Skocz do zawartości

Mainz Passion


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest dystrybutor marki Mainz

 

8684e6bb75da.png

 

 

Do testu dostałem małą buteleczkę niezwykle wydajnego szamponu marki Mainz.

 

Opis ze strony producenta:

 

 

Passion to bardzo silnie skoncentrowany, szampon nabłyszczający o neutralnym pH. Zapewnia on wysoki połysk, mając przy tym świeży i przyjemny zapach. Tworzy obfitą pianę oraz idealny poślizg podczas mycia. Passion jest bardzo ekonomiczny, zalecane rozcieńczenie 2000:1 (10ml szamponu na 20 litrów wody)

 

- Nabłyszcza karoserię

- Świeży i przyjemny zapach

- Jeden z najbardziej skoncentrowanych szamponów na rynku (2000:1)

- Nie niszczy wosku (neutralne pH)

- Ekonomiczny w użyciu

- Tworzy obfitą pianę

- Zapewnia idealny poślizg podczas aplikacji

- 10 ml szamponu na 20 litrów wody (około 2 nakrętki)

Wskazówki dotyczące użycia:

Najlepszy efekt można osiągnąć przy rozcieńczeniu 2000:1, czyli mniej więcej dwóch nakrętek preparatu na 20 litrów wody. Właściwą ilość preparatu należy rozpuścić w wiadrze z ciepłą wodą. Nie pozostawiać do zaschnięcia.

 

 

Zawodnicy przygotowani do mycia. Mycie za pomocą budżetowej rękawicy z Aliexpress.

 

ce070a74f225.jpg

 

04d0fdbcdb26.jpg

 

Jak zwykle krótka informacja o zastosowaniu.

 

808e31e0d370.jpg

 

Auto posiada normalne zabrudzenia eksploatacyjne

 

138e9c36a19b.jpg

 

 

3f37569d616c.jpg

 

6c40306bc5f8.jpg

 

41c119a71fa5.jpg

 

1686b3ad843a.jpg

 

718dcfab980b.jpg

 

c2adf86f9465.jpg

 

Na 10 L wody wlałem jedną zakrętkę i uzupełniłem wodą pod niskim ciśnieniem

Szampon bardzo ładnie się pienił.

 

5f4f5aaeed4c.jpg

 

465fbd69828b.jpg

 

8aa9e91e61c9.jpg

 

78285859e41a.jpg

 

0d2c12794dfb.jpg

 

fdb357497e2c.jpg

 

Myjemy.

 

5a9a5085f9c9.jpg

 

0dbfb644fa04.jpg

 

928ff80b5243.jpg

 

fbb571a7dcf1.jpg

 

3a0272a3f7aa.jpg

 

Kropelki po myciu, miesięczny PNS

 

3bf5119da48b.jpg

 

a2883c89b31c.jpg

 

47581431b278.jpg

 

46d4e6f17e7e.jpg

 

90b0f44c32f3.jpg

 

2b2bcda83bbf.jpg

 

a00248830835.jpg

 

Suszymy i mamy taki efekt.

 

ce91af4e365e.jpg

 

123b1e2f68c3.jpg

 

785f66938c45.jpg

 

d316b1c658c0.jpg

 

37f1894b5139.jpg

 

Podsumowanie.

 

Mainz Passion to bardzo dobry szampon o neutralnym PH, podczas mycia unosi się delikatny owocowy zapach, poślizg i piana na bardzo wysokim poziomie. Jedynie podczas mycia piana mogłaby być obfitsza. Szampon bez problemu poradził sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Dużym plusem jest koncentracja szamponu, producent podaje rozcieńczenie 2000:1!! Przy cenie 44,99 zł za 500 ml mamy bardzo dobry szampon który szybciej nam się znudzi niż go wykorzystamy.

Dziękuje za możliwość przeprowadzenia testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja i Krzysiek również testowaliśmy ten szampon w weekend

:)

 

Ponieważ opis szamponu jest powyżej to nie będę się powtarzać. Dodam tylko od siebie, że jest dość gęsty i fajnie owocowo pachnie co czuć również podczas mycia.

 

Na 10 litrów wody użyliśmy około 7 ml szamponu

 

pciZmL.jpg

 

BWSOYK.jpg

 

No to spieniamy :D Szampon bardzo fajnie się pieni w wiadrze, piana jest lekka i puszysta natomiast podczas mycia na aucie już nie, co dla jednych jest plusem, bo szybciej się wypłukuje a dla innych minusem. My lubimy obfitą pianę podczas mycia, ale tu nie jest jeszcze źle.

