Skocz do zawartości

Jaka konsola do gry?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chcę dla córki kupić konsolę do gry i nie bardzo jestem w te klocki oblatany...

Co radzicie kupić?

 

Myślałem o Xboxie 360 kinect, ale pojawiły się już Xboxy One - co prawda nie z polskiej dystrybucji, więc mam obawy...

A może jednak Playstation - i tu znów dylemat: brać 3 czy może 4?

 

Obawiam się nowości bo wiadomo że sprzęt będzie miał choroby niemowlęce, a poza tym mało gier dostępnych, a czy gry ze starszych wersji konsol będą działały na nowszych urządzeniach?

 

Jakby gracze uświadomili starego piernika co warto kupić aby córka z Mikołaja była zadowolona to byłbym wdzięczny ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dla córki to brałbym PS3. Dużo tanich gier, konsola dobra, sprawdzona niedroga.

 

Na nextgeny (nowe konsole PS4 XOne) jest jeszcze za wcześnie. Nie wiadomo jak się będą sprawować (już jakaś partia się psuje - sabotaż w fabryce Foxcon'a) no i mało gier do tego długo będą drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla córki to zdecydowanie xbox 360 + kinect.

Gier jest bardzo dużo na rynku wtórnym, są tanie i nie tracą aż tak mocno na wartości. Poza tym kinect to nie zabawa tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych :)

 

Xbox One i PS4 - bardzo mało (drogich) gier. PS3 - jest OK, ale nie ma kinecta :) Co prawda jest PS Muve, ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również stawiałbym na Xboxa z kinectem - to dziecko więc nie będzie bawić się padem, a raczej większą frajdę będzie jej sprawiać skakanie przed telewizorem.

 

+ nawet takie skakanie przed TV jest zdrowsze niż siedzenie z padem w ręku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 - jest OK, ale nie ma kinecta :) Co prawda jest PS Muve, ale to nie to samo.
No właśnie kinect skłania mnie w kierunku Xboxa. Są dostępne zestawy z kinectem i kilkoma grami na start. Jednocześnie kusi mnie ten Xbox One :-] ... ale zdrowy rozsądek nakazuje odpuścić. :acute:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skorzystam z tematu - od jakiegoś czasu na imprezach często pogrywam na starym Nintendo Wii. Czy w podobnej kasie jest lepszy wybór jeżeli chodzi o konsole? szukam czegoś co okazyjnie siedząc ze znajomymi przy piwku mógłbym odpalić i czasem może samemu coś pograć na weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xbox i Wii i jeżeli chodzi o grywalność to w przypadku mojej córy 2 razy zagrała na Xbox a tak to cały czas na Wii. Córka ma 10 lat i Wii dostała 3,5 roku temu i do tej pory jak ma w coś grać to woli Wii. Xbox mam z kinektem ale jakoś jej nie przypadł do gustu. Z ciekawostek jak przychodzą do nas w odwiedziny znajomi z dziećmi (rówieśnikami mojej córki) też wolą grać na Wii. Jeżeli to ma być konsola dla mniejszych dzieci to moim zdaniem Wii bardziej będzie cieszyć - jeżeli to ma być konsola dla starszego dziecka i przy okazji dla taty to wydaje mi się że Xbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i Xbox360 i PS3. Częściej gram na Xbox360, ale to z tego względu, że jest przerobiona :) Bardziej jednak przemawia do mnie PS3, jest lepiej wykonane, grafika wydaje się lepsza i jakoś nie przepadam za Microsoft... A dziecku nie kupiłbym konsoli, bo widzę co to zrobiło z mojego kuzyna. Gra od małego i ciężko się z nim porozumieć. A może teraz taka młodzież jest :) Nie potrafią młotkiem się obsługiwać i myślą, że gwoździa iPhonem wbiją. Pokolenie geeków rośnie, ale to temat na dłuższą biesiadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma córa?

Na początku tego roku kupiłem 4-letniemu synkowi Nintendo Wii.

