Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wpiszcie w Allegro: ''polerka mimośrodowa'' Za 259zł jest.

Jeżeli przyjdzie, to w ciągu dnia/dwóch zdam relację ;)

Za to będę wdzięczny jak ktoś podlinkuje BP 125mm w normalnych pieniądzach (jak do Kraussa S15 i Rupesów 15 itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662374 Tak przeglądam Aliexpress i identyczna polerka 21mm jak ta Eurotec jest sporo droższa bo około 124$ z przesyłka

Albo te czerwone, które trochę lepiej wyglądają i mają 15mm skok - 138 dolców.

Zobaczymy. Połowę tańsza od chińczyka jest... Co nie wróży zbyt dobrze :) Zawsze mam możliwość zwrotu zakupu w necie jeżeli okaże się totalnym gó**em.

Keep calm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dobrej myśli, bo mam w garażu dużą szlifierkę Eurotek która przeżyła docinanie sporej ilości płyt ażurowych i w dalszym ciągu ma się dobrze.

Btw u chińczyków pojawiły sie kopie Flexów VRG za około 180$ :kox::mrgreen:

[ref]Arkeolowy[/ref],

wpisz w allegro ''polerka mimośrodowa'' i wyskoczą oferty z 21mm i 8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już praktycznie zdecydowany na BASS DA (ewentualnie ten Eurotec), jednakże muszę do niego dobrać osprzęt.

Na początek zrobię lekką korektę na lakierze LP3G (czerwień) z palety VW.

Jaki BP? Jakie pady? Jakie pasty?

 

ps. Uprzedzam, że wątek przeczytałem, ale dalej mam mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz o eurotecu DA (ten za 259) i pytasz o BP? Przeciez nawet nie wiadomo czy mozna je wymienic na mniejsze :o

 

Z innej strony gdybys wybral Basspolska to pytasz o bp i pady i pasty? Ilez razy mozna o tym pisac? Czytales i nie dalej wiesz? Czas wiec na zakupy i testy...Twoje testy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662578 Koniecznie daj cynk co to za sprzęt. Już miałem brać BASS, ale może ten Eurotec okaże się ciekawszy.

Lece do paczkomatu właśnie ;)

662631 Pytając sprzedawcy o tego Euroteca za 259zł dostałem odpowiedz, że sama maszyna wazy 2,6kg. Natomiast z całym asortymentem wazy 4kg (pad i reszta dodatków)

Z tego co pamiętam to nie pierwszy taki przypadek. Przy tych tańszych maszynach często podawana jest waga brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo tematów o polerkach, ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.

Mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak skok polerki ma się do jej możliwości korekty lakieru i dlaczego?

Czy wielkość pada również wpływa na siłę korekty czy jedynie na wygodę pracy przy większych i mniejszych elementach?

Czy pod dany rozmiar pada potrzeba dokładnie taki sam rozmiar tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8mm - małe cięcie, bardzo dobre wykończenie, bardzo łatwa kontrola maszyny.

15mm - niezłe cięcie, zadowalające wykończenie, łatwa kontrola maszyny.

21mm - dobre/bardzo dobre cięcie, średnie wykończenie, dość narowista ale i tak łatwiejsza w prowadzeniu od rotacji.

Pady 150mm i większe mogą zamulić moc przy 8mm. Przy 15 i 21mm prawie się tego nie odczuwa. Ja pracuje już tylko na padach 80 i 135mm.

Pod BP 150 pady 150mm i większe. BP 125mm obsługuje 135mm ale z 150mm nie ma żadnego problemu. Pod pady 80mm BP 75mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że skok w maszynach nie jest regulowany, tzn. jeśli kupię 21mm, to ciężko będzie uzyskać dobre wykończenie? Jeżeli nie chcę kupować kilku maszyn to może lepiej szukać czegoś pośredniego ze skokiem 15mm? Chodzi mi o to, że chciałbym kupić tego euroteca, którego Ty kupiłeś ostatnio jak znów pojawią się w dobrej cenie - Eurotec WPOP101 - DA 21mm. TO ma być moja pierwsza maszyna polerska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że małych elementów tym nie zrobisz.

Poziom wykończenia podałem na przykładnie one stepu.

Oczywiście można idealne wykończenie uzyskać.

Warto do tego mieć chociaż jakąś tanią rotacje do małych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Arkeolowy[/ref], To ten sam sprzedawca który oferował te Euroteki za 259zl

[mod=]niedozolony link[/mod]

W aukcji nie ma jasno napisane ze to DA, ale pokazany na zdjęciu mimośród i podane obroty jednoznacznie wskazują ze jest to DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.