Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne 2


Rekomendowane odpowiedzi

zjechałbym między te 2 tiry puścił chłopa i niech leci ile tam chce itd.

 

Ciężarówka jedzie 90km/h, Ty 140km/h i chcesz mi powiedzieć że shamowałbyś te 50km/h tylko po to by ktoś kto wali Ci długimi za Tobą mógł zaoszczędzić te 5 sekund? Podziwiam :P

 

na tym filmie to trochę wolno wyprzedza jak na różnicę 50km/h.. więc tam albo ciężarówka jedzie szybciej albo kolo wolniej od tego co napisałeś.... poza tym co to za problem zwolnić i go puścić skoro mu się tak śpieszy ? Ja nie uprawiam ekodriivingu żeby beczeć że muszę znowu przycisnąć gaz.

Piszesz o tym jakby to było nie wiadomo co.

Mi ludzie potrafią się schować na prawy pas jak lece lewym to czemu ja bym nie mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schować się na prawy jak najbardziej bo sam tak robię, ale nie w przypadku gdy między ciężarowkami jest mało miejsca i moje hamowanie i wciskanie się pomiędzy nie może być bardziej niebezpieczne niż dociśnięcie i wyprzedzenie podczas gdy zbliżający się do mnie trochę będzie musiał zwolnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znawcy tematu jak Chat, mkbewe tak samo jeździli by po Skandynawii? Raczej nie bo teraz pisali by z pokoju pokroju Breivika.

 

Jako odpowiedź na motto Chat'a: Więcej empatii ! Więcej szacunku do przepisów i innymi ludzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z wysoko postawioną rodziną? :thumbdown:

 

A co z art. 49 ust. 3 - "Zatrzymanie lub postój pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innych miejscach niż wyznaczone w tym celu" - mandat 300zł?

 

Dodatkowo z taryfikatora "Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - "Kwota mandatu karnego przypisana za naruszenie stanowiące przyczynę zagrożenia powiększona o 200, jednak nie więcej niż 500 zł" i 6pkt karnych :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem jeszcze raz film i chociaż wcześniej nie broniłem nikogo to teraz rozumiem furie kierowcy BMW. Ale i tak nie usprawiedliwiam jego zachowania. Spójrzcie, że TIRy jadą z odstępem mniej więcej jeszcze jednego TIRa. Jeżeli ktoś nie potrafi wjechać w taką przestrzeń to niech może nie jeździ? :o

Sam latam codziennie drogą ekspresową i jeżeli ktoś mi siedzi na tyłku podczas wyprzedzania i mrugnie światłami, to albo przyśpieszam żeby szybciej go puścić, albo zjeżdżam między auta na prawym pasie na te 5sekund.

Podsumowując:

Pana z kamerką na kurs dotyczący wyprzedzania na autostradzie, a Pana z BMW do psychologa i konkretny mandacik.

 

P.S. ARTBRABUSOWi chcieli prawko za stłuczke zabrać, a takiemu nawet mandatu nie chcą dać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina po obu stronach, gość, który wyprzedzał TIRy mógł robić to sprawniej. Ale nie każdy jeździ bugatti veyronem, ani też nie każdy chce się wlec za kolejką TIRów.

 

Co do zachowania neandertalczyka w BMW to pokazał swój poziom i klasę. Mógł odpuścić i po prostu pojechać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienie temat, sprzedaje Opla Astre z 99r. Takie oto zapytanie otrzymałem, powiedzcie mi czy to jest śmieszne, średnio śmieszne czy raczej mało śmieszne:

 

Dzień dobry

Pytania:

1. Ilu właścicieli miało auto (łącznie w kraju i zagranicą) ?

2. Co jest niesprawne na tą chwilę w aucie ?

3. Czy auto miało kiedyś jakąkolwiek kolizję: jeśli tak, to jaką ?

(Przedni prawy błotnik, wymieniany ?)

4. Czy były przeprowadzane w nim jakiekolwiek naprawy: jeśli tak, to jakie

i czy są udokumentowane (np. fakturą lub starymi częściami) ?

5. Gdzie w aucie występuje korozja ?

6. Czy silnik "bierze" olej ?

7. Czy przebieg jest oryginalny i udokumentowany (np. książką serwisową itp.) ?

8. Czy w cenie jest 2 komplet opon/felg ?

9. Czy jest 2 komplet kluczyków ?

10. Czy może Pan dodać zdjęcia: silnika, foteli, kanapy i bagażnika ?

11. Kiedy ostatnio i jakie były robione wymiany eksploatacyjne:

płynów/elementów zawieszenia/elementów ciernych/elektrycznych itp.

i czy są udokumentowane (np. fakturą lub starymi częściami) ?

