Skocz do zawartości

Chemical Guys Pete's 53'


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fancivi hmmm, cena jest dość znaczna jak na mój budżet.

DODO JUICE LIME PRIME LITE - i aplikator piankowy lub bawełniany (większy taki kwadratowy) nadadzą się?

moim zdaniem LP będzie lepsze zwykłe bez light.

ręcznie trzeba by z 10 000 razy aplikować aby lakier tym zedrzeć, a zawsze to 1% do wyglądu doda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, reasumując zwykłe LP będzie poniekąd zamiennikiem AG SRP póki polerki sobie nie sprawię,

nigdy ich nie kładłem obok siebie więc ci nie odpowiem , pod wosk jak w temacie użył bym raczej LP .

SRP z tego co wiem nie ma w ogóle właściwości ściernych tylko maskuje ryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie Pete's leży już 2 miesiące :)

Auto myte średnio co półtorej tygodnia ( na samym końcu zawsze było traktowane Projectem 32 od Autobrite'a)

A wosk lekko nie miał, auto cały czas na zewnątrz, w międzyczasie były mrozy (po -6 i więcej)i na razie jeszcze żyje :)

Dowodem na mrozy jest to zdjęcie :), wieczorem musiała być chyba wilgoć bądź jakieś małe opady,natomiast jak rano wsiadałem do auta zastałem coś takiego:

 

img0717wo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzono mi stosować tego projecta tak w cotygodniowej "konserwacji".

 

Chciałbym się jeszcze zapytać bo jestem początkujący i nie wiem czy dobrze rozumiem. Czyli mając wosk nie powinienem używać tego sealanta w sprayu? Myślałem ze on po prostu stworzy dodatkowa ochronę dla wosku i podbije wet look(co faktycznie robi).

 

Czy po prostu zdjęcie ukazuje kropelkowanie sealanta a nie wosku który jest pod nim? To chyba miałoby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodziopilot, Jeśli chodzi o stosowanie P32 to nie ma przeszkód. ;) Wydaje mi się, że raz na tydzień to za często.

 

Czy po prostu zdjęcie ukazuje kropelkowanie sealanta a nie wosku który jest pod nim? To chyba miałoby sens.

 

Coś w tym rodzaju. Może nawet mieszanki P32 + Pete's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. zawsze stosowałem go po myciu bo nadaje super połysk i zostawia bardzo gładki lakier. Powiedzmy, że stosowanie raz lub 2 razy w miesiącu będzie bardziej odpowiednie? Czyli co za dużo to nie zdrowo :)

To zamiast tego sealanta lepiej użyć jakiegoś QD żeby podbić wet look po myciu ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm fotki co wrzuciłem są po sobotnim myciu (miesiąc mniej więcej od aplikacji Pete's-a).

Prawa część maski przetarta PB S&G (50/50 robione z taśmą) i nie jestem w stanie zauważyć żadnej różnicy :x ... To znaczy że Pete's ma się jeszcze bardzo dobrze? :-]

QD był rozpylony na powierzchnie (widać go na 1 zdjęciu) i wtarty/ wytarty przy pomocy MFki < chyba że tu popełniam jakiś błąd aplikacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cleaner z tych wymienionych:

 

-LP

-SRP

-IPA po SF4000

 

byscie najbardziej polecali pod Pete's-a? Ten wosk ostatnio spedza mi sen z powiek (o tym dlaczego w temacie porownania z Natty's Red) i chcialbym moc go wreszcie porzadnie przetestowac i ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jak jest u was, zauważyliście, ażeby wasz Pete's maskował drobne swirlxy ? Po nawoskowaniu swojego jasnego perłowego bolidu, przeszedłem się z latarką, ale moim oczom umkneły właśnie te zarysowania. Złudzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szedł na gołą blachę, wcześniej czyścilem z lepiku benzyną ekstrakcyjną. Więc mnie samego to zdziwiło, Połozyłem wosk na szybko, bo chciałem go przetestować, dlatego pytam czy zauważyliście u siebie coś podobnego po wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.