 

xVs1vM.jpg

 

fGtWtl.jpg

 

Mycie za pomocą rękawicy Car Pro. Przydałaby sie drabina :D:kox:

 

voPMC6.jpg

 

RtACUd.jpg

 

sdGKdK.jpg

 

evUpsX.jpg

 

I8O22D.jpg

 

zzDnQx.jpg

 

Płukanie :) na lakierze ponad dwu miesięczny BSD i jak widać dalej żyje. Po myciu szamponem wyraźnie odżył patrząc na to jak się zachowywał po spłukiwaniu wcześniej pre washu. Można więc stwierdzić, iż szampon Mainz nie narusza wosków/sealantów. Nie zauważyliśmy również waterspotów na szybach i plastikach.

 

yslTaz.jpg

 

tVjd7h.jpg

 

3Ex927.jpg

 

Zgadzam się z grabek246, że w tej cenie jest to dobry i ekonomiczny szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Również podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami po użyciu

szamponu Mainz Passion.

Po otrzymaniu próbki dość niechętnie do niego podchodziłem.

Za gęsty, kiepski zapach czyli taki jakiś nijaki.

Spróbowałem go jednak i ku mojemu zdziwieniu bardzo mi się spodobał.

Piana taka jaką lubię czyli nie za duża ale widoczna.

Rękawica sunąc po lakierze zostawia za sobą ślad z piany.

Poślizg oceniam na najwyższym poziomie.

Zapach mógłby być intensywniejszy.

Zalecane przez producenta rozcieńczenie w zupełności wystarczy.

Ja użyłem 10 ml na ok 15l wody i było ok.

Stosunek ceny do jakości w przypadku tego szamponu to mistrzostwo.

Kilka zdjęć z pracy z szamponem.

 

DSC00009.jpg

 

DSC00010_Kopiowanie.jpg

 

DSC00011.jpg

 

DSC00012.jpg

 

DSC00013.jpg

 

DSC00015.jpg

 

DSC00017.jpg

 

DSC00018.jpg

 

DSC00019.jpg

 

Efekt po umyciu? Wydaje mi się jakbym widział te nabłyszczacze ale sam nie wiem.

Dodam,że lakier bez korekty, wosku itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Do testu otrzymałem butelkę szamponu od Mainz

Szampon bardzo gęsty o zapachu który ciężko jest sklasyfikować. Mega skoncentrowany co jest jego największą zaletą a o reszcie za chwilę ;)

flg0tx.jpg

bohater

sdjj3s.jpg

wlałem ok 6 ml na 10l wody

etxw88.jpg

piana całkiem fajna :-]

j5xb2f.jpg

11a8zsn.jpg

9kynom.jpg

14uvt6q.jpg

2lk4g7t.jpg

suyg7n.jpg

Szampon bardzo przypadł mi do gustu za sprawą poślizgu który daje w trakcie mycia, mega wydajny, łatwo się spłukuje i nie zasycha przed wcześnie tak więc produkt zdecydowanie na plus. Dziękuję za możliwość testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również otrzymałem do testu próbkę szamponu passion.

 

kRpk5N.jpg

 

 

 

Rozrobiłem wedle zaleceń, jedna nakrętka na 10 L wody

 

 

yWolZp.jpg

 

 

k0Ri5R.jpg

 

 

 

Sprawdziłem sobie jakie PH ma roztwór szampony z woda i wyszło, że faktycznie okolice 7

 

 

LKvtMV.jpg

XGmusq.jpg

 

 

 

Piana w wiaderku jak w dobrym piwie :) Bardzo przyjemna.

 

mOqyKq.jpg

uJ9KOL.jpg

 

 

 

 

Szampon przetestowałem na dwóch samochodach, na moim białym VW LT i narzeczonej skodzie Fabii.

 

 

sCF0ko.jpg

Wwcy56.jpg

Krv5Xc.jpg

wDnhIx.jpg

lpJW0F.jpg

yFf2hI.jpg

GNMXo8.jpg

 

 

 

Po spłukaniu

 

 

keuk81.jpg

sPxTuU.jpg

B03nfm.jpg

 

 

 

 

PODSUMOWANIE

 

 

Mainz Passion był pierwszym produktem Mainz'a, z którym miałem kontakt. Lubię testować szampony chociaż tutaj trzeba się głównie opierać na czyiś subiektywnych odczuciach.

