Skocz do zawartości

GYEON Q2 PRIME KIT


Geno

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mnie ? Zawsze słoiczki KRUL, woski, bez powłoki bo powłoki to zło. Tomek z DS mnie zwerbował, nałożysz, popatrzysz i się przekonasz. Tak mnie przekonał, że MOHSa dokupiłem, położyłem i obie fury jeżdżą zabezpieczone, po bezdotyku wyglądają jak świeżo namleczkowane, nie brudzą się tak mocno, rewelacja :good:

 

Znowu wszystko na mnie :(

 

 

;)

 

A tak zupełnie serio, faktycznie, agitowałem mocno ! I nie było łatwo namówić Ciebie i Kamila na aplikację :)

 

Dzięki za kolejny update. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądało po myciu ręcznym w Twoich oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

MatthewG, ewentualnie pod koc na zimę :mrgreen:

 

Tomek, sam jestem ciekaw :good: Chociaż nie ukrywam, że dla mnie powłoka to coś w stylu " kładę na zimę, latam tylko na bezdotyk, nie myje ręcznie do czasu aż będzie ciepło". Jak PRIME i MOHS wytrzymają to już będzie wiadomo, co jest najlepsze na zimę :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Zainteresowałem się niedawno tematem powłok, kiedy w jednym punkcie zaproponowano mi taką usługę. Poczytałem trochę i wygląda to zachęcająco, ale.. nie jest (w tym punkcie tanio). W związku z tym chcąc podjąć decyzję, mam kilka pytań:

 

1) Pierwsze to o ocenę tej oferty. Punkt znajduje się tutaj:

http://pielegnacjaaut.pl/uslugi,zabezpi ... kieru.html

 

Interesowałaby mnie oferta z prawdopodobnie Gyeon Q2 Prime. Z tego, co rozmawiałem, w usłudze zawierałoby się:

 

- dokładne mycie samochodu

- delikatne polerowanie (nie ma głębszych rys, więc nawet nie chciałbym głębszego)

- polakierowanie kilku drobnych obić (w dwóch miejscach coś mam, za co na razie się nie brałem - ale to bardzo miejscowe, kilka mm)

- położenie dwóch warstw powłoki.

 

Gwarantowane jest utrzymanie się jej przez przynajmniej rok, ale właściciel mówi, że jeżeli raz na pół roku przyjechałbym do nich od 'odnowienie' (tak w sumie to do końca nie wiem, na czym to polega - ale z tego, co zrozumiałem, to znowu dokładnym umyciu i uzupełnieniu powłoki - może jednej warstwy? Cena w każdym razie takiej usługi 150 zł) to powinna się utrzymać 2 lata.

 

Generalnie - sama oferta mi się podoba, a jak poczytałem na forum, gra jest warta świeczki, ale.. całość ma kosztować około 1500 zł. Sam nie wiem, czy to dużo czy mało (bo to i tak najtańsza tam opcja), ale z tego, co widzialem sporo osób robi to we własnym zakresie (ja na razie nie przewiduję - boję się zabrać za samo woskowanie nie mówiąc o tym) i sam preparat zdecydowanie drogi nie jest.

 

Wiem, że to oczywiście moja decyzja, ale takie ogólne pytanie.. czy za taką kwotę warto?

 

 

2) Drugie pytanie związane już z samą praktyczną stroną powlok - widziałem tu kilka testów, ale 'urywały' się po kilku miesiącach - nie było informacji, jak po roku, czy nawet dwóch. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i może coś o tym powiedzieć?

 

I czy w praktyce poza zachowaniem jak zwykły wosk (spływanie wody, mniejsze brudzenie się itp.) to ma jakieś własciwości:

 

- ochronne? (rysy itp.)

- wizualne? (większe błyszczenie się lakieru, może zmiana lekka odcienia - samochód srebrny)

 

 

Samochód Toyota Celica - srebrna (ciemno) z dość delikatnym, jak się już przekonałem, lakierem:

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci po własnym doświadczeniu z powłoką,ponad dwa lata temu oddałem swojego bumera na korektę wtedy 3 etapową plus nałożenie powłoki właśnie Gyeon,powiem tak jest to idealna opcja,samochód po deszczu nie jest cały uświniony,ładnie kropelkuje,look oczywiście obłędny itd

Przy odpowiednim dbaniu myciu na dwa wiadra,zmiękczaniu pianą aktywną i poprawnym wycieraniu nie będziesz miał praktycznie żadnych rys zwłaszcza przy Twoim kolorze.Jakiś tydzień temu znowu położyli mi powłokę,panowie byli naprawdę w szoku że po takim czasie może być tak zadbany samochód,wystarczył przy twardym lakierze tylko przejazd finischem i powłoka.Nie jest to może mało 1500zł ale ja bym się nie zastanawiał i się decydował na tą usługę,będziesz zadowolony tym bardziej jak sam napisałeś że nie masz wprawy w sprawach detailingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię - o coś takiego mi chodziło.

