Skocz do zawartości

Chemical Guys Pete's 53'


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to i ja się pochwalę moją służbówką :-] Smalcowane dziś przed południem.

Pod Pete's poszedł DJ LP.

 

 

1002194y.jpg

 

1002178r.jpg

 

1002181z.jpg

 

Pierwszy raz smarowałem dziś Lanunę Pete's i efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. :shock: Na żywo wygląda bombowo :!:

Niestety, mino iż auto ma 1,5 roku to przejechane 100k km zrobiło swoje i korekta się kłania :ad::ad: - coming soon :-]

 

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, nie jest to moją najlepszą stroną :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Strasznie plastiki się odcinają :x widać na fotce z tyłu. U mnie jest to samo, w starszych autkach róznicy widać nie było. Widzę, że mój przypadek nie jest odosobniony .

 

 

A wosk jak najbardziej daje rade :D bardzo podobają mi się jego efekty, no i ten zapach mmm praca z nim jest dużo bardziej przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pierwszy raz "liznąłem" Petesa na moim Mondeo. Położyłem pod niego AF Rejuvenate - b. fajnie ten zestaw wydobył kolor na moim ciemnym lakierze. Zapach świetny, aplikacja samego wosku banalna.

 

Mam jednak jedno "ale" - zrobiłem od położenia wosku ok 15 km, odstawiłem samochód pod blok i dzisiaj patrze a na aucie pełno kurzu :( Auto stoi pod blokiem więc przy żadnym placu budowy czy miejscu gdzie kurzu jest więcej. Też mieliście ten problem? Bo tak się mówiło, że 915 przyciąga kurz a tak naprawdę przy Petesie nie widzę różnicy... To przypadek czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj patrze a na aucie pełno kurzu :( Auto stoi pod blokiem więc przy żadnym placu budowy czy miejscu gdzie kurzu

 

Ja zauważyłem to samo... Po QD jest trochę lepiej ale w tej dziedzinie jakoś nie rewelacyjnie. Używałem CG Pro Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj patrze a na aucie pełno kurzu :( Auto stoi pod blokiem więc przy żadnym placu budowy czy miejscu gdzie kurzu

 

Ja zauważyłem to samo... Po QD jest trochę lepiej ale w tej dziedzinie jakoś nie rewelacyjnie. Używałem CG Pro Detailer.

Taki urok miasta. Na aucie mam miesięczny Pete's lub raczej jego pozostałości :song: . Auto myte w sobotę, dziś całe zakurzone :x Mało tego, rano wytarłem z maski 2 bomby CG Pro Detailerem, a 2h później znowu pełno kurzu i prawie nie widać gdzie było przecierane. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie ukrywam, że spodziewałem się czegoś lepszego po tym wosku. Nie widziałem jeszcze jak kropelkuje i nie znam jego wytrzymałości bo jest świeżo położony. Na aucie wygląda pięknie ale tak ludzie psioczyli na Colliego 915 a wcale Pete`s nie wypada lepiej :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, wtopa sezonu, jak to było z nakręcaniem się przy DG :lol:

Nie uznał bym tego jako wtopę... Wiadomo, że

a lakier bez niczego nie przyciąga kurzu?

Moim zdaniem po prostu bardziej przyciąga niż na przykład wywołany tu "do tablicy" DG #111 - ja akurat takie mam porównanie.

 

A tak "by the way" to DG 111 moim zdanie super sealant na zimę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do DG 111 mogę stwierdzić, że auto zauważalnie mniej się kurzy :) ale od kurzu nie uciekniemy, pozostaje nam częste odwiedzanie bezdotyku :mrgreen:

Dokładnie szybka akcja płukanko za 1zł,złapać te 1XXkm/h i samochód suchy i ładny :-]

No może poza tylną klapą i zderzakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, wtopa sezonu, jak to było z nakręcaniem się przy DG

A co jest wg ciebie nie tak w DG? #111 przeleżała u mnie bez problemu 3 miesiące zimą teraz mam od 2,5 tygodnia Track Claw i jak pojechałem na bezdotyk to robiłem takie oczy :shock: Wnioskuję że masz opinię opartą tylko na czytaniu więc nie siej niepotrzebnie zamętu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszyscy sie rzucili na pete's to były opinie, że nie przyciąga kurzu, a na pewno mniej niż Colli :) teraz jak już pete's jest "wykupiony" to sie okazuje ze jednak jest inaczej :D

dziwi mnie w ogóle ten boom na ten wosk skoro przecież nie jest to zadna nowość ale ważne ze "interes się kręci" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ludzie czasami się spodziewają cudów i przy wietrznej pogodzie i w okresie największego pylenia drzew chcą mieć non stop "just waxed look" :?

Gdy do wiaterku dodamy wysoką temperaturę, mocne słońce i świeżo nałożoną Carnaube efekt murowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na pylące drzewa nie ma lekarstwa. Cholerstwo osiada praktycznie bez roznicy jakie LSP. Natomiast osiadanie to jedna sprawa, a przyleganie go do LSP druga. I tutaj moim zdaniem dobrze wypada DG Track Claw - 4 program bez trudu zrzuca osad i do momentu większego deszczu (błoto i syf z pod kół) łatwo utrzymać auto w niezłej czystosci w ten sposob.

 

cptolgierd, wiesz jak co niektórzy pomagali sobie wodą przy aplikacji DG to ja nie wiem jak miał trzymać :lol:
To był chyba pojedynczy przypadek. Wiekszość poległa najprawdopodobniej od temp. w czasie aplikacji poniżej 10*C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.