12. Proszę podać VIN oraz kod silnika (nieobowiązkowe)

13. Czy klimatyzacja jest sprawna i nabita, kiedy była czyszczona ?

14. Jeśli auto było sprowadzone to w którym roku ?

15. Kiedy i gdzie można oglądać auto ?

16. Czy jest Pan skłonny ponieść ewentualny koszty diagnostyki

potwierdzającej deklarowane nieudokumentowane wymiany/naprawy w aucie ?

17. koszt pełnej rejestracji, jaki jest i czy będzie Pan rejestrował w najbliższym czasie, jeśli tak: to kiedy ?

18. Jaką cenę minimalną jest Pan w stanie zaakceptować ?

 

 

Jeśli odpowiedz na któreś z w/w pytań występuje już w opisie w ogłoszeniu

to proszę je pominąć.

 

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienie temat, sprzedaje Opla Astre z 99r. Takie oto zapytanie otrzymałem, powiedzcie mi czy to jest śmieszne, średnio śmieszne czy raczej mało śmieszne:

 

Dzień dobry

Pytania:

4. Czy były przeprowadzane w nim jakiekolwiek naprawy: jeśli tak, to jakie

i czy są udokumentowane (np. fakturą lub starymi częściami) ?

11. Kiedy ostatnio i jakie były robione wymiany eksploatacyjne:

płynów/elementów zawieszenia/elementów ciernych/elektrycznych itp.

i czy są udokumentowane (np. fakturą lub starymi częściami) ?

16. Czy jest Pan skłonny ponieść ewentualny koszty diagnostyki

potwierdzającej deklarowane nieudokumentowane wymiany/naprawy w aucie ?

18. Jaką cenę minimalną jest Pan w stanie zaakceptować ?

Te punkty mnie rozwaliły. Trzymać stare części :kox:

A koszty diagnostyki pewnie pokryjesz i koszty ewentualnych napraw u przyszłego właściciela :-]

Btw to pewnie większość z tych pytań by padła w rozmowie telefonicznej i wtedy by tak nie dziwiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz.mg większość pytań standardowych przy kupnie używanego auta, choć niektóre na wyrost przy kupnie 15 letniego auta, pewnie ktoś uzbierał formułkę i rozsyła maile zamiast zadzwonić zapytać :D Ja bym odpisał krótko zapraszam na oględziny, porozmawiamy i odpowiem na nurtujące pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie zapytał na jakiej stacji tankujesz, jakie paliwo i z jaką częstotliwością i jeśli tankujesz za mniej niż 100zł to dlaczego.

No i podstawowe pytanie, jak otwierasz auto to za klamkę łapiesz prawą czy lewą ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny kupujący :D Pewnie jakiś starszy Pan.

zgadza się, to są tacy co by dupę szkłem wycierali ! szukają auta z którym wszystko jest porobione, a najlepiej pełny serwis i wystawione do sprzedaży, żeby czasem mu się zarówka nie przepalił bo jak przyjdzie wwydać parę zł po zakupie to będzie lament.... a już nie mówie o podstawowych wymianach paski filtry oleje bo to ma być zrobione przed sprzedażą :P

Ludzi mocno popier....o co poniektórych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny kupujący :D Pewnie jakiś starszy Pan.

zgadza się, to są tacy co by dupę szkłem wycierali ! szukają auta z którym wszystko jest porobione, a najlepiej pełny serwis i wystawione do sprzedaży, żeby czasem mu się zarówka nie przepalił bo jak przyjdzie wwydać parę zł po zakupie to będzie lament.... a już nie mówie o podstawowych wymianach paski filtry oleje bo to ma być zrobione przed sprzedażą :P

Ludzi mocno popier....o co poniektórych :)

Mój brat właśnie takie auto sprzedawał :) Jedyne co było do zrobienia za jakiś czas to wymiana reduktora gazu. Auto poszło po 3dniach bycia w necie i po 4oglądającym. A jeden z oglądających (znajomy znajomego, jego teść w Polmozbycie pracował) przez tydzień pisał sms'y o której może po auto przyjechać. Ale dobrze, że nie przyjechał, bo dawał 2tys mniej. Teściu oczywiście wielki znawca był i tak cene obniżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znawcy tematu jak Chat, mkbewe tak samo jeździli by po Skandynawii? Raczej nie bo teraz pisali by z pokoju pokroju Breivika.

 

Jako odpowiedź na motto Chat'a: Więcej empatii ! Więcej szacunku do przepisów i innymi ludzi !

 

nie rozumiem o co CI chodzi ? napisałem ze gdyby to na mnie trafiło to bym sie schował i puścił kolesia w BMW i niech se jedzie !! czy ja tutaj pokazałem tym jakiś brak szacunku ? W skandynawi tak samo schowałbym się i puścił faceta :)

Możesz mi to jakoś jaśniej napisać/wytłumaczyć co miałeś na myśli pisząc to ?