Sprzedaliśmy po 4 miesiącach, bo świata poza konsolą nie widział :)

Ogólnie zabawa konkretna, sam wiele godzin spędziłem ścigając się Mario Kart :)

Fajny sprzęt, mogę śmiało polecić! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być konsola dla mniejszych dzieci to moim zdaniem Wii bardziej będzie cieszyć - jeżeli to ma być konsola dla starszego dziecka i przy okazji dla taty to wydaje mi się że Xbox.
Hmm... Wii wcale nie brałem pod uwagę... w sumie nie wiem czemu - pewnie siła marketingu największych graczy. Jeśli chodzi o mnie - to nigdy mnie nie ciągnęło do grania, najwięcej w życiu grałem w Dooma (może tydzień a potem już mi się znudziło) - ale kto z Was wie co to jest :D
A dziecku nie kupiłbym konsoli, bo widzę co to zrobiło z mojego kuzyna... ale to temat na dłuższą biesiadę.
No właśnie - temat na dłuższe pogawędki, choć jak narazie mojej córce nie "odwaliło" ;)
Ile lat ma córa?
9 lat :)
Na początku tego roku kupiłem 4-letniemu synkowi Nintendo Wii.

Sprzedaliśmy po 4 miesiącach' date=' bo świata poza konsolą nie widział :)[/quote'] Może to kwestia charakteru dziecka/wychowania/kontroli - sam nie wiem. Córka ma smartfona, tableta, komputer, telewizor i... jakoś nie widzę problemu. Oczywiście wszystkim cieszy się przez pierwsze dwa tygodnie, a potem... traktuje gadżety jak rzeczy normalnego użytku. Jak będzie z konsolą - nie wiem :o - czas pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem w Dooma (może tydzień a potem już mi się znudziło) - ale kto z Was wie co to jest

 

a ja wiem! :P

 

9 lat

 

bierz Wii!

Ja swoje w zestawie z HDD 500GB kupiłem za 400 złotych, a sprzedałem bez HDD za 450 złotych. Dysk przydał się do wyższych celów :)

 

Może to kwestia charakteru dziecka/wychowania/kontroli - sam nie wiem.

 

Wszystkiego po trochu, ale jak chciałem wychowywać przez kontrolę to okazywało się, że dzieciak nie wie co z sobą zrobić... Niesamowicie go wciągnęło. Ale o dziwo bez problemu przyjął na klatę fakt, że konsolę sprzedajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni użytkownik wszystkich PS - polecam PS3

Tak jak koledzy pisali sprawdzona technicznie, tanie gry - rynek wtórny,

Najważniejsze jest to, że gry są w języku ojczystym - oczywiście wiem, że dzieci muszą uczyć się języków, ale kupując jakąkolwiek grę - chcą grać, a nie zastanawiać się o co w niej chodzi - znam z autopsji synek 10 lat.

Byłem ostatnio w Media i oglądałem nowe tytuły na PS4 - kilka gier i żadna po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w Media i oglądałem nowe tytuły na PS4 - kilka gier i żadna po polsku.

Na PS4 jeszcze nie ma gier dla najmłodszych. A tak to PL jest większość dostępnych obecnie, np.: Battlefield 4, AC: Black Flag, CoD: Ghosts, Killzone Shadowfall, Knack czy Just Dance 2014. Tylko Fifa, NBA i NFS Rivals są po angielsku.

 

Natomiast co do tematu to dla najmłodszych graczy też bym polecał Wii. Owszem, zarówno na PS3 jak i X360 znajdzie się sporo gier "wonderbookowych" czy kinectowych, ale jednak na Nintendo będzie najciekawszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak dla córki zdecydowanie xbox, sam posiadam z kinectem i jestem mega zadowolony. ps3 z ps movie jest do kitu, szwagier ma i nie zamienilbym sie na ps3 napewno.