Bardzo podoba mi się zapach, choć moim zdaniem nie jest tak mocno wyczuwalny podczas mycia. Spowodowane to może być mocnym skoncentrowaniem i tym że po prostu bardzo mało tego szamponu dodajemy do wiaderka.

 

Co mnie zastanowiło to to, że większość osób w tym temacie zachwyca się śliskością... U mnie zarówno na VW i Fabianie rękawica przesuwała się jakby z delikatnym oporem... :dontknow: Akurat na tych 2 autach nie było jakiegoś mocnego zabezpieczenia w stylu dobrego wosku czy sealantu i być może dlatego. Inna sprawa, że moja rękawica powoli się rozpada i niedługo ją wymienię. Sporo szamponu jeszcze zostało więc będę obserwował na innych autach i pewnie już z nową rękawicą :)

Dla mnie osobiście nie ma to jakiegoś olbrzymiego znaczenia czy szampon nadaje bardzo dużej śliskości podczas mycia czy nie, tego raczej oczekuję od produktów "wykończeniowych" typu wosk itd.

 

Nie będę ściemniał żeby komukolwiek się przypodobać, że szampon rzucił mnie na kolana i jest najlepszy z najlepszych.

Akurat dwa inne produkty od mainza zrobiły na mnie mega pozytywne wrażenie, ale o tym w innych testach.

 

Ogólnie to bardzo przyjemny szampon i robi to co ma robić. Lubie mocne koncentraty. Jedynie zapach przy myciu mógłby być troszkę mocniejszy jak na mój gust. Poza tym bardzo poprawny szampon, który może się spodobać sporej grupie ludzi :good:

 

 

 

P.S.

 

Tak się podjarałem i rozpędziłem w testowaniu dzisiaj nowych środków od mainza, że zapomniałem, że miałem je porównać z innymi produktami : :acute::acute::wallbash:

Pytanie do dystrybutora: jeżeli koniecznie jest porównanie to bez problemu w tygodniu znajdę jeszcze jakieś inne brudne auto zrobię co trzeba i edytuje post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z porównaniem jak już są zrobione testy nie musimy robić. Jeżeli chodzi o śliskość to faktycznie musi być coś z rękawicą albo lakierem bo passion przy myciu ma mega poślizg ;) jeżeli chodzi o zapach to poprosiliśmy producenta o dodanie go w większej ilości, zobaczymy co przyjedzie do nas w środę :)

Wiadomo, w szamponie ciężko zrobić produkt który ma powalać na kolana jednak tutaj aspekty takie jak poślizg, domywanie oraz koncentracja (co jest chyba największą zaletą passiona) wypadają bardzo dobrze :) jedno mycie to około 50 groszy ;)

 

Dzięki za fajny test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek po południu dodałem swoje próbki do testów, a wczoraj pogoda dopisała więc razem z kolega z forum przeprowadziliśmy pierwszy z testów.

Bohaterem jest Mainz Passion.

Nie będę powielał opisu na temat szamponu, bo na ten temat juz wszystko było napisane, więc przechodzimy do testu. Sam test przeprowadzony został na dwóch autach, jednym zabezpieczonym LSP a drugim bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Oto pierwszy pacjent MB S124 :mrgreen:

e02de978fa16b8b6med.jpg

 

Szybki pre wash aktywna pianą, bo auto cała zime przestało pod chmurką

 

82018cf8cd42979fmed.jpg

 

Do mycia własciwego uzyłem rekawicy z mikrofibry, 10ml szamponu i 10 litrów ciepłej wody, całośc wymieszana i spieniona myjką.

 

b6be0e6231fd1beemed.jpg

 

16fa75bf90f0520fmed.jpg

 

0857e0d4a56c007emed.jpg

 

0984a0f8829f8bafmed.jpg

 

Jak widać szampon pieni się i to dość mocno, ale .......

