Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ja podobnie jak przedmówca chciałbym zasięgnąć opinii na temat polerki Krauss DB5800. Czy będę w stanie przy użyciu nie koniecznie dużej siły przeprowadzić tą polerką korektę lakieru na którym są przede wszystkim swirle + jakieś niezbyt głębokie ryski? Pisząc niezbyt głębokie mam na myśli że nie do podkładu ponieważ patrząc od góry ich nie widać natomiast gdy się spojrzy pod słońce to już są widoczne. Zastanawiałem się również nad czym wyłącznie rotacyjną ale z uwagi że jestem początkujący, zazwyczaj wszystkie korekty jakie do tej pory robiłem, robiłem przy użyciu mięśni rąk gdzie po 3 dniach takiej korekty miałem spuchnięte nadgarstki tak że dłonią nie mogłem ruszyć, obawiam się, że rotacyjną mógłbym narobić sobie trochę szkód. Robię to co prawda hobbystycznie, głównie dla znajomych gdzie po prostu spędzamy sobie miło czas w garażu grzebiąc przy samochodzie ale mimo wszystko sprzęt fajnie było by mieć. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że DA nie zbierze mi tak jak rotacyjna ale chodzi mi głównie o to, żeby nauczyć się obycia z maszyną a nie koniecznie żeby na pierwszym samochodzie spalić lakier i lakierować cały element. A "podobno" spalić jakieś taką polerką jaką jest właśnie krauss 5800 to trzeba się wyjątkowo postarać. Czy może polecicie w tej cenie czyli za jakieś 700 - 800zł coś lepszego od krauss'a. Tylko wolał bym coś co da się kupić bez problemu w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662035 DA nie zbierze mi tak jak oscylacja

 

 

O jakiej "oscylacji" piszesz? Jakiejś szlifierce oscylacyjnej? :o No chyba że mylisz oscylacyjną z rotacyjną ? ;)

 

 

662035 Czy może polecicie w tej cenie czyli za jakieś 700 - 800zł coś lepszego od krauss'a. Tylko wolał bym coś co da się kupić bez problemu w PL.

 

Zwróć uwagę na drugi post w tym temacie i pisz PW do Tadka ...o ile już ktoś inny nie napisał ;)

viewtopic.php?f=24&t=27238&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i wszyscy na początek polecają DA. Jednak myślę nad rotacją. Chciałbym wszechstronną maszynę. A z tego co udało mi się ustalić to DA jest mniej "agresywna". Będe chciał zrobić 2x BMW, Skodę, Honde, Opla. Do nauki mam maskę z BMW. Dlatego też poważnie interesuje mnie rotacja.

Myślę nad Bass polska... Do 400zł złotych z tego co widzę to mogę kupić 2 rodzaje. Chociaż chciałym coś na dłużej. Kilka osób pytało sie mnie czy zrobie im koretkę w przyszłości.

 

Chociaż ciągle chodzi mi po głowie krauss p7. Stabilizacja obrotów, polecana. Wydaje mi się, że będzie lepsza. A dołożyć trochę i kupić lepszą to znacznie lepsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się ciągle waham. Z jednej strony kupił bym rotację ale z drugiej strony boję się że trzymając pierwszy raz polerkę w ręku, spalę lakier i element będzie do lakierowania a nie mam niczego na czym mógłbym się pouczyć. Zresztą taka nauka to też wiele nie daje bo nauczę się na jakimś elemencie, wypracuję sobie siłę a dostanę samochód który ma miękki lakier i przy takiej silne z jaką się uczyłem, na konkretnym aucie spalę lakier. Także to trzeba czuć. Ale z kolei z drugiej strony boję się kupić DA bo ok, swirle usunie ale jak będę miał nieco głębszą rysę to już nic nie zrobię i jej nie zetnę. I weź tu bądź człowieku mądrym i pisz wiersze. Nie wiem, naprawdę ... Nie chcę też kupić polerki za prawie tysiaka którą będę mógł sobie jedynie wosk dotrzeć na aucie. Może i na DA da radę coś zrobić, kwestia tylko past ... Ehh ... Im więcej przeglądam forum tym większy mętlik mam w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup obie maszyny - ja tak zrobiłem i nie żałuję. Cięcie lakieru DA, nawet dedykowanym futerkiem to nuda i męczarnia, lakier tnę futrem i średnimi pastami na gąbkach, wykańczam finiszem na miękkich gąbkach maszyną DA. Za rotację dasz 250PLN, za DA 350 i za 6 stów masz zestaw. Z czasem jeśli Ci się nie spodoba to puścisz to na giełdzie i zainwestujesz w lepszy sprzęt. Mi do amatorskiej, nie zarobkowej pracy takie coś wystarczy chociaż teraz będę się czaić na lepszą rotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po przebrnięciu przez setki postów w tym dziale wnioskuję że maszyną za takie pieniądze o jakich piszesz to może narobić sobie więcej szkód niż pożytku. Zwłaszcza jeśli chodzi o rotację. Mimo wszystko nawet kupując sobie maszynę amatorsko tylko dla siebie (choć to mało prawdopodobne bo zawsze znajdzie się ktoś chętny na korektę) wolę kupić coś z niższej półki cenowej ale palety maszyn którą tu polecają a te kosztują w granicach 700 - 800zł. To jest cena sprzęt jak już wspomniałem z niższej półki ale którym można już coś bezpiecznie porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobisz sobie bubu przez złą pracę maszyną i brak myślenia :) Jak robisz wszystko z głową i nie starasz się w rekordowym czasie oblecieć całego auta to trudno coś spatolić. To co najbardziej widoczne, hologramy, to właśnie głównie pośpiech a tym samym niewypracowana pasta. Jeśli do maszyny za 250zł założysz dobry talerz, dobrą gąbkę i odpowiednią pastę to zepsujesz cokolwiek tylko źle tym operując. Dla lakieru jest obojętne czy masz w ręku K2 czy Rupesa, źle używane potrafią tak samo zepsuć. Ja osobiście nie należę do onanistów sprzętowych którzy twierdzą, że tylko korzystając z wiadra Megsa, koniecznie z separatorem za 50zł i obowiązkową naklejką mycie/płukanie, dobrze umyjesz auto. Fajnie się kopie w ziemi łopatą Fiskarsa ale zwykłym szpadlem wykopiesz taką samą dziurę i nauczysz się roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że ciekawa opcja z tą K2. Może faktycznie lepiej ją kupić i za reszte DA ? Na p7 to jakieś 600zł. K2 200zł i zostaje do 400 na DA.

