Skocz do zawartości

GYEON Q2M BOA Towel


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kolejna część testu nowych fibr od Gyeona.

 

Opis ze sklepu:

GYEON Q2M BOA Towel to ultra miękki i puszysty ręcznik do prac przy samochodzie.

 

Ten luksusowy ręcznik sprawdzi się idealnie podczas pracy z quick detailerami, spray sealantami, woskami oraz we wnętrzu auta.

 

Cięty laserowo, bez jakiegokolwiek obszycia, bez metek, jest idealnie bezpieczny dla lakieru, żaden jego element nie zostawi niepożądanych śladów na lakierze.

 

Każdy egzemplarz ma trwale naniesione logo GYEON w prawym dolnym rogu.

 

Opis nie kłamie. Fibra bardzo miękka, puszysta. Jak dla mnie trochę dziwny rozmiar, bo 60 x 40, nie mam żadnej innej w tym rozmiarze. Tak jak poprzednik, logo w prawym rogu, brak metki i obszycia.

 

Kilka zdjęć:

 

 

DSC06989.jpg

 

DSC06990.jpg

 

DSC06992.jpg

 

DSC06993.jpg

 

DSC06994.jpg

 

DSC06995.jpg

 

DSC06997.jpg

 

DSC06998.jpg

 

DSC07000.jpg

 

DSC07001.jpg

 

boa.png

 

BOA przetestowałem z QD i przy docieraniu wosku:

 

Najpierw wosk, wybór padł na Carbona.

DSC07102.jpg

 

Specjalnie gruba warstwa :song:

DSC07105.jpg

 

Wycieramy ...

 

DSC07107.jpg

 

DSC07108.jpg

 

Żadnego problemu, mimo skłonności do wypacania, a dzisiaj było bardzo gorąco.

 

DSC07112.jpg

 

Czas na QD. Wybór padł na AF Finale.

 

DSC07115.jpg

 

Kilka psiknięć ...

 

DSC07116.jpg

 

... i wycieramy

 

DSC07117.jpg

 

DSC07120.jpg

 

Możan sobie rękę odcisnąć :mrgreen:

 

DSC07121.jpg

 

DSC07122.jpg

 

DSC07124.jpg

 

I finalnie po QD :good:

 

DSC07147.jpg

 

DSC07148.jpg

 

DSC07149.jpg

 

DSC07150.jpg

 

DSC07151.jpg

 

DSC07152.jpg

 

Kilka słów podsumowania: Bardzo fajna fibra. Miła w dotyku, przyjemna w pracy. W tej cenie śmiało można powiedzieć: " Luksus za grosze " :good:

 

 

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, skargi, uwagi to śmiało.

 

DS_Tomek, Dziękuje za udostępnienie produktu do testu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

drufi, to prawda WWL Jasmine i CarPro BOA różnią się, mam oba.

 

Car Pro BOA a GYEON Q2M BOA Towel to kompletnie inne rodzaje mikrofibry, mimo takiej samej nazwy, która teoretycznie powinna określać to dość dokładnie.

 

Różnicę widać w ręku, ale też przy pierwszej próbie wypolerowania czegokolwiek na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car Pro BOA a GYEON Q2M BOA Towel to kompletnie inne rodzaje mikrofibry, mimo takiej samej nazwy, która teoretycznie powinna określać to dość dokładnie.

 

Różnicę widać w ręku, ale też przy pierwszej próbie wypolerowania czegokolwiek na lakierze.

Z przewagą na czyją stronę? Bo bym sobie zakupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Boa lepsiejsze od Jasmin, bardziej miękki, delikatniejszy, aż przyjemnie wziąć do ręki ;) , Jasmine docieram wosk, a Boa mam na dosmyrki. Mam kilka drogich fibr i Boa jest z nich najlepsza, zastanawiam sie czy nie wymienić wszystkich szmat na Gyeona, WWL tao tao na Silka np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pochwaliłem boa niepotrzebnie. Zamówiłem kolejną fibrę boa i dupa, połowa tej co poprzednio, zbita jakaś, nadal gładka jak futerko kreta, ale to już nie to samo. Może partia towaru jakaś inna? Gdybym miał nową Boa do Jasmine przyrównać to Jasmine lepsza. Stare ściuchane boa puszyste i miękkie, nowe ścierowate . Spróbuję uprać i w occie wymoczyć, może wstanie, ale szanse marne bo na pierwszy rzut oka widać, że inna szmata, kolor tylko ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderator

Ja mam cztery szmatki BOA, kupowane na przestrzeni pół roku. Trochę się różnią kolorem i strukturą materiału ale to w grubsza ta sama fibra. Tak jest przynajmniej u mnie. Jańcio, mogła się oczywiście trafić jakaś słabsza partia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze BOA miałem zdecydowanie lepsze, drugie to jakieś 1/3 puszystości mniej, zauważalnie. Nie zmienia to faktu, ze uważam boa za najlepszą fibrę jaką miałem, w ogóle uważam, że Gyeon robi najlepsze szmaty. Ostatnio zamówiłem Silka i to jest przepaść w stosunku do takiego WWL Tao big, który jest przecież droższy. Zaczekam jeszcze z osteczna opinią bo np. z WWL Jasimne zrobiła się ściera, do lakieru już sie nie nadaje, a boa służą dalej. Inna sprawa, ze ja już drogich fibr nie piorę w pralce, woda bez kamienia z filtra (osomoza), i jadę ręczenie :) , szczury i inne do wnętrza czy szyb piorę w pralce, ale do lakieru czy wycierania ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie przeszedłem na szmatki gyeon. Mam wszystko co proponują plus 2 razy dużego silka i jak kolega powyżej uważam że gyeon jest bezkonkurencyjny. Jeśli chodzi o boa gyeon to na tym samym poziomie lub nawet nieco lepiej oceniam carpro boa. Kupiłem ją u Mariusza w showcarshine i też jest super. Ostatnio kładlem cancoat i dla porównania używałem boa gyeon do docierania a carpro do rozprowadzania powłoki. Oba produkty są świetne i mogę je polecić chociaż jestem generalnie fanem Gyeon to Carpro to też super wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.