 

dab2f41659d97fadmed.jpg

 

3a6cb513db22f877med.jpg

 

0ec7038b40f659a0med.jpg

 

Na aucie już nie jest tak kolorowo, piany jest bardzo mało co z reszta widać i dośc szybko znika :/

 

Tak prezentuje się MB już po umyciu, specjalnie nie wycierałem go do sucha żeby zobaczyć czy robią się zacieki czy waterspoty. Domyślam się ze w szamponie jest jakiś "polimer" bo waterspotów nie zaobserwowałem, jedynie zaciek na masce, ale to chyba dlatego że niedokładnie opłukałem :kox:

 

8e8935c010e37422med.jpg

Pacjent nr 2 to mój VW golf mk4 zabezpieczony G CanCoat. Szybki prewash i przechodzimy do mycia. Tym razem będzie porównanie z Optimum Car Wash :mrgreen::-]

Optimuma rozrobiłem następująco: 30ml na 10 litrów cieplej wody a Mainza 25ml na 10 litrów ciepłej wody, później oba wymieszałem dokładnie myjką i spieniłem

 

832ba8a163edae49med.jpg

 

Żeby oba szampony miały równe szanse użyłem dwóch wełnianych rękawic, cała biała jest z Mainz a niebieska z Optimum :-]

 

fc002318f1bbcf8dmed.jpg

 

Piana z Optimum :-] zbita i gęsta

 

98bc59705511ece1med.jpg

 

Piana z Mainz :-] puszysta ale nie taka miesista jak wyżej

 

3434726162ac059dmed.jpg

 

Przechodzimy do mycia właściwego :mrgreen:

 

Optimum

 

27c3ee5478d5a3dbmed.jpg

 

Mainz

 

662f39c042e8d7bdmed.jpg

 

Lewa strona Optimum, a prawa Mainz

 

Jak widać po stronie Optimum jest trochę więcej piany, a przynajmniej na początku mycia.

 

282b704b93df4492med.jpg

 

8242c4f2d03b4ac6med.jpg

 

6f4bb6fee2bbc210med.jpg

 

Prawa strona Optimum, Lewa Mainz

 

fe3819d7712ffe33med.jpg

 

Mainz

 

9ef9dc64ad9cef05med.jpg

 

Optimum

 

fb564d888be143b1med.jpg

 

I jeszcze kilka fotek z dalszego mycia, strona kierowcy Mainz, a strona pasażera Optimum

 

38baad20aa9ce373med.jpg

 

02016c0a2ca632bemed.jpg

 

6808cc3465809058med.jpg

 

A tak wyglądała piana po skończonej pracy:

 

3ed12d6c864dbb7amed.jpg

 

 

Podsumowanie (oczywiście są to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucia):

Do zwykłego cotygodniowego mycia auta wystarczy mniejsze stężenie bo właściwości myjące zostają zachowane i śliskość na przyzwoitym poziomie tez, ale największy fun sprawiło mi mycie w "męskim" większym stężeniu. Rękawica gładko sunęła po lakierze, a piana dość długo się utrzymywała, jednakże Mainz przegrał w moim odczuciu jeśli chodzi o śliskość bo rękawica po stronie Optimum praktycznie sama uciekała z lakieru. Kolega zauważył że piana w szamponie Mainz z kolei była bardziej stabilna i była praktycznie ciągle taka sama przez całe mycie samochodu. Mainz Passion lepiej tez zwilżał i pokrywał sam lakier.

Ogólnie sam szampon jest bardzo przyjemny, a przez to że są dostępne małe testerki można sobie go przetestować i samemu wyciągnąć wnioski :good:

Dziękuję za możliwość przeprowadzenia testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test, jeżeli chodzi stricte o pianę to w tej kwestii nie będziemy zmieniali produktu jest to stricte kwestia gustu i nie wpływa ona w żadnym stopniu na to czy lepiej szampon myje czy nje natomiast jest zbędna przy oplukiwaniu. Jedyna zmiana jaka będzie przy najbliższej dostawie to więcej zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z pracy z Mainz Passion, bardzo fajny szampon po względem poślizgu rękawicy po karoserii, brakuje jedynie mu porządnej piany na samochodzie. Pod względem zapachu również bardzo fajnie pachnie, delikatnie ale przez cały mycie wyczuwalny był zapach. Jednak główną zaletą szamponu jest jego wydajność, bije na głowę swoich rywali ;).

 

Piana w wiadrze i pomocnik, na 12 litrów wlałem ok. 7ml szamponu.

 

DSCF3087_zpsm0hhf3ow.jpg

 

DSCF3088_zpsaim0reg9.jpg

 

Kilka zdjęć piany na samochodzie.

