Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

montaz w tylnej polce wspolosiowe raczej chodzi mi raczej o glosniczki ktore to radio da rade napedzic.

 

Nie montuje się głośników w tylnej półce :wallbash: wstaw do przodu jakis zestaw odseparowany,o ile masz na takowy miejsce,a efekt bedzie o niebo lepszy :-] Ja mam tak zrobione i osoby z tyłu nie narzekają,że jest cicho,albo nic nie słychać,tylko że u mnie jest ta różnica że mam wzmacniacz i dobre radio. A co do przygasającego radia,to kolega ma racje że to najprawdopodobniej wina kabla odpowiadającego za dostarczenie prądu.

 

DDominikk a może lepiej będzie Ci podjechać do jakiegoś zakładu który zajmuje się montażem CA aby zaczerpnąć troche wiedzy,u mnie w Olsztynie chłopaki ze Strefy Ciszy,zawsze służą radą i pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDominikk, Montaż jest bardzo prosty. Jeżeli będziesz komuś zlecał to nie daj mu więcej jak 50 zł. Chyba że u Ciebie będą jakieś kombinacje alpejskie z wyjęciem radia. Dodam jeszcze że miałem o wiele tańszy konwerter niż ten podany przez ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nawet i taki temat mozna tu znalesc :D

 

Chcialbym zmienic radio w S4 na 1din Pioneer z mozliwoscia wysuwanego ekranu, nawigacji, divx itp itd.

Mialem kiedys 2 takie Pioneery i bylem bardzo zadowolony ale to juz daaaaawno temu. Zna sie ktos teraz moze jak to wyglada u Pioneera i co mozna wybrac i dlaczego?

Robilem kiedys sam naglosnienie w 2 autach ale to juz nie te czasy bo technologia zapierdziela do przodu a ja od 7 lat uzywam OEM Navi Audi..

Nie chce auta na konkursy dB tylko cos zeby pozniej pociagnelo mi glosniki z fabrycznych miejsc i w miare jakos tez gralo. Tuby zadnej nie bedzie bo glosniki maja byc wszystko ala fabryka tylko wiadomo cos lepsiejszego niz teraz jest w aucie.

Chyba ze moze ktos polecic cos innego z innej firmy ale ma to byc 1din z wysuwanym ekranem itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiedzcie mi panowie fachowcy czy taki zestaw się do siebie "klei" 8-)

radio: ALPINE CDA-117Ri

głoścniki przód: Focal PS165

wzmacniacz: RAINBOW iPAUL 4.300 (jakieś inne propozycje mile widziane)

sub: Rainbow Hammer 10

oczywiście wygłuszenie matami do CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję na szybko jakieś radyjko do Vw Caddy. Był oryginalny Blaupunkt, ale potrzebowałem do innego auta i podmieniłem na jakiegoś Panasonica z mp3, no i niestety dźwięk jeszcze gorszy :mrgreen:

 

Ktoś coś poleci na szybko do 300zł na podmiankę? Musi być USB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne sie liczac na wasze rady, sugestie.

 

Zeby nie zanudzac napisze, krotko. Mam do wydania 5000 zl na zalozenie w samochodzie, to co w cenniku przygtowanym przez Toyote. To co jest w kosztorysie musi byc i potrzebuje na to faktury.

Link ponizej :

http://imageshack.us/a/img94/7624/beztytuudyf.png

 

Jako, ze ceny maja kosmiczne i nie chce radia firmowego, postanowilem sam skapletowac sobie zestawik.

1. Automatyczny włącznik kierunkowskazów 300 zl z montazem w toyocie i mysle, ze tam bede, to robil.

2. Jednosta multimedialna - tu upatrzylem sobie Pioniera AVH-8400BT z modulem nawigacji 3500 zl, na ktory wrzuce sobie dowolna mape + ramka okolo 200 zl.

3. Kamera - tu nie mam pojecia. Myslalem o tej i ta podalem do wyceny w ASO (co ciekawe wolaja wiecej). Brac ta czy szukac cos tanszego? Na forum @Red_Point pisal, ze nie warto ladowac w kamere tyle pieniedzy i mozna kupic cos za polowe ceny i bedzie dzialalo podobnie. Tu prosil bym o konkretne modele lub linki.

http://www.skleptoyota.pl/index.php?p35 ... multimedia

4. Montaz jednostki multimedialnej oraz kamery, byc moze tez zlecil bym ASO jesli sie dogadamy co do ceny. Jesli nie, to bede szukal innego miejsca lub kogos (nie wiem jeszcze czy na montaz bede potrzebowal faktury).

 

Dodam jeszcze, ze nie jestem zadnym audiofilem i nie zalezy mi na super jaksci dzwieku. Mam na to pieniadze i musze je wykorzystac.

 

Teraz licze na wasze sugestie i opinie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie,odkopię temat,bo mam pytanie,a właściwie kilka,może ktoś będzie mógł mi trochę pomóc ;)

Sprawa dotyczy mojej Megany- głośniki fabryczne grają delikatnie mówiąc słabo i chciałem coś z tym zrobić i właśnie tutaj pojawiają się schody,ponieważ nie bardzo wiem od czego zacząć...Generalnie jednostka sterująca musi zostać ta sama,ponieważ do niej podłączona jest nawigacja,bluetooth oraz możliwość podłączenia pendrive'a...Co do głośników,są 4 z przodu-2 wysokotonowe i 2 głośniki w drzwiach,taka sama sytuacja jest z tyłu w panelach bocznych pod szybkami.Podejrzewam,że trzeba wszystko wygłuszyć i kupić nowe głośniki-czy dwa zestawy 2 tweetery + 2 średniotonowe,czy też jeden taki zestaw tylko do przodu?Czy trzeba podłączyć je pod wzmacniacz?Czy można uzyskać dźwięk z fajnym basem bez skrzyni basowej w bagażniku?

Takie oto moje dylematy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jednostka ma zostać, to ja bym zrobił tak:

1. wygłuszyć drzwi, jak dalej nie będzie Ci pasowało, to podłogę i tył też.

2. wywalić głośniki z tyłu - przecież na koncercie siedzi/stoi się przodem do sceny a nie tyłem

3. kupić wzmacniacz i jeden zestaw na przód (midbasy i tweetery)

 

Tylko teraz kwestia wielkości głośników przednich. Jak są to 16,5 cm to może być wystarczająco basu a może nie być - zależy od upodobań i od tego co kupisz na wymiankę. A jak są mniejsze, to od razu zaopatrz się w jakąś skrzynkę do kufra i odpowiedni wzmacniacz.

Zawsze możesz kupić "rozwojowy" wzmacniacz i zacząć od jednego zestawu, najwyżej dokupisz skrzynkę i trochę innych gratów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.