 

EDIT

 

Czy chodziło Ci o to ze napisałem ze ja tez czasem latam lewym pasem czyli jadę szybciej itd...

Nie wiem jakie są kary w skndywani za przekraczanie prędkości, poza tym na pewno bym się nie śpieszył bo drogi mają lepsze od nas

ale najważniejsze nie mieszkamy w Skandynawii tylko w Polsce a w Polsce autostrada dr ekspresowa to jedyne miejsce gdzie można nadrobić korki w których się stało dotychczas... Tak przyznaję się jak wjadę na expres czy autostradę to zazwyczaj jadę i uważam ze jadąc tak stwarzam mniejsze zagrożenie od starszego dziadka, niedzielnego kierowcy czy kolesia z ledwo trzymającym się kupy zaniedbanym autem.

Nie cisne po mieście czy wsi jak idiota.

Nie zachowuje śie jak Pan z BMW gdy ktoś wyraźnie spowalnia.

nie slalomuje po pasach

 

po prostu jadę szybciej niż większość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega również nie rozumiem o co Ci chodzi...

Yasiek, chyba nie przeczytałeś tego co napisałem... ze zrozumieniem. Zawsze, osobiście jeśli ktoś chce jechać szybciej zjeżdżam na prawy pas, nigdy nikomu nie migam światłami, nawet jeśli jest zawalidrogą na lewym pasie, w dezaprobacie do poczynań innych nie pokazuję, że "boli mnie głowa", nie wyhamowuje innych, żeby kogoś pouczać...to za to miałbym być sąsiadem Brevika? A co to w Sandynawii obowiązują inne przepisy i kultura na drodze? Przedstawiłem interpretację dotyczącą "uporczywej" jazdy lewym pasem, kiedy prawy jest wolny...coś było w tym złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkbewe, Chat Pany a Wy znów o tym BMW?

 

Ręcę opadają :thumbdown: KA to jedno z kilku for, które czytam/udzielam się/czerpię info ale to jedyne, gdzie użytkownicy potrafią rozpisywać się o pierdołach/konkretach mniejszych lub większych. Ponad 30 postów nt. zachowania kierowcy z kamerką i gościa z bmw... Jeszcze niech ktoś zacznie pisać po ile tankował u siebie to pojawi się milion postów, że u jednych Pb po 4,5zł a u drugich tylko po 4,2zł :wallbash:

Nie chcę nikogo wkurzać 1. stycznia i dobrze rozumiem specyficzną kulturę forum KA oraz drobiazgowość i analizowanie szczegółów w temacie kosmetyki ale czasem rozpisywanie się na tego typu tematy jak "kamerka i bmw" jest przesadą. Czasem mam wrażenie, że każdy z użytkowników chce "napisać coś mądrego bo się zna". Szkoda, że takie rozpisywania nie znajdują miejsca w temacie Krótkie pytanie, krótka odpowiedź, ale też szkoda, że pojawiają się tam pytania typu czy mogę użyć izopropanolu zamiast IPA...

 

Tako rzekłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku nie rozumiesz :)

ja napisałem ze ja bym się odsunął jakby mi ktoś nawalał długimi w takiej sytuacji bo tak też robię, jak ktoś zapiernicza to puszczę nogę z gazu i się schowam lub też przyhamuje i się schowam, niech se chłop leci nawet 300km/h a skoro jest już tak bardo rozpędzony lub tak bardzo mu się śpieszy to co mi szkodzi zjechać i go przepuścić.

To samo Chat.

A kolega Yasiek ze za taką jazdę bymśmy juz świat zza krat oglądali w Skandynawii,

 

To już grzecznie zapytać o co Mu chodziło nie można ? Przecież to nie jest temat strikte detailingowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem Wasze (Twoje, Chat`a i Yaśka) podejście i oczywiście, że można zapytać się i wiem, że to taki OT. Raczej chodziło mi o niekończącą się dyskusję w tej jak i w wielu różnych nie detailingowych sprawach ;) Może to też przez to, że każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu detailistą lub detailerem ;)

Koniec rozmowy w tym temacie z mojej strony bo dam się wciągnąć w tę dyskusję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzając kolumnę samochodów NIGDY mi się nie zdarza zjeżdżać na prawy pas przed zakończonym manewrem, po to, by przepuścić kogoś w szybszym aucie, jeśli to by mnie zmusiło do hamowania. Oczywiście należy to osadzić w kontekście - w takich sytuacjach moja prędkość nigdy nie jest mniejsza od maksymalnej dozwolonej. Co innego jeśli z daleka we wstecznym lusterku widzę nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd. Takie sytuacje oceniam indywidualnie. Zwykle zjeżdżam. Kultura za kierownicą się kłania.

 

Tomek WRO, jeśli ktoś ma ochotę (w tym dziale) na ten temat pisać, to niech sobie pisze, póki są rozmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.