 

DSCF3089_zpsblg8cxnh.jpg

 

DSCF3090_zpszoasnhkn.jpg

 

DSCF3091_zpsrjy5ufyr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

mój ostatni test z paczki produktów od dystrybutora :good:

Przyszedł czas na jeden z podstawowych produktów, szampon Passion.

 

W ramach testu trzeba coś umyć, dziś wyjątkowo nie jest to Seicento :mrgreen:

Samochód w przed rozpoczęciem lekko ubrudzony, ale nigdy nie spotkałem się, żeby szampon nie poradził sobie z umyciem:

 

 

DSC09401.jpg

DSC09402.jpg

DSC09403.jpg

DSC09404.jpg

DSC09405.jpg

DSC09406.jpg

DSC09408.jpg

DSC09409.jpg

DSC09410.jpg

DSC09411.jpg

DSC09412.jpg

 

Spłukujemy, jak widać LSP jest:

 

DSC09413.jpg

DSC09414.jpg

DSC09415.jpg

 

Sam szampon to gęsta, czerwona ciecz o przyjemnym zapachu ( chyba jakieś owoce ) :good:

Myłem za pomocą Wollie:

 

 

DSC09417.jpg

 

Zalecane dawkowanie to 2 nakrętki na około 18 litrów wody, ja wlałem 2 nakrętki na całe wiadro ( 12 litrów ):

 

DSC09419.jpg

 

Obfita piana ( bez dobijania myjką ) :good:

 

DSC09421.jpg

DSC09423.jpg

DSC09424.jpg

 

Myjemy:

 

DSC09425.jpg

 

Każde pociągnięcie zostawia wyraźny ślad:

 

DSC09428.jpg

 

Jak widać piana utrzymuje się również na lakierze:

 

DSC09429.jpg

DSC09430.jpg

DSC0943160237.jpg

DSC0943255a38.jpg

DSC09433e8be2.jpg

DSC09434d486d.jpg

 

Po umyciu całego samochodu, przed spłukaniem. Szampon nie zasycha, nie tworzą się zacieki:

 

 

DSC09435f464c.jpg

DSC09436.jpg

DSC094383f6de.jpg

 

LSP nieruszone:

DSC0944079d90.jpg

DSC09441.jpg

DSC09442.jpg

 

Po wytarciu, bez żadnego QD:

 

DSC09444e9664.jpg

DSC094454fa8c.jpg

DSC09447e549a.jpg

DSC09449.jpg

DSC09450f2594.jpg

 

PODSUMOWANIE:

Szampon bardzo przyjemny w użyciu. Dobrze się pieni ,ładnie pachnie, nie zostawia brzydkich śladów. Według mnie klasa DG 901, BTBM, Britemaxa. Duży plus za koncentrację :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko zostało już opisane i pokazane, ale do testowania dołączyłem i ja.

Z góry przepraszam za zwłokę w teście, ale taka praca i niestety nie wyrabiam. ;)

Otóż w końcu wczoraj zabrałem się do roboty i przetestowałem otrzymany do testu szamponik Passion.

Miałem nie robić porównania, na pokazanych zdjęciach zrobiłem go tylko i wyłącznie dla siebie, nie dla celów Forum i moje spostrzeżenia nie będą myślę tutaj brane pod uwagę. Zresztą za bardzo nie mam uwag tak do szamponu Passion, jak i do drugiego, który testowałem przy okazji dla siebie.

( granatowe wiadro - Passion, drugie wiadro - inny szampon )

Do samego szamponu jak napisałem nie mam żadnych zastrzeżeń, fajny preparat w konkurencyjnej cenie.

Samochód został przed właściwym myciem spłukany myjką.

Tradycyjne mycie gabką.

Na zdjęciach przedstawiających maskę dla celów użyłem z lewej strony inny szampon, z prawej strony Passsion.

To samo na przednich zdjęciach - kolejno dla przykładu :

Przednie drzwi - Passion

Tylne drzwi - inny szampon.

Co do zapachu, no cóż, dla mnie osobiście mógłby być bardziej owocowy, lub chociaż bardziej intensywny, chociaż nie to oczywiście jest najważniejsze.

Konsystencja - może fajniej by było, gdyby nie był taki strasznie gęsty.

