Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

6,29l GAZU na 100km to dużo? LOL? przecież to jazda za darmo. dziewczyny 107 pali 5.5l ale benzyny...

11,60 zł za 100 kilometrów, a u mnie przy 2.2 wychodzi 18.90 zł. Takim małym bzykiem na pełnym zbiorniku gazu (32 litry) zrobiłbym ok. 500 kilometrów, taniej niż jazda dieslem :D. Cóż każdy postrzega to inaczej, ale dla mnie wynik rewelacja ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,29 gazu to ja bym nawet silnika nie gasił, zeby jak będzie potrzebny do jazdy to wsiadamdo wychodzonego klimą wnętrza :mrgreen:

 

Aygo przy jeździe klima, miasto, jak ja za kierą to but, jak babcia to raczej zgodnie z przepisami plus 10-20 czasami, tez na klimie - 5,2-5,3, wiecej jeszcze się nie zdarzyło. Inna sprawa ze w rok i 2 miesiące ma 28kkm nastukane :lol::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citigo w benzynie Matula (żaden znowu wyszkolony ekodriver) spalała 4.2 litra na setkę jeżdżąc do pracy 45 km w jedną stronę po obwodnicy Trójmiasta + poranne/popołudniowe korki na zjazdach/wlotach. Ja jeżdżąc zdecydownie bardziej dynamicznie miałem średnią miedzy 5.2 - 5.8 w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi, lakier metaliczny, alufelgi 15", przyciemniane szyby tył, pakiet skórzany (kierownica,mieszek zmiany biegów, ręczny), klima, radio, wersja Ambition 37 brutto, z tego co paczałem obecnie Fabia w Ambition z 1.2TSI 66kW (ta słabsza wersja, bo 1.0 do tego auta to chyba mało) w metaliku, bez dodatków własnych 50 tys , wiec nie wiem skad to info ze Fabia kosztuje tyle samo. Nawet licząc rabat 8% który wynegocjowałem to wychodzi 46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szału nie ma. (...). A polo z 96 z silnikiem 1.6 75KM spala 6.5L/100km. Więc gdzie tu oszczędność? Oba silniki na pełnym, pośrednim wtrysku.

 

To dość ciekawe. Ja jeździłem Felicią z tym silnikiem 1.6 75 km i za Chiny Ludowe niżej jak 9l/100km nie wyciągnął. Cały czas o LPG mówimy. To ta sama masa, ta sama technika co Polo. Jak Ty liczysz te 6,5 litra?!

Ja znam człowieka, któremu auto 8 litrów paliło. Na 100 litrach 800 kilometrów przejeżdżał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tyle co za nieźle wyposażoną już Fabie :)

Tak, ale używana :)

Samo autko kosztowało mnie nie całe 34 tys zł, aledo tego doszła instalacja LPG, za 3500 zł (montowana w ASO).

Felgi alu (14" na zime, 16" na lato), kierownica, oklejenie, jakieś pierdoły typu podwójna podłoga bagażnika, navi fabryczna, osłona pod silnikiem, to dokładałem sam - stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogli, takie zalecenia producenta (Landi Renzo). Wolałbym no ale cóż... chociaż są plusy, nie mam we wnętrzu cuchnącej przejściówki od gazu. :)

Je...łem :D u mnie tam przejściówka nie cuchnie no chyba że za dużo fasolki jadasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te nowe, nowoczesne hiper i super oszczędne silniki w tych pralkach... Co ja tam mogę wiedzieć o tym jeżdżąc 12 letnim passatem ważącym jakieś półtorej tony i długim 4,7m z moim spalaniem w cyklu mieszanym (głównie miasto i krótkie dojazdy po trasie) ze spalaniem 5,2l ON maxymalnie z włączona klima cały czas praktycznie, a przy jezdzie tylko po trasie 120-140km/h około 4-4,5l :) Od 12 lat zrobiony tylko rozrząd po 10 latach, a tak po za zmianami olejów nic nie tknięte, brak filtrów i wszystkiego co niepotrzebne, aaaale przecież co ja tam wiem o oszczędności :) Te nowoczesne, downsizengowe przecież przeżyją 3x tyle co mój 1.9 i nie będą sprawiać już po paru latach ani ani jednego malutkiego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te nowe, nowoczesne hiper i super oszczędne silniki w tych pralkach... Co ja tam mogę wiedzieć o tym jeżdżąc 12 letnim passatem ważącym jakieś półtorej tony i długim 4,7m z moim spalaniem w cyklu mieszanym (głównie miasto i krótkie dojazdy po trasie) ze spalaniem 5,2l ON maxymalnie z włączona klima cały czas praktycznie, a przy jezdzie tylko po trasie 120-140km/h około 4-4,5l :) Od 12 lat zrobiony tylko rozrząd po 10 latach, a tak po za zmianami olejów nic nie tknięte, brak filtrów i wszystkiego co niepotrzebne, aaaale przecież co ja tam wiem o oszczędności :) Te nowoczesne, downsizengowe przecież przeżyją 3x tyle co mój 1.9 i nie będą sprawiać już po paru latach ani ani jednego malutkiego problemu :)

PASSAT KRUL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zmienili w tym silniku że tak oszczędnie zaczął latać!?

U mnie 1.9 tdi AFN w granicach prędkości 120 - 140 potrzebuje ~ 6,5 - 7 l/100Km. Zimą lub na krótkich trasach 8 - 9l, nie ma żadnego problemu.

 

Widocznie ja nie mam szczęścia do samochodów, moje zawsze palą więcej :-) Tylko na paliwo wydaję tyle samo, co inni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.