Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

co najwyżej wystawisz się na ośmieszenie...
dlaczego

Panowie mam takie jeszcze pytanie co do mocy

 

Moc Max: 200W

Moc P.M.P.O- 1600W

Moc True RMS: 40W

 

ktora z podanych wartosci to faktycznie moc tych glosnikow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz osiągnąć i do jakiej kwoty. Postaw na sprawdzone marki - jl audio, rockford fosgate, kenwood, jbl. Rozmawiałem ostatnio trochę z gościem, który montował mi radio (kenwood'a jakby nie było) i mówi, że handluje tylko kenwood/jvc bo te marki trzymają jeszcze poziom. Wspominał, że do jego serwisu trafia za to mnóstwo nowych Clarionów, Pioneer'ów itd. Z głośników polecał JBL i faktycznie można wyhaczyć coś w miarę sensownego za rozsądne pieniądze. Osobiście wolałbym szukać czegoś używanego a dobrego niż nowej kichy. BTW ważna jest też średnica, nie pakować się w jakieś 130mm tylko 165mm i to zestaw odseparowany czyli tweeter i średnio-niskotonowy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada nr1:nie kupować najtańszego chińskiego chłamu.

Poza tym czynników przy wyborze głośników jest wiele: miejsce montażu,czy będą grac pod samym radioodtwarzaczem czy pod wzmacniaczem,typ słuchanej muzyki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W subie? Czyli coś kupiłeś?

Sprawdź wszystkie połączenia przede wszystkim masy. Jeżeli sub podłączony jest przez cinch to może masz kiepskiej jakości przewody (słaby ekran). Spróbuj przeprowadzić drugą stroną auta ten przewód bo w przypadku kiedy masz słabej jakości przewód i położyłaś go w pobliżu instalacji elektrycznej samochodu to może się tak zdarzyć ,że właśnie ta instalacja zakłóca Ci sygnał dochodzący do subwoofera ale to tylko gdybanie....

Miałem takie właśnie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam tego suba http://www.manta.com.pl/images/userfile ... UAL_A4.pdf o co chodzi z tym

 

4. Przełącznik zakresu pracy crossovera

Kiedy przełącznik jest w pozycji FULL, sygnał jest przekazywany, a kiedy przełącznik jest w pozycji LPF, włącza się filtr dolnoprzepustowy.( w jakiej pozycji to najlepiej ustawic?? co oznaczaja te pojecia

5. Filtr dolnoprzepustowy

Służy do określenia częstotliwości sygnału odbieranego przez wzmacniacz w zakresie od 30 Hz do 250 Hz

 

co znacza te czestotliwosci Hz ?? Jak to ustawic jak ta tube najlepiej skonfigurowac i do czego jest to:

 

Wejście Hi-Input (o wysokiej czułości)

Co do tego wejscia moge podpiac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wejście Hi-Input (o wysokiej czułości)

 

Gdybyś nie miał wyjścia cinch z radia to mógłbyś suba podłączyć zamiast głośników.

 

 

Jeżeli przełącznik zakresu pracy crossovera jest na full tzn ,że subwoofer odtwarza dźwięki w całym zakresie częstotliwości oczywiście w miarę możliwości głośnika bowiem ten głośnik wysokich tonów Ci nie przeniesie.

 

Jeżeli przełącznik masz an LPF tzn ,że głośnik odtwarza niskie częstotliwości - basy 30Hz-250Hz.

Szczerze mówiąc jest to tylko teoria bo nie wierzę żeby ten głośnik odtworzył Ci tak niskie częstotliwości.Najlepiej usłyszałbyś to jakie częstotliwości przenosi głośnik jakbyś włączył CD testową na której nagrane są 5-cio sekundowe dźwięki o danych częstotliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Płytkę swego czasu można było kupić podczas konkursów CAR AUDIO mam taką a co do konfiguracji to musisz próbować sam najlepiej na słuch. Nie znam recepty żeby na odległość Ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.