 

A kuzynka kumpla mojego szwagra ze strony siostry ciotecznej ma kinecta i jest do kitu :kox:

 

Nie ma to jak obiektywna opinia :)

 

Ja bym brał PS3. Move to świetna zabawa, grając w ping-ponga w Sports Champion mając move'a w dłoni czujesz jakbyś miał paletkę w dłoni, każdy obrót, podcinka, podkręcenie movem to tak jakbyś prawdziwą paletką grał. Teraz sobie wyobraź taką grę na kinect i granie gołą dłonią. Testowałem i ten i ten sprzęt namiętnie przed zakupem, by wybrać lepszy i dużo precyzyjniejszy jest właśnie move. Dla dzieci jest spora masa tytułów od Wonderbooka, poprzez Eye Pet, Start The Party (dla 9-latków idealne), obydwa Sports Championy, z PSS świetne jest Tumble. Genialną grą dla całej rodziny jest również Buzz, który już korzysta ze swoich kontrolerów ale frajdy jest co nie miara :) Temat dobrze przerobiony, a i ja z konsoli często korzystam, przez co druga połówka często i gęsto patrzy na mnie krzywym wzrokiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że ile ludzi tyle opinii.

Myślę, że trzeba się bardziej kierować tytułami w jakie możemy zagrać aniżeli opiniami innych w sprawie wyboru konsoli.

Ja osobiście przeszedłem przez X-Boxa, PS1, PS2, PS3, Xboxa-360 i zostanę przy tym ostatnim.

Nowe konsole niestety mają dla mnie zaporowe ceny, a wybór tytułów jest jak na razie lipny.

Plus poczekam na jakieś face-liftingi, aż pierwsze awarie i wykryte usterki zostaną usunięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupować to nowe ps4 szczerze polecam :good: Nowa konsola nowe możliwości i na starej generacji konsol będzie coraz mniej nowych gier

 

 

bbarti "Byłem ostatnio w Media i oglądałem nowe tytuły na PS4 - kilka gier i żadna po polsku.

"

to coś słabo doczytałeś killzone jest w całości po polsku i BF.

AC ma polskie napisy jedynie w NFS nie ma po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do next-genów, to ja bym poczekał przynajmniej z rok na "lifting" czyli w przypadku PS na wersję slim. Póki co te pierwsze egzemplarze obu producentów są eksperymentalne i lepiej poczekać na stabilną serię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do next-genów, to ja bym poczekał przynajmniej z rok na "lifting" czyli w przypadku PS na wersję slim. Póki co te pierwsze egzemplarze obu producentów są eksperymentalne i lepiej poczekać na stabilną serię :)

 

No ale powiedz mi czemu tak piszesz? Miałeś jakieś złe doświadczania?

 

Zakupiłem ps3 zaraz po premierze z która nie miałem większych problemów z slimem też chodź częściej sie wieszał.

Z tego co podają z wszystkich sprzedanych konsol PS4 2% wyszło z wadliwymi portami HDMI co przy takiej ilości sprzedanych konsol to błahostka.

 

 

Z ps4 jest na razie tego typu problem że brakuje wsparcia dla move i innych akcesoriów z ps3, lecz zaraz po nowym roku ma zostać wypuszczona łatka która to uruchomi.

 

Jak dla mnie Playstation 4 to super zabawka która jest warta swojej ceny, jeśli miał ktoś ps3 i przesiądzie sie na ps4 zrobi wielkie WOW! Jest to ogromny skok techniczny i nie rozumiem tutaj obaw o to że sprzęt będzie sie psuł itd, jeśli nawet jest gwarancja 2 letnia, z możliwością przedłużania do 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje PS3 odebrałem za czasów podgimba jako jedne z pierwszych i do tej pory działa wszystko, nic się nie stało, nie wieszało, nic się nie wysrało :dontknow:

 

Dla mnie problemem PS4 są tylko gry, więc kiedy Cars i Driveclub wyjdą to trzeba będzie zanabyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem PS3 FAT i poza 1 awarią lasera po ok roku (została konsola wymieniona na nową) nic się nie działo, nie wieszało i nie miałem żadnych problemów.

PS4 kupie bliżej wiosny jak będzie w co grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.