 

A mógłbyś napisać, ile to u Ciebie kosztowało? (za pierwszym razem)

 

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - powoli się do woskowania (samemu) jednak przymierzałem i poza standardowym 'twardy' woskiem, chciałem się też od czasu do czasu pobawić czymś takim:

 

CHEMICAL GUYS BUTTER WET WAX 473ML - MAKSYMALNY WET LOOK

http://showcarshine.pl/woskowanie/361-c ... fibra.html

 

Czy przy tej powłoce też można to zrobić? Nie ryzykując jej uszkodzenia (bądź może w ogóle nie jest to możliwe ze względu na jej charakterystykę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew9 wtedy zapłaciłem 2800zł ale malowali mi przedni zderzak i maskę bo była cała w odpryskach od autostrad itd teraz płaciłem 1400zł za dwie warstwy,powłoki można woskować ale nie ma to większego sensu przynajmniej przez pierwszych parę miesięcy ;) jedynie lepiej później raz co jakieś mycie przelecieć sobie Carpro Reload jest świetny.

CHEMICAL GUYS BUTTER WET WAX 473ML jest fajnym woskiem ładnie podbija look tylko jest strasznie krótko leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tej nietrwałości zdaję sobie sprawę i to - jeśli kiedykolwiek - miałoby być tylko dla zabawy, czy też w wyjątkowe okazję, żeby naprawdę podbić wygląda samochodu. No i trochę z ciekawości, bo chciałbym to po prostu na żywo zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hey! Jak tam powłoka? Jeszcze się trzyma? :)

Jak porównasz te dwie powłoki jednego producenta?

Zastanawiam się nad Prime / Mohs / UNC-R. Zależy mi na łatwości nanoszenia i trwałości - aby przetrwała zimę, albo jej część - ok 10-20 tys.km mogę zrobić.

Chyba że jako I swoją powłokę położę DP Paint Coating bo w testach był niezły, butla 120ml, ew. Q2 CanCoat v2 i te 6-10 miesięcy mieć z głowy... :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko ;)

 

Dopiero teraz odwiedziłem temat, także :) Zarówno Prime i MOHS jeszcze ostatkami sił leżą na autach. Na obu zrobiły 30kkm, więc moim zdaniem jak na 2 lata i taki przebieg to działają rewelacyjnie.

 

Polecam obie, będziesz zadowolony ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

[ref]Geno[/ref], co w temacie słychać po kilku następnych miesiącach? Powłoka żyje? Jak kropelkuje? Jak z samym zabezpieczeniem lakieru, osadzaniem brudu i domywaniem?

 

Mam również pytania co do samego przygotowania lakieru pod powłokę.

Chciałbym nałożyć powłokę na swój samochód, który w tamtym roku przechodził korektę lakieru, jednakże zostały jakieś ryski m. in. na masce. Chciałbym przed nałożeniem powłoki maksymalnie wyciągnąć z lakieru co się da, najlepiej one-step oraz przygotować lakier do powłoki, czyli jakiś cleaner, IPA.

 

Co użyć, czym wymyć i w jakich warunkach nakładać (temperatura, wilgotność, wygrzewanie), by zapewnić maksymalne związanie powłoki z lakierem i długowieczność? Auto po aplikacji może nie wyjeżdżać z garażu nawet przez kilka dni (w tym czasie zajmę się wnętrzem), więc o czas utwardzenia przed wyjazdem na drogi jestem spokojny.

 

Proszę o porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero odczytałem :)

 

Powłoka leży, mimo że ręcznie od nałożenia auto myłem może 2 razy. Zdecydowanie lepiej się suszy, zdecydowanie lepiej się odmywa.

 

Co do zakładania opisywałem wszystko w temacie PRIME, MOHSa. Sucho, ciepło, najlepiej na noc zostawiać. A już w ogóle wygrzewać promiennikami.

 

Wymywałem PREPem, możesz tez innym porządnym wymywaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.