Skocz do zawartości

Codzienny przegląd prasy i informacji branżowych


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

hahahaha padam na twarz. Ja byłem przekonany, że polerowanie lakieru wiertarką to tylko z udarem, inaczej efekty marne.... Człowiek uczy się całe życie! :) hahaha

 

 

 

 

A tak na poważnie... W każdej swerze życia występuje takie właśnie świadome wprowadzanie w błąd, czy to polityka czy zakup samochodu czy polerowanie lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Popularną irchę najlepiej wyrzucić do kosza, ponieważ i ona sprzyja kolistym zarysowaniom (tzw. "swirls") oraz pozbawia lakier warstwy wosku."

 

Wcześniej pisali, że irchę można wyrzucić, teraz piszą, że się przyda...

Jak to w końcu jest ?

 

Dzisiaj tankując stwierdziłem, że zaszaleje i kupiłem ten poradnik.

Teraz żałuje bo część artykułów była już publikowana wcześniej.

W sumie niczego nowego się nie dowiedziałem, no może oprócz tego, że "jeśli będąc np. w hipermarkecie, nie wiem jaką tarczę polerską kupić i nie mam kogo zapytać, lepiej żebym nie kupował nic" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak narzekacie na tą wiertarkę. Jeśli ktoś niema nic innego to użyje wiertarki. Sam polerowałem wiertarką dopóki nie kupiłem polerki.

 

ja tam myśle że jak ktoś nie ma maszyny polerskiej to nie bierze się za polerowanie. Chciałbym zobaczyć efekty na ciemnym lakierze w słońcu... Jest jakieś minimum które trzeba spełnić żeby zająć się tematem korekcji lakieru i za takie minimum uważam właśnie maszynę polerską,pady i pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na oficjalnej stronie poorboy's http://www.poorboysworld.com pojawila sie informacja o nowych produktach:

 

1. Liquid Natty's Blue:

Liquid Natty's Blue is for all colors and brings a clarity and ease that many customers have been asking for in a liquid wax. It works especially well out in the sun, for those who live in hot climates and for mobile detailers. It is so easy, it makes waxing fun

PB-liq-natty-blue.jpg

 

2. Bold N Bright Gel:

Brand new Gel formula for our Bold N Bright name. Many customers over the years asked for a tire gel that could be applied by brush (foam brush works best) and would give a deep and long lasting shine, with no sling.

Bold N Bright Gel is that product!!

pb-bold-n-bright.jpg

 

3. Pro Polish 2

Pro Polish 2 is a heavy duty chemical polish using the highest quality ingredients possible. Pro Polish 2 works well on all paints, clear coats, and metals. PP2 will give you a great 1-2 punch for highly oxidized finishes and metals. There is no need for a specific heavy duty metal polish as the Pro Polish 2 and Professional Polish combo will take care of any metal polishing needs. Some early testers of the products named it Secret Goo

pb-pro-polish.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi BnB nie przypadł do gustu wogóle :( po aplikacji wystarczyła 1 jazda w zime i było o pnim :/ auto land trzymał sie owiele lepiej.

Myślę, że warto zauważyć różnicę w dressingach do opon zaprojektowanych na bazie wody i tych zawierających substancje ropopochodne, rozpuszczalniki oraz sylikon.

Produkty do opon robione "na wodzie" są rzecz jasna mniej trwałe. Może to być odebrane jako wada, tak jak Ty to odebrałeś, może też wręcz przeciwnie być ich zaletą. Wiadomo,że aby dressing do opon dobrze wyglądał i leżał jak najdłużej musi być nałożony na czystą powierzchnię gumy. Dokładne doczyszczenie opon po czernidle z sylikonem, robionym "na ropie",rozpuszczalnikach, jest trudne i zwykle wymaga użycia mocniejszego środka (APC). Zbyt częste używanie mocnych środków nie jest dla gumy dobre, może się szybciej zestarzeć, zrobi się z czasem brązowa.

Jeśli więc załóżmy myjemy auto latem co tydzień i po każdym myciu nakładamy czernidło do opon (co nie jest jakoś super czasochłonne) , moim zdaniem lepiej używać produktu "wodnego" łatwiejszego w zmyciu niż nakładać dziesiątą warstwę trwałego produktu. Mocny, tłusty i trwały produkt lepiej się sprawdzi zimą, kiedy warunki atmosferyczne są trudniejsze i wymagana jest większa trwałość dressingu do opon.

 

Reasumując, myślę że latem byłbyś z Bold N Bright, i innych "wodnych" dressingów, bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.