W takim wypadku P7 jest warta wydatku czy lepiej kupić K2 i jakieś DA?

K2 nie jest taka zla, mam ja juz dluzszy czas i ciezko ja zajechac. Nawet przy mocnym docisnieciu nie traci stalych obrotow. Nie wiem czy moja jest taka wytrzymala czy wszystkie ale polecam ta k2. Minus to w sumie waga i krotki kabel. A za te 4 stowki kup sobie dobra chemie, pady, bp, mf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie mówi. Nie stać nas na tanie rzeczy. Dlatego czekam jeszcze na kogoś wypowiedz.

1. Krasuss P7

2. K2 polerka

3. K2 + DA jaka? (moja propozycyja to DA Vander)

 

Choć nie powiem, że 3 opcja drogo wyjdzie. Pasuje zaopatrzyć się w pady pod 2 maszyny. Dlatego myślę, nad dwiema pierwszymi opcjami. A za jakiś czas dla wygody 3 opcja?

Mogę liczyć na kogoś mała pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i masz spokój, bo maszyna w tej cenie wszystkim polecana i dużo opinii pozytywnych jest na jej temat :ad: sam myślę czy iść w kraussa 5800, ale z tego co pamiętam skok i stabilizacja obrotów miały większe znaczenie niż moc(w polerkach DA) stąd zamowie raczej lare ld 09, jeszcze stowka taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa stabilizacja obrotów w DA jest baaardzo ważna ..jak umarłemu kadzidełko :-] Przecież i tak całą robotę robi się na ustawieniu 5-6 co oznacza fullpower :ad: i stabilizacja w niczym nie pomoże ;)

 

Kilka osób pytało o tę nową DA Eurotec za 259zł na allegro i nikt nie kupił? Skok 21mm , gwarancja 24 miechy od firmy w PL i jeszcze nie pasuje? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym kolega narobi sobie holo albo przepali gruba pastą krawędzie elementu i Krauss szybko poleci na giełdę.

Ja jestem za opcja nr 3, nie musisz mieć na przykład 2 rodzajów gąbek pod roto/DA (5 padów to 100zl - jadę nimi na obu sprzętach), a futra do osobnych maszyn też nie sa drogie. Futro kupisz za 50zl do obu maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raz raz na yt i uczyć sie na filmach, na moje każda myslaca osoba nie zrobi kuku, chyba, ze masz 60 mikronów w hondzie i trzymasz polerke zbyt dlugo w tym samym miejscu+duże obroty. Ja zaczynałem od razu od rotacji, ale jeden jest taki drugi taki. Teraz chcialbym DA tylko do nakładania cleanerow, finiszow. Malo tego 1,9 kg zachęca do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662241 Kilka osób pytało o tę nową DA Eurotec za 259zł na allegro i nikt nie kupił? Skok 21mm , gwarancja 24 miechy od firmy w PL i jeszcze nie pasuje? :o

Masz jakiś link. Za Chiny nie mogę jej znaleźć... :dontknow:

Boohal - zaraz Ci podeslę na PW ;-) Bo tez mnie ciekawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla, serath, Dzięki :good:

 

Dodane po 8 minutach 57 sekundach:

Dobra, zamówiłem :)

Jak przyjdzie zdam relację. Uzupełni Kraussy 8 i 15 ;)

koniecznie daj znac jak z waga bo mega propozycja budzetowa

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.