Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

No no, swietna autoreklama :)

[ref]powalla[/ref], podłączone oba, graja bardzo przyjemnie nawet bez wzmacniacza. Jeszcze raz dzięki za cenne rady !

 

Dodane po 1 godzinie 40 minutach 53 sekundach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając totalny brak możliwości zamontowania 160, potrzebuje rady co zagra najlepiej pod samym radiem

(Taak, wzmacniacza nie bedzie. Tak, nie wejdą 160 za.nic, bez mega rzezby i cięcia się nie obejdzie)

Excursion sx-5c

Helix b52c.2

Focal r-130s2

Powerbass s-50c

 

Zależy mi (w tym budżecie), aby tylko za mocno nie grały górą. Jakiś "wykop" z tych 130 tez mile widziany lub chociaż namiastka :D

 

Ewentualnie Hertz dsk, bo moge je kupić za 200zl, a takie focale to już 350 (budżet ograniczony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel to już nie ten budżet? :)

Jest wyżej jakie focale ;):wallbash:

Focal r-130s2

 

To jest do auta młodego (brata)

Teraz ma jakieś syfne radio blaupunkta, głośniki "latające" w drzwiach, jakiś aftermarket, ale syf straszny, bez żadnego wygluszenia.

Do tego musiał teraz wyskoczyć z kasuy na OC, więc każde 50/100 zł zaoszczedzone się liczy, a nie wiem, ale robimy profi wygluszenie drzwi, tzn ja robie, wzgledne radio, do tego głośniki, nie chcę zrobić przerostu formy nad treścią i wrzucać głośników, gdzie młody nieskutecznie poczuje różnicę.

Dopóki bas jakikolwiek będzie, czysto grało, a uszy nie krwawily od tweeterow to będzie ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, lepsza opcja, ale nie wiem czy kolegi nie zniechęci cena 499zl w stosunku do budżetu 350zł.

 

Dodane po 6 minutach 21 sekundach:

Dobra, a ja mam taki plan, obecnie mam w przednich drzwiach głośniki Audio System R165EVO, jako, że nie chcę aby w tylnych drzwiach było pusto, to chce tam założyć same jakieś porządne tweetery (więc jako przód podłączyłbym przednie głośniki + tylne tweetery). Do tego prawdopodobnie mały sub AUDIO SYSTEM HX 08SQ (podłączone jako tylne głośniki w mostku).

Jaki wzmacniacz do tego polecicie, zeby wszystko fajnie zagrało?

Dodam, że wzmak musi być z hi input level, budżet, nie mam założonego ale za razem żeby to miało ręce i nogi, najlepiej do 700-800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu po spięciu całego systemu w jedność. Jest bardzo ładnie :-) Słuchałem zaledwie 15 minut z flaców i na chwilę obecną więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Na wzmaku mam potka z podbiciem - jest skręcony całkowicie na minimum - tak zostawić?

Szczególne podziękowania dla [ref]powalla[/ref] i [ref]W1Michal[/ref] za porady, kierunki rozwoju i kreowanie potrzeb :-D oraz wszystkich, którzy odpowiadali na moje pytania.

 

[ref]vertix[/ref], zapraszam w wolnej chwili na odsłuch, albo wpadnę pod Twój dom to mnie usłyszysz, hehehe.

 

[ref]iljash[/ref], Ja za Morela płaciłem 4 paki, więc myślę że i wam się uda w tej cenie, zwłaszcza że jesteście z Krk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

714469 Morele są za drogie
714613 zwłaszcza że jesteście z Krk.

 

 

Kraków? Czyli jedziesz do Andrzeja http://www.carado.net.pl/cms.php?id_cms=4 powołujesz się na "powalla" i dostajesz rabat ;)

 

Podrzuc mi proszę telefon do niego. Najpierw chcę coś przegadac, zanim pojadę przez całe miasto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam pytanie :)

Liczę na Was :D

Dobra, a ja mam taki plan, obecnie mam w przednich drzwiach głośniki Audio System R165EVO (100 RMS, 140 MAX), jako, że nie chcę aby w tylnych drzwiach było pusto, to chce tam założyć same jakieś porządne tweetery (więc jako przód podłączyłbym przednie głośniki + tylne tweetery). Do tego prawdopodobnie mały sub AUDIO SYSTEM HX 08SQ (podłączone jako tylne głośniki w mostku).

Jaki wzmacniacz do tego polecicie, zeby wszystko fajnie zagrało?

Dodam, że wzmak musi być z hi input level, budżet, nie mam założonego ale za razem żeby to miało ręce i nogi, najlepiej do 700-800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]vertix[/ref], [ref]vertix[/ref], z tyłu to chyba woofery, tylko po co? To będziesz potrzebował wzmaka minimum 5 kanałowego, a to już niezłe koszta sąsiedzie ;-). Przód - 2 kanały, tył - 2 kanały i sub 1 lub zmostkowane 2. Wywal tył ze swoich planów i będziesz miał kasę na wzmaka. Jaki to już zależy czy z nowych czy używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Barista[/ref], ja z tyłu nie chce mieć wooferów, chce same twittery (lubie jak slysze dzwiek idacy zza glowy), chciałem te twittery podłączyć razem do przednich drzwi, więc podsumowując, do wzmaka 4 kanałowego, byłby podpięty przód ( przednie drzwi 2 drozny system + twittery tylnych drzwi), a jako tył podłączony byłby zmostkowany sub do wzmacniacza.

ma to sens?

 

Dodane po 1 minucie 16 sekundach:

a na car audio się praktycznie nie znam, dlatego proszę o poradę jaki będzie najlepszy wzmacniacz do tego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te głośniki zagrają bez wzmacniacza?

http://www.audison.eu/index.php?page=product&id=57

Cały czas rozglądam się za jakimiś głośnikami 130mm i 80mm pod fabryczną instalacje lub jeśli się nie da lub nie opłaca to ewentualnie jakiś wzmacniacz by wpadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.