Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

Cała Austria cena jak w zeszłym roku w trakcie ferii, przy trasie 1,50-1,60 jowro. Przy zjeździe okolice 1,30. Zaraz przy granicy z Czechami po 1,15 w najtańszym miejscu na w miarę markowej stacji. Ich chyba spadki cen ropy nie dotyczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

geno im spadki cen paliwa nie są potrzebne. Ostatnio w Niemczech tankowałem po 1,29e więc Niemiec i tak za wypłatę 2000e zaleje 1550l a w Polsce za wypłatę 2000zł zalejesz ok 450l Wolałbym opcję niemiecka czy też austriacką, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno im spadki cen paliwa nie są potrzebne. Ostatnio w Niemczech tankowałem po 1,29e więc Niemiec i tak za wypłatę 2000e zaleje 1550l a w Polsce za wypłatę 2000zł zalejesz ok 450l Wolałbym opcję niemiecka czy też austriacką, hehe

hmmm...średni przychód w PL przekroczył już 4000zł brutto, a 50% podatku dochodowego chyba jeszcze nie mamy (?).

Tak na serio to czemu ma służyć porównywanie się do najbogatszego państwa w Europie? niepodległość gospodarczą to my mamy dopiero 25 lat, a niektórzy chcieliby mieć tutaj Niemcy czy Austrię. No tak, przecież to wina Tuska, zapomniałem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie k..wa czepiacie. To, że ktoś uważa, ze cena paliwa u nas jest droga w stosunku do zarobków to nie znaczy, ze trzeba z kraju spi...ać. Napisalem, ze im to lata czy ceny ropy maleją bo i tak ich stać na więcej paliwa za wyplatę.

4000zł ? Idz zapytaj swoich znajomych ilu na 10 tyle ma ?

 

To, że w Niemczech kupuję np. Martini po 5-6e a u nas kosztuje 36zł to też się czepiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło by minąć i 50 lat niepodległości i co z tego, Polska jest o tyle w dobrej sytuacji że nic nie musi wymyślać sama bo ma już gotowe sprawdzone wzorce z innych krajów trzeba tylko podpatrzyć i wprowadzić.

 

Dzisiaj tak rozmyślałem że jednak muszę podziękować W.W Putin'owi, dzieki niemu mamy paliwo po 4,5 a nie po 5,5, oraz jabłka nie po 5zł/kg a po 5kg/5zł. Dusza nie człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000zł ? Idz zapytaj swoich znajomych ilu na 10 tyle ma ?

mamy chyba trochę innych znajomych, większość moich zarabia kilkukrotność tej kwoty miesięcznie. I nie jest to kwestia znajomości czy szczęścia. Trzeba być kowalem swojego losu, a nie oglądać się na rządzących czy narzekać. Mi też nie wszystko się podoba (np. skala umów śmieciowych czy jakość pracy urzędników państwowych), ale jeżeli w DE czy Austrii jest tak fantastycznie, to z tego co się orientuję, granice są otwarte. Bezrobocie w DE i Austrii najniższe w Europie. Aha - no trzeba jednak coś umieć :D

P.S. Średnia zarobków ma to do siebie, że jest mnóstwo osób zarabiających poniżej i powyżej średniej. Dotyczy także Niemiec i Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie..średnia. Tylko, ze jakoś więcej jest tych poniżej. Chodziło mi o zwykłych,szarych pracowników.

Może ty akurat jestes bogaty i Twoi znajomi ale ja patrząc np na parking przed moim blokiem widzę większość samochodówponad 10letnich. W Niemczech takiego samego pracownika stać na nowe czy tam 2letnie auto.

 

No jeśli Twoi znajomi zarabiają po np 4x2000zł to mają szczęście, sorry...są dobrymi kowalami.

Urodziłem się w Pl i jestem Polakiem więc mnie za granicę nie wyganiaj (żart oczywiście)

 

Wspomniałem o winku. To samo z whisky. Kupuję też tam kosmetyki (takie pierdoły jak balsam czy pianka po goleniu Loreal), taniej niż u nas, choć tu w Polsce są a raczej powinny być tańsze koszta produkcji. I to tez jest w porządku ?

Tam babcia emerytka jeżdzi autem a u nas starym rowerem. (tak,czywiście,ze nie wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotność tej kwoty ??? W jakiej branży i na jakich stanowiskach ?? :) No chyba że znaleźli pracę "z polecenia" :D :D

kadra kierownicza i zarządzająca z różnych branż - (IT, FMCG, odzieżówka). W sektorze prywatnym na takich stanowiskach nie ma praktyki zatrudniania osób z tzw. "polecenia". Nikt nie będzie później za łosia pracował podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech takiego samego pracownika stać na nowe czy tam 2letnie auto.

jasne, jedź do Niemiec i powiedz to przeciętnemu Niemcowi. Ja znam trochę inne statystyki:

- 80% nowych audi A4 sprzedawanych w DE to auta firmowe, 94% A6 i 98% A8, to samo dotyczy BMW, jedynie Mercedes ma nieco lepsze statystyki. Większość pasków, golfów, mondeo to także firmówki. Mało kto kupuje w DE nowe auto jako osoba prywatna (chociaż kredyty są prawie za darmo). Jedynie z klasy polo, corsa większość aut to prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kadra kierownicza i zarządzająca z różnych branż"..no to widzę, ze Ty jesteś gość z wyższych sfer a cała reszta z nas to zwykle szaraki ! No sorry ale tak to wygląda.

 

Heh, ja mówię o przeciętnym obywatelu a Ty o Audi A8.

Dobra, skończmy to bo nie na temat piszemy i już się ludzie burzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem czemu tak lekarze u nas bidują i fochy strzelają, skoro zwykły szarak może klepać na miesiąc 10 tyś a jak nie może to znaczy że mu się nie chce, albo jest niedorajdą życiowym i narzeka na wszystko i wszystkich :lol:

nie, jak nie może to wina Tuska, mgły lub obcych służb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kadra kierownicza i zarządzająca z rónych branż"..no to widzę, ze Ty jesteś gość z wyższych sfer a cała reszta z nas to zwykle szaraki ! No sorry ale tak to wygląda.

to moi znajomi, nigdzie nie napisałem, że sam tyle zarabiam.

W jednym się zgodzę- w PL jest b. duża dysproporcja dochodów między grupą najlepiej zarabiających, a tymi, na samym dole hierarchii. Większa niż w krajach rozwiniętych.

 

dementor...bo jak zwykły szarak ma 10tysi to nie wypada lekarzowi mieć mniej, bo to poniżej honoru, hehe

dobry lekarz niektórych specjalizacji na 10 tysi nawet nie spojrzy. Wystarczy popatrzeć na wolne terminy, czas średniej wizyty i cenę samej wizyty. Np. jeden z dermatologów w Poznaniu, nie umówisz się wcześniej niż na za 2 miesiące, za klamkę co najmniej 150zł (bez żadnego zabiegu), wizyta max. 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, jak nie może to wina Tuska, mgły lub obcych służb.

Jak wybuchła afera podsłuchowa to przecież Tuski wraz z TWN głośno krzyczały, ze to ruskie służby :) Dobrze, ze mi powiedzieli co mam myslec, bo ja głupi myślałem, ze to Kaczek się pod stół zakradł i dyktafonem nagrywał :lol: A teraz tylko czekam aż się Kaczek w strój pielęgniarki przebierze i będzie powtarzał co kiedyś Kopaczka szczekała :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.