Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

dementor, ostatnio nie miałem przyjemności jechać na lawecie, ale jeżdżąc przez wioski do miasta i po mieście wychodziło mi aż 5l :shock: Po autostradzie 150-160 na blacie wyszło 4,4. Ostatnio i tak coś dużo pali :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, wg kompa oczywiście. Pewnie setka może dwie więcej w realu wychodzi. Ale jak sprawdzałem wskazania kompa nie różnią się dużo więcej niż w realu. Wcześniej jak też jechałem po 150 i ze dwa razy do 190 wyszło na tej samej trasie 4,6. No za cholerę nie może mi więcej spalić :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, :lol:

Średnia z niecałych 130 km. Następnym razem nakręcę filmidło jak zeruję licznik przy wjeździe na autostradę i pokażę efekt po trasie :-] Jadąc 140 chwilowe spalanie potrafi być na poziomie równym 4l. Ale to musi być bezwietrznie 8-)

 

[ Dodano: 2 Grudzień 2014, 23:00 ]

Yasiek, no mi też im szybciej jadę tym więcej pali. Tyle, że przy 80 na 5-tce wg kompa chwilowe 2,5-2,7 :mrgreen: Niżej nie mogę zejść :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, :lol:

Średnia z niecałych 130 km. Następnym razem nakręcę filmidło jak zeruję licznik przy wjeździe na autostradę i pokażę efekt po trasie :-] Jadąc 140 chwilowe spalanie potrafi być na poziomie równym 4l. Ale to musi być bezwietrznie 8-)

 

[ Dodano: 2 Grudzień 2014, 23:00 ]

Yasiek, no mi też im szybciej jadę tym więcej pali. Tyle, że przy 80 na 5-tce wg kompa chwilowe 2,5-2,7 :mrgreen: Niżej nie mogę zejść :dontknow:

 

Jasne, 4 litry, jak jedziesz za tirem na luzie...

Albo komp podaje Ci spalanie tylko z dwóch cylindrów! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez polecam Fuelio, świetna aplikacja.

A spalanie jest możliwe. Skoro kolega podaje spalanie tylko z trasy po autobanie, bo robi tak: kasuje licznik przy wjeździe, rozpędza auto i jedzie 130 km, to bardzo możliwe, że na końcu ma taką średnią. Nie widzę tu nic dziwnego.

Też raz tak zrobiłem i mi wyszło że Volvo S80 2.5T automat + dwie dorosłe osoby + sporo bagaży na 500 km spaliło średnio około 10 gazu (nie chce mi się sprawdzać zapisów w apce teraz...). Na tempomacie miałem 130 non stop. Może dwa przystanki na siki i w maku.

Mazda RX8 w takiej sytuacji spaliła około 9 benzyny, ale jechałem wolniej, jakieś 100-110, bo już miałem dość jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, Lepiej oblicz na podstawie tego ile ci ubywa w baku, a nie tego co pokazuje na komputerze ;)

W realu jest więcej o jakąś setkę.

Nie kasowałem przed samą autostradą, ale po zatankowaniu. Jechałem jakieś 15 km do wjazdu na autostradę i przed wjazdem na nią miałem 3,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, ty piszesz o prędkościach 100-110, a nie 150-160 :) Do 110 to mój niemały Scenic z dwulitrowym motorem pali w granicach 5,5l... ale przy prędkościach powyżej 130km/h zaczyna się spalanie "ciut" większe...

 

Z serii co mnie wkurzyło to ząbki mojej młodszej córki, które niby chcą wyjść ale niekoniecznie i kolejne pół nocy zarwane... (tak mamy Camillie, Dentinoxy i inne wynalazki :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.