Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

jagmar, ja miałem dość jazdy sedanem + niedługo pewnie kombi się przyda ;)

 

wkr, żona z początku narzekała na kolor, ale w słońcu jej bardzo się spodobał :)

Co do oleju, to dostałem baniaczek 1L na drogę :D Zrobię kilka tys i się zmieni na jakiś "normalny" olej, a nie Castrol longlife 8-)

 

KapselK, Golf 7 mocno podobny do Passata B7 jest (tak mi się wydaje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto to fajna przyjemność podczas odbioru w salonie, gratulacje.

 

Choć osobiście uważam, że w porównaniu z Leonem, ten Golf wygląda tak sobie, szczególnie kombi.

 

W każdym bądź razie bezawaryjności i niech się sprawuje jak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

629818 upusso, ASO nie zaleca - pierwsza wymiana po 30 tys albo 2 lata

 

A tak serio, to mam zamiar wymienić tak po około 8 tys, a potem interwały standardowe ~10k km.

 

Odbierałem ST to w salonie mówią: "Zapraszamy za 20 tkm na wymianę oleju"

Wieć odpowiadamL "Tak, będę za 2 tkm"

Oni: "Ale że jak? Po co?"

 

Po 2 tkm podjechałem, wymieniłem, proces docieraia uważam za zamknięty.

Od teraz myślę że co jakieś 6 tkm będę wymieniał. Powinno być spoko. Nie przechodzę na żadne inne oleje, bo mogą być problemy z gwarancją jak by się wysypało (specjalnie dopytywałem).

Więc laga wyłożona 5w20 i jedziemy do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazman, thx :)

 

Franek, mi w salonie powiedziano, że jeśli olej będzie spełniał normę VW to mogę lać co chcę :) To akurat nie jest auto do "jazdy sportowej" więc myślę że ta pierwsza wymiana po 8 tys też będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Za dawnych czasów to było proste.

Czy diesel czy benzyna to 10 tkm i wymiana.

A teraz narobili tych longifów, jakieś dpfy, klapki, egry. Masakra.

 

Kolejny przykład.

Mówi się że castrol zostawia szlam w silniku.

Widziałem ostatnio BMW E39, 300 tkm silnik zrobiony - w sodku bialutki bez osadów.

No ale ksiązka serwisowa w wozie, widać że olej wymieniany mimo że mówi się że mocno średni.

 

Nie ważne co. Ważne by wymieniać. Im częściej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Za dawnych czasów to było proste.

Czy diesel czy benzyna to 10 tkm i wymiana.

A teraz narobili tych longifów, jakieś dpfy, klapki, egry. Masakra.

 

Kolejny przykład.

Mówi się że castrol zostawia szlam w silniku.

Widziałem ostatnio BMW E39, 300 tkm silnik zrobiony - w sodku bialutki bez osadów.

No ale ksiązka serwisowa w wozie, widać że olej wymieniany mimo że mówi się że mocno średni.

 

Nie ważne co. Ważne by wymieniać. Im częściej tym lepiej.

 

też uważam, że 10kkm i zmiana. a w nowym po kilku tysiącach zmienić. Oglądałem na tvn turbo kiedyś materiał i jakiś gość, spec od olejów mówił, żeby za często też nie wymieniać, tzn nie tak jak zaleca producent ale też nie, że co 5kkm bo olej też się "dopasowywuje" do silnika i to trwa właśnie przez tysiąc, dwa tysiące km i żeby nie było sytuacji, że samochód jeździ ciągle na nowym "nieułożonym" oleju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby za często też nie wymieniać, tzn nie tak jak zaleca producent ale też nie, że co 5kkm bo olej też się "dopasowywuje" do silnika i to trwa właśnie przez tysiąc, dwa tysiące km i żeby nie było sytuacji, że samochód jeździ ciągle na nowym "nieułożonym" oleju..

 

Wat-3d-Gif-12.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, że jakiś czas temu była tu dyskusja na temat tego pana i programu. Jedną z jego "złotych myśli" było właśnie, że olej nabiera właściwości smarujących dopiero jak jest starszy.

Normalnie jak wino -> im starsze tym lepsze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

629901 piotrek305 pisze:

żeby za często też nie wymieniać, tzn nie tak jak zaleca producent ale też nie, że co 5kkm bo olej też się "dopasowywuje" do silnika i to trwa właśnie przez tysiąc, dwa tysiące km i żeby nie było sytuacji, że samochód jeździ ciągle na nowym "nieułożonym" oleju..

Mnie to nie zdziwiło, w końcu telewizja TVN dysponuje wyłącznie ekspertami pierwyj sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.