Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

I mniej groźne niż lwy xD

 

wwiecha mieszkam w danii to spryskiwacze lamp dają niemal na byle jakie lampy :) zwykle halogeny dają rade ;) znajomy z pracy ma exclusive wersję to porównywaliśmy co się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości francuzów: jakieś 120 tys km zrobiłem peugeotem 407, którego sprzedałem z przebiegiem grubo ponad 200 tylko dlatego, że potrzebowałem kombi. Nadal był w świetnym stanie. C5 na razie zrobiłem 25 tys i nic. Żona ma 206, z którego też bardzo zadowoleni jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekam, a sporo jeżdże. Wiadomo raz trafi się dobrze i długo będzie się jeździło a raz źle i człowiek potem narzeka, taki los ;)

 

W formie żartu: fracuskie samochody tylko sie psują, ale za to niemieckie zużywaja xD

 

Ps. nie miałem zamiaru nikogo obrazić :) koniec OT, bo temat tyczy się naszych pociech, a nie co mniej awaryjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

624212 tylko bez hydro

 

Dachu panoramicznego też nie ma :P

 

Nooo nie ma niestety i navi tez nie... tylko te 3 rzeczy i nic więcej bym nie potrzebował :)

 

 

Nie wiem czy panorama to taka fajna rzecz. Każdy pyłek widać niemalże natychmiast to raz. Dwa to komfort w upały - nie ma jak znaleźć cień - no chyba że poza autem. Ja bym nie chciał mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z taką panoramą przejedziesz 50 k km i trzeszczy, piszczy, kapie. I taką zasłonkę to w domu sobie można powiesić.

To chyba najdurniejszy gadżet z jakim miałem styczność. Wcale mi się nie podoba. Zawsze zabiera miejsce nad głową.

 

Chyba że stary dobry schiebdach jak w porządnym niemiecim aucie - to szanuje i cenie.

Ale panorama to zbędny gadżet który wg mnie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości francuzów: jakieś 120 tys km zrobiłem peugeotem 407, którego sprzedałem z przebiegiem grubo ponad 200 tylko dlatego, że potrzebowałem kombi. Nadal był w świetnym stanie. C5 na razie zrobiłem 25 tys i nic. Żona ma 206, z którego też bardzo zadowoleni jesteśmy.

Żona, jak ją poznałem, miała z salonu 206 nówkę. Po 35 tys. uszczelka pod głowicą, wiadomo zawiecha do roboty, przy 60 tys. regularna dyskoteka na desce, check engine non stoper. Wraz z przeprowadzką do Niemiec żona oznajmiła mi, że takim gratem nie będzie nigdzie się wybierała za granicę, bo to strach i auto trzeba było szykować na sprzedaż. Pamiętam jak napalony klient chciał sprawdzać auto w ASO w Gdańsku, czekaliśmy jak na szpilkach w poczekalni, pomyślałem sobie- to mi za chwilę segregator usterek przyniesie. Po 3h wchodzi serwisant, wymienia tylko 3 pierdoły i mówi, że tylko chyba licznik przekłamuje, bo ostatnia usterka jest przy 120tys,a na zegarze jest 66 tys.km. Żeby uwiarygodnić przebieg (bo oryginalny) dzwonimy do ASO, gdzie auto było serwisowane, pani z ASO wymienia ostatnie wizyty i mówi, przy jakim przebiegu były ostatnie usterki i jakie. I czyta, i czyta, i czyta i tak cofa się co 1000km do tyłu, aż przypał. Całe szczęście, że klient napalony i jakoś nie zwrócił uwagi, że w ostatnim czasie auto było częściej w serwisie niż poza nim, happy, bo wszystko udokumentowane i faktury;) Poszło i dzień sprzedaży tego francuza był chyba jeszcze milszy niż jego zakupu.

Jakimś dziwnym trafem dzisiaj moja lepsza połówka śmiga niemieckim szrotem w tedeiku od nowości i na razie same bezpieczniki i żarówki wymieniamy (właśnie stuknęło 100 tys. km i z 6 lat).

Tak żeby nie było, brat z 10 lat temu też miał 206 i te same usterki. Wiem, że są ludzie zadowoleni z francuzów, ale osobiście nikogo takiego nie poznałem. Ładne auta, stylistycznie niektóre są naprawdę ciekawe, ale moim zdaniem dla młodego mechanika w celu zdobycia doświadczenia albo ludzi naprawdę majętnych z grubym portfelem i anielską cierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z taką panoramą przejedziesz 50 k km i trzeszczy, piszczy, kapie. I taką zasłonkę to w domu sobie można powiesić.

 

 

U mnie po 150kkm nic nie cieknie, nie trzeszczy. Kumpel (sąsiad) w 508, coś koło 100kkm, też nic. Tfelka trzebaby spytać, czy u niego coś się dzieje, przebieg ponad 120kkm. Bratowa ma w 307, ale pewnie nie ma jeszcze 50kkm, więc niemiarodajne jak rozumiem.

A w czym trafiłeś na takie felerne wklejenie szyby?

 

Co do jakości "zasłonki" to fakt, pluszowe story rodem z Doliny Muminków są grubsze, ale światło słoneczne blokuje skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach panoramiczny o nim mowa, w przeciwieństwie do szyberdachu w większości przypadków jest wklejany tak jak szyby:) takze tu jak nie było nic grzebane to nie ma obaw:) chyba że dodatkowo rozsuwany to wtedy sprawa wyglada tak samo jak z tradycyjnym szybrem:) co do trzeszczenia i nagrzewania u znajomych w nissanie po 150kkm nic nie trzeszczy, nie przecieka, a tym bardziej z zasłoniętą roletą nie zauważyllismy zbytniej różniwy w nagrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U rodziców w Qashqaiu też już jest coś koło 90-100 K przebiegu i nie zauważyłem, żeby coś trzeszczało, ciekło itp w tej panoramie. Roleta zasuwana jest normalną wykładziną na stelażu jak reszta podsufitki więc jak się ją zasunie to po panoramie śladu nie ma. Zgodzę się jedynie z tym, że latem przy odsuniętej rolecie w czapkę słońce dość mocno grzmoci.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą 206 to coś jest na rzeczy.Mam znajomego co zakupil od pierwszego właściciela 206 i więcej siedzi przy niej jak w domu a drzwi rozbiera regularnie walcząc z elektryką a przecież kurde tam tylko szyby elektryczne i centralny w drzwiach...jakaś komedia :dontknow:

Na reszte francowatych zlego slowa nie powiem a zwłaszcza na renówkę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem kiedyś, że wrzucę więcej fot mojego slinea. Auto jeszcze na pakiecie zima, dodatkowo w chwili obecnej nie spełnia standardów forum związanych z czystością i blaskiem. I tak już prawie sprzedana to się tym nie martwię :P

 

20160309_080748.jpg

20160309_080755.jpg

20160309_080802.jpg

20160309_080846.jpg

20160309_080817.jpg

20160309_080923.jpg

20160309_080915.jpg

20160309_080929.jpg

20160309_080929.jpg

20160309_080943.jpg

20160309_080957.jpg

20160309_081002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.