Skocz do zawartości

ADBL VAMPIRE - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

A to ma być stricte do felg, czyli bardziej jak 4nano Rim Cleaner+ niż IronX? - bo tak ze zdjęć po zachowaniu na brudnej feldze wygląda ;) Może porównanie z 4nano? ;)

 

[ Dodano: 1 Kwiecień 2014, 12:40 ]

Mam też ciekawą zabawę z dresingami

Zrób matowy(!), wyraźnie przyciemniający i najlepiej bezwonny (lub pachnący tylko podczas pracy) do wnętrza - kupuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Pozwoliłem sobie wykorzystać obrazek na avatara - to tak żeby nikt nie miał złudzeń kto siedzi po drugiej stronie :-]

Dzięki wszystkim za dobre słowo.

 

Odnosząc się do postu o braku krwawienia irona...Krwawił ale bardziej punktowo.

Jak pisałem powyżej test robiony specjalnie na feldze z gruba warstwą piachu i brudu.

Gdyby brud - standard został usunięty myciem np. jakąś zasadą i zostałyby same metaliczne zanieczyszczenia jestem prawie na 100% pewien, że iron oryg. pierwszy by popłyną. Nasz po chwili by mu dorównał stopniem krwawienia.

Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia i jego rodzaju.

 

Jutro mam nadzieję, że wypowie się chociaż jedna osoba z forum, która miała z naszym środkiem styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Z kolorem krwawienia jest problem. Nie bardzo jest możliwość na zmianę koloru z czerwonego/fioletowego. Wynika to z chemicznej reakcji substancji czynnej z metalami.

Nie mniej jednak, jak tak bardzo wszystkim pomysł się podoba, będę starał się coś z tym tematem zadziałać.

Zaczynam się już bać czego tym razem się nawdycham :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

aplikować można na wszystko, ale czy nic się nie stanie to nie wiem.

Jutro sprawdzę na polerowanym alu. Prysnę i zostawię do wyschnięcia. Wrzucę fotkę z kalkulatora czy bardzo podjadło :-]

Wydaje mi się, że wszystko zależy od felgi.

Na mojej testowej może być si, a ktoś użyje na swoich i kuku.

Zalecam we wszystkim ostrożność przy pierwszym użyciu każdego preparatu na danej powierzchnie.

 

Dla przykładu:

Nasze apc od kilku miesięcy testują ludzie i jeden używał koncentratu i było ok, inny zaś 1:5 z letnią wodą i z przełaczników przy kierownicy zaczęły spływać powoli białe oznaczenia świateł wycieraczek itp :-], kolejny zalał nim dpf'a wymontowanego z auta i mówił, że działa lepiej niż dimer bo po wlaniu zaczęło się jakby coś w środku gotować. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dlatego każdy produkt jest tak długo przez nas testowany i później wszystkie informacje znajdą się na etykiecie w sposobie użycia.

 

Chociaż zasada: "najpierw sprawdź działanie produktu w mało widocznym miejscu" powinna być stosowana przy każdym produkcie, nawet jak producent mówi żeby śmiało stosować. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jak obiecałem zrobiłem małą próbę na polerowanym alu.

Zdjęcia nie są najlepszej jakości ale widać co trzeba.

 

zAnorZIl.jpg

jIU0q2tl.jpg

Yo2mszml.jpg

 

Po ok. godzinie.

9rpH8AXl.jpg

mYfhOIml.jpg

 

Po całkowitym wyschnięciu po mniej więcej godzinie przetarłem wilgotną mikro. Została tak jakby obramówka tak gdzie leżała i spłynęła kropla. Przetarłem to sf4k i felga wyglądała tak:

WzagTFql.jpg

 

Na polerowanym alu nie robi nic złego przy prawidłowym użyciu czyli chłodna felga, oprysk, pędzelek i płukanie. Przy pozostawieniu do całkowitego wyschnięcia pozostaje mało widoczny ślad, który można usunąć w bardzo prosty sposób. Na innej feldze działałem wg. instrukcji i nie zauważyłem zupełnie żadnego negatywnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

jak będziecie mieli jeszcze jakieś pytania to śmiało:)

Na oponach też nic się nie dzieje. Po wyschnięciu płukanie myjką wystarczy. Nie robią się żadne dziwne odbarwienia ani nacieki.

 

W pre-testach jest już wersja "upłynniona" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A jak jest z tym "krwawieniem"? Bo zauważyłem, że są produkty, które krwawią bardzo na początku, a potem krwawienie zanika kompletnie przynajmniej do następnego "strzału" i na odwrót.

 

Na czerwono płynie jak środek wchodzi w reakcję z metalicznym pyłem.

Dużo zależy od felgi i siły używanego środka.

 

Jak będziesz miał okazję to spróbuj taką "wykrwawioną" felgę zrosić wodą w mikro ilości i spień pędzelkiem. Zauważyłem przy swoich testach, że nasz środek po takim zabiegu pieni się trochę i z pod piany znowu zaczynają płynąć strużki.

Jest to kwestia składu i ilości substancji, która jest odpowiedzialna za rozp. pyłu z klockow.

Dużym uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że krwawiące szybciej mają więcej substancji aktywnych. Można podnieść krwawienie składnikami dodatkowymi zaniżając ilość tego co powinno być składnikiem głównym. Jednak w takim przypadku efekt doczyszczenia spada i zaczyna pojawiać się niebezpieczeństwo uszkodzenia opony lub felgi, nie mówiąc już o polerowanym alu choć krwawi szybko i tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Termin przydatności jaki będzie podany to 24 miesiące od daty produkcji w przypadku przechowywania produktu wg. zaleceń.

Czyli przechowywać w suchym, chłodnym, zacienionym, dobrze wentylowanym miejscu, nie przemrażać itp. itd.

Wszystko będzie na etykiecie.

Generalnie to produkt jest stabilny nawet po zamrożeniu :)

Zdarzyło mi się przez przypadek :ad: włożyć butelkę do zamrażarki na 2 dni i po rozmrożeniu i złapaniu temp. otoczenia działał poprawnie i mniej więcej zachował pierwotną konsystencję.

Ale tak jak piszę to był przypadek i stanowczo odradzam takich prób we własnym zakresie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.