Po nałożeniu nie jest strasznie dużo piany i auto nie jest całe białe, że nie wiadomo, jaki jest kolor auta - to jest to co mi się bardzo podoba.

Śliskość Passion - dla mnie super.

Na samochodzie leży od prawie dwóch miesięcy PB Nattys Red.

Położony został tylko na IPA bez żadnego cleanera.

Jak widać nic mu nie zaszkodziło.

Czy osobiście bym go kupił ?

Nie wiem, szampony do dość oczywiste preparaty do pielęgnacji samochodów, i każdy musi go mieć.

Poza tym w tej chwili mam 3 inne na stanie, i na gwałt zaden inny nie jest mi potrzebny.

Nie znaczy to jednak, że go nie polecam, wręcz przeciwnie.

Szamponów jest tyle na rynku mniej więcej w porównywalnych pieniążkach, że wybór jest dzisiaj na prawdę ciężki.

Na mnie Passsion zrobił dobre wrażenie i mogę go polecić osobom, które są zainteresowane jego zakupem.

 

Dziękuję Mainz Car Care za możliwość przetestowania fajnego szamponu. :)

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z mojej operacji mycia parcha. ;)

 

0cfb86b8ea106658med.jpg

5c836e2a7827fd17med.jpg

613a04bbc94cd095med.jpg

49255e703d2974e6med.jpg

7b2427f04395e832med.jpg

e88856a6224b6285med.jpg

6a8ccc9cda0476ebmed.jpg

18edeffb20a0905fmed.jpg

315f49c41827db84med.jpg

e4b5918d8f017d8amed.jpg

2453aebfe9f5cc90med.jpg

be125663c771adb2med.jpg

7d72dac46c5debafmed.jpg

c0c42361aa65aa9fmed.jpg

79eeef0344258971med.jpg

7b82683b3e46101cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziki za test :) sporo słów od siebie i to mi się podoba :good:

 

Co do zapachu, no cóż, dla mnie osobiście mógłby być bardziej owocowy, lub chociaż bardziej intensywny, chociaż nie to oczywiście jest najważniejsze.

W obecnej dostawie jest już "więcej" zapachu jednak stopień konsystencji nie pozwala na to aby przy myciu był on bardzo mocno wyczuwalny.

 

Konsystencja - może fajniej by było, gdyby nie był taki strasznie gęsty.

 

I tutaj coś za coś - jeżeli jest gęsty, jest ekonomiczny (jedno mycie około 50-60 groszy) jeżeli byłby rzadki, byłby mniej skoncentrowany :)

 

Porozmawiam z producentem, może zrobimy drugi szampon 1:1000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku dziękuje MAINZ za podesłanie szamponu do testów i przepraszam za zwłokę

;)

 

Koledzy wyżej dużo już napisali o PASSION ale i ja coś dodam od siebie

:kox: Pogoda podczas wykonywania testów była słoneczna i ciepła ( jak mnie pamięć nie myli, coś około 17st.C ;) ) PASSION miałem porównać z GOLD CLASS od MEGUIARS. A więc zaczynamy ;)

 

Pacjent do testów to Skodzina taty. Zanim przystąpiłem do mycia na dwa wiadra samochód został potraktowany aktywną od SG ( ręcznie ) i dokładnie spłukany myjką. Trochę mi zaschlo na lakierze a swoją drogą woda w świętokrzyskim jest wysoce bogata w kamień

:zly::wallbash: Myte rękawią z MF ;) Tak to wyglądało przed myciem:

 

uk93p6t.jpg

CD3WdHZ.jpg

w7ALPGA.jpg

 

Jeśli chodzi o przygotowanie do mycia, wszystko robione zgodnie z zaleceniami prducentów. MAINZ PASSION, około 0.5 nakrętki na 5l wody, MEGUIARS GOLD CLASS około 30 ml na 5l wody.

