Skocz do zawartości

renowacja felg


ssmacio

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebowałbym porady.

 

Nie dawno zakupiłem felgi Rial Mesh 16

Potrzebowałbym je odnowić.

 

Myślałem żeby ranty wypolerować a środek na srebrno proszkowo na wszystko i bezbarwny na całość.

Taki koszt to ok 900 zł

Doczytałem że jest też coś takiego jak farba proszkowa chrom i to jest tańsze ok 400 zł i to juz jest na lata trwała powłoka.

 

Może mi ktoś doradzić jaka to różnica w efekcie ?

 

CIMG7695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

niedawno kupiłem auto na alufelgach 18''. Niestety nie są one w zbyt dobrym stanie. Chciałbym poprawić im wygląd we własnym zakresie. Jestem zielony w temacie, a mam wrażenie że im więcej czytam, tym mniej wiem. Nie chciałbym malować całych (nie mam oni sprzętu ani doświadczenia). Poszukuję jakiegoś sposobu, żeby poprawić ich wygląd. Co mogę zrobić, żeby chociaż trochę poprawić ich wygląd?

 

http://zapodaj.net/89547bcccd1aa.jpg.html

http://zapodaj.net/a6b43b4b0b6c4.jpg.html

http://zapodaj.net/ca01fd272db93.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie polecam felgi oddac do lakierowania proszkowego szeroka gama kolorow w palecie ral oraz nietypowymi i duzo mniej roboty bo 4 felgi to zaledwie 45 min roboty tylko musza byc wypiaskowane ,pracuje w lakierni proszkowej i koszt jednej felgi to 50zł ale efekt o niebo lepszy i dłuuuga gwrancja przyczepnosci lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
A po czym poznajecie, że już czas wymienić opony na nowe?

Wiek, myślę, że więcej jak 6 lat to opona już nie jest dobra.

Poza tym bieżnik, min 3 tak jest zalecane.

Ogólny stan, spękania, uszkodzenia mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajecie, że już czas wymienić opony na nowe?

6 lat to absolutny maks. Opony mają po tym okresie kiepskie właściwości jeżeli chodzi o przyczepność. Poza tym nawet gdy się ostro nie dohamowuje to bieżnik i tak jest w pewnym stopniu krótszy o 2/3. Na oponie pownie jest data produkcji. Jak coś to odsyłam jeszcze do: http://www.motocorner.pl/kiedy-wymienic-opony-na-nowe/

Witryna na której znajdziesz trochę więcej szczegółów jeżeli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