic po jednym myciu. Na pewno jest dobra. Kwestia tylko jak dobra...

Na stronie DetailerShopu jest informacja o 30min "lezenia" na aucie, na opakowaniu producent mowi o 5 minutach. W tym stezeniu, ktore uzylem piana nie byla az taka bardzo "puszysta" jak produkty konkurencji. Wyglada to mizerniej, ale to ma dzialac, a nie powodowac zazdrosc sasiadow :P (od tego jest Magifoam rozowa :P )

 

Jeszcze na koniec dowod w postaci wideo z calej akcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

krddzięki za test :good: . Ze względu na cenę tej piany, nie spodziewałem się że ktoś "u nas" ją kupi i do tego zrobi jakąś prezentację :)

 

Dwa pytania ode mnie.

Próbowałeś może pianowania z klasycznej Glorii? Jeśli tak to jak ze stężeniem które działa?

Jakbyś porównał skuteczność tej piany do "starego króla" czyli naszej kochanej Magi?

 

I jeszcze jedno, co leży na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ad1. Jeszcze nie probowalem, ale sprobuje ;)

 

ad2. Po jednym myciu ciezko mi ocenic, w tej chwili nie posiadam w arsenale zwyklej Magi, a jedynie jej rozowa wersje i nie wiem czy to do konca to samo... Ale powiem tak... Uzywalem juz wielu roznych pian i kazda spelniala swoje zalozenia. Widac bylo podobne 50/50 jak tutaj w tescie. Czy dana piana byla skuteczniejsza od innej o 5, 10 czy 15% to nie mnie oceniac. Z reguly myje auta, ktore nie sa az tak zapuszczone jak pacjent powyzej w zwiazku z czym cokolwiek wiecej niz sama woda daje rade :)

 

Na aucie lezy BSD :) Nakladane pewnie w listopadzie przy poprzednim myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili nie posiadam w arsenale zwyklej Magi, a jedynie jej rozowa wersje i nie wiem czy to do konca to samo...

 

 

Jeżeli mogę wtrącić swoje 3 grosze to z pełną świadomością mogę stwierdzić że Magi zwykła jest inna od Rose. Miałem obydwie jednocześnie i nigdy nie udawało się osiągnąć takiej piany tak długo utrzymującej się wersją różową jak tą zwykłą. Do tego stopnia była słabsza, że niekiedy dolewałem zwykłej żeby piana była taka jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzisiaj na "tapecie" ( a właściwie na samochodzie ), nowość od Gyeona.

Tak jak Krzysiek, za udostępnienie piany dziękuję sklepowi Detailer Shop.

Każdy kto trochę dłużej siedzi w temacie, wie, że król ( w pianach o neutralnym PH )jest jeden.

Szykuje się "abdykacja"?

 

OPAKOWANIE:

Wygląd opakowania jak to u Gyeona, robi robotę :good:

Butelka możemy złapać nawet mokrą ręką, bez obawy, że etykieta "popłynie".

Piana sama w sobie jest bezbarwna, dosyć rzadka ( ułatwia dozowanie, to na plus :good: ).

Zapach z butelki jest prawie niewyczuwalny, ale da się wyczuć delikatną nutę tranu zmieszanego z bananami.

Uprzedzam pytania, Gyeon przy Magi to perfumy :good:

 

 

 

 

DSC08484.jpg

DSC08485.jpg

DSC08486.jpg

DSC08487.jpg

DSC08488.jpg

DSC08489.jpg

DSC08490.jpg

DSC08491.jpg

 

OBIEKT TESTOWY

Postanowiłem umyć Seicento. Na lakierze słynne Fusso, które jak widać dobrze sobie radzi, z wyjątkiem dolnych cześci.

Samochód ostatni raz myty ręcznie w zeszłym roku, mniej więcej co 2 tygodnie płukany na bezdotyku.

Może nie do końca widać brud, ale było go sporo.

Pogoda trochę popsuła mi plany, na samochodzie skropliło się trochę wody, a to na pewno wpływa na to, że piana krócej leży.

 

 

DSC08492.jpg

DSC08493.jpg

DSC08494.jpg

DSC08495.jpg

DSC08496.jpg

DSC08497.jpg

DSC08498.jpg

DSC08499.jpg

DSC08501.jpg

DSC08502.jpg

DSC08503.jpg

 

Jest szczur :mrgreen:

 

MYJEMY

Zdjęć z samego pianowania nie mam, ale myślę, że każdy wie jak wygląda ten proces.

Użyłem przerobionego Marolexa ( 2 filce od Glori, 50 ml piany na litr wody )

Po kilku minutach tak prezentowała się piana na samochodzie:

 

DSC08504.jpg

 

Białe koła to prawdziwe wyzwanie, szczególnie zimą:

 

DSC08505.jpg

 

Brud płynie:

 

DSC08506.jpg

DSC08507.jpg

 

Ładnie radzi sobie z pyłem z klocków: :good:

 

DSC08508.jpg

 

Po spłukaniu: ( sam proces bez najmniejszego problemu, kolejność oczywiście od dołu do góry)

 

DSC08509.jpg

 

Białe jest białe:

DSC08510.jpg

DSC08511.jpg

 

LSP nienaruszone:

 

DSC08512.jpg

 

Każdy jednak wie, że mokry samochód zawsze wygląda na czysty.

Osuszyłem za przysłowiowe "500" :-]

 

Dla przeciętnego Kowalskiego, lala , ideał, jedyny taki zobacz:

 

DSC08513.jpg

 

Zobaczmy bliżej: ( LSP jak to poniżej listew słabnie, normalne)

 

DSC08514.jpg

 

Uwaga ! Nie róbcie tego w domu :shock:

Fibra, Finale, i sprawdźmy czy coś zostało:

 

DSC08515.jpg

 

Przetarłem kawałek tylnego błotnika, tuż przy progu, w miejscu które zawsze mocno się brudzi. Jak widać, coś zostało, ale przypominam, że to piana o neutralnym PH.

Jak dla mnie wynik, więcej niż dobry :good:

 

DSC08516.jpg

 

Felgi domyte barrrdzo dobrze: ( jest na nich BSD )

 

DSC08517.jpg

 

Kilka ogólnych ujęć:

 

DSC08518.jpg

DSC08520.jpg

DSC08521.jpg

 

PODSUMOWANIE:

Piana bardzo przyjemna, jak widać robi to co ma robić. Czy jest lepsza od Magi? Ciężko powiedzieć ale jest dobra, ma przyjemniejszy zapach, i podobne właściwości myjące. Produkt jak najbardziej godny polecenia. :good:

 

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, skargi, hejty to śmiało :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

krd,

piotr13,

Dzięki wielkie za ( jak zawsze ) super test.

Ostatnio zaciekawiła mnie ta "nowość" i czekałem aż ktoś ją przetestuje.

 

Moim zdaniem piana jest przeciętna ( czego nie można powiedzieć o cenie ).

Dzisiaj myłem dwa samochody SG Snow Foam pianownicą PA, rozcieńczenie takie samo.

Na srebrnym samochodzie ( nie myty w prawdzie od 2-3 tygodni ) śmiem twierdzić, że lakier został domyty bardzo podobnie jak w przypadku trochę droższego produktu.

No powiedział bym w 80% jak Q2M Foam.

Za to piana była znacznie "lepsza" ( śmietana ) no i leżała też ok. 4 min tyle że w lekkim słońcu.

Co jak co liczy się efekt domywania ... tylko cena dla przeciętnego kowalskiego myślę że trochę zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mefju, ta Twoja niechęć do Gejonów :mrgreen:

Coś w tym Michale może być, ale tutaj nawet zdjęcia średnio przekonują. Teraz też znów się pojawił temat lusterek u pewnego jegomościa, sam rozumiesz :kox: Uprzedzam, że cena jednak nie jest aż tak absurdalna. Polecam porównać litr tej piany z litrem nowej piany od GT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Te 30 min to się chyba komuś przyśniło.. Nawet ciężko to sobie wyobrazić. Ciężko coś obiektywnego napisać, poczekam na kolejne testy.

 

Musze wykonac kolejny "bogolski" test. Wlac maksymalne stezenie, czyli 1:5 - wyjdzie drogo, ale moze znacznie lepiej wizualnie. Bo przy 1:10 piana dziala jak trzeba - brud luzuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd,

piotr13,

Dzięki wielkie za ( jak zawsze ) super test.

Ostatnio zaciekawiła mnie ta "nowość" i czekałem aż ktoś ją przetestuje.

 

Moim zdaniem piana jest przeciętna ( czego nie można powiedzieć o cenie ).

Dzisiaj myłem dwa samochody SG Snow Foam pianownicą PA, rozcieńczenie takie samo.

Na srebrnym samochodzie ( nie myty w prawdzie od 2-3 tygodni ) śmiem twierdzić, że lakier został domyty bardzo podobnie jak w przypadku trochę droższego produktu.

No powiedział bym w 80% jak Q2M Foam.

Za to piana była znacznie "lepsza" ( śmietana ) no i leżała też ok. 4 min tyle że w lekkim słońcu.

Co jak co liczy się efekt domywania ... tylko cena dla przeciętnego kowalskiego myślę że trochę zaporowa.

 

Dziękuję :good:

SG 2015 nie używałem, ale z testów na forum wychodzi na produkt idealny :mrgreen:

 

Oj Mefju, ta Twoja niechęć do Gejonów :mrgreen:

Coś w tym Michale może być, ale tutaj nawet zdjęcia średnio przekonują. Teraz też znów się pojawił temat lusterek u pewnego jegomościa, sam rozumiesz :kox: Uprzedzam, że cena jednak nie jest aż tak absurdalna. Polecam porównać litr tej piany z litrem nowej piany od GT...

 

Oj raz byś coś pochwalił :mrgreen:

Zanabyłem drogą kupna te magiczne gąbki, zobaczymy czy będzie magicznie ...

Osobiście jednak nie wierzę by powłoka, mogła coś zepsuć. To nie Nitro, kwas, ani mocna zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.