 

Dicycx2.jpg

g6nIKse.jpg

 

A więc tak, lewa strona samochodu była myta szamponem od MEGUIARS zaś prawa szamponem MAINZ. Poślizg na podobnym poziomie podczas mycia i odczucie intensywności zapachu obu szamponów zarówno przy myciu jak i napełnianiu wiaderek było również podobne. Piana, ta od MEGUIARS jest bardziej zbita i powstało jej więcej. Nie wiem, czy się wyraże dobrze, ale sprawdziłem również gdzie woda szybciej zniknie po płukaniu. Po krótkich obserwacjach woda po stronie MAINZ szybciej "uciekła". Fotki z mycia:

 

IR9xNQL.jpg

oPRioGb.jpg

sboqteX.jpg

Ky1ArPp.jpg

f0EUQiH.jpg

6N3zlsV.jpg

y6xATPv.jpg

UuPX5Xd.jpg

 

Pokusiłem się też o krótki filmik, tak co by nie było

:kox: Myślą przewodnią podczas nagrywania było pokazanie spływania wody z lakieu ;)

 

Efekt po myciu:

 

jbvSmYP.jpg

N3fNUjG.jpg

2arv17z.jpg

 

Podsumowując, MAINZ bo: zapach, zdecydowanie mi podchodzi; wydajność, ta mała buteleczka starczy mi na hoho; MEGUIARS: piana; Oba produkty jeśli chodzi o domywanie, poślizg bardzo podobnie. Po teście MAINZ trafia do mojej top 3 szamponów

;) Osobiście polecam ten produkt !!

 

Wszelakie komentarze na temat mojego testu mile widziane

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludwik za test, powiem szczerze, że podbiłeś nasz stopień koncentracji - ogólnie zawsze dawaliśmy minimum nakrętkę a tutaj passion dał radę nawet przy wlaniu 3ml na 5l wody :) a ostatnio ktoś nam zadał pytanie, jak mało trzeba nalać szamponu aby "działał" teraz już wiem co mu odpowiedzieć. Z podsumowaniem jak najbardziej się zgadzam, teraz do nowej partii dodaliśmy trochę więcej zapachu, ale piany nie zmieniamy ze względów gustów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się ;)

a spytam jeszcze, Passion ma jakieś olejki co przyciemniają/odżywiają lakier, bo szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi po umyciu samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

logo_mobile.jpg?1415581579

c1428de8a6398f26034a60a147963b97.jpg

Bardzo silnie skoncentrowany, szampon nabłyszczający o neutralnym pH. Zapewnia on wysoki połysk, mając przy tym świeży i przyjemny zapach. Tworzy obfitą pianę oraz idealny poślizg podczas mycia. Passion jest bardzo ekonomiczny, zalecane rozcieńczenie 2000:1 (10ml szamponu na 20 litrów wody)

Nabłyszcza karoserię

Świeży i przyjemny zapach

Jeden z najbardziej skoncentrowanych szamponów na rynku (2000:1)

Nie niszczy wosku (neutralne pH)

Ekonomiczny w użyciu

Tworzy obfitą pianę

Zapewnia idealny poślizg podczas aplikacji

10 ml szamponu na 20 litrów wody (około 2 nakrętki)

 

Wskazówki dotyczące użycia:

Najlepszy efekt można osiągnąć przy rozcieńczeniu 2000:1, czyli mniej więcej dwóch nakrętek preparatu na 20 litrów wody. Właściwą ilość preparatu należy rozpuścić w wiadrze z ciepłą wodą. Nie pozostawiać do zaschnięcia.

e1973d9380af0e3fgen.jpg

7287d75619baf6b6gen.jpg

22f616060ca01109gen.jpg

b5bf7dca91f334c3gen.jpg

e4a0278c59ec2f74gen.jpg

1ff59439314db44fgen.jpg

4b177a816d5b3cd6gen.jpg

f8fe9ef547d9a626gen.jpg

 

Podsumowanie:

Praca z Passion'em jest mega przyjemna. Super zapach, który podczas mycia jest średnio wyczuwalny i zdecydowanie mniej chemiczny niż w 4nano UV. W porównaniu do UV, Passion wg mnie jest o wiele wiele lepszym szamponem. Intensywność piany w wiadrze z UV ma się ni jak z jego domywaniem auta - szczególnie dolne partie.

Passion fajnie pieni się w wiadrze ale na aucie praktycznie go nie widać - co dla jednych jest plusem a dla drugich minusem - mi się tak podoba :good: .

Wydajność :song: . Aby dobrze domyć auto musiałem użyć 30ml/12L UV, tu wychodzi ~ 7.5ml /12L.

Po myciu Passion'em ewidentnie widać, że "coś" po nim na aucie zostało.

Dzięki za możliwość przetestowania szamponu. Na pewno na dniach zasili szeregi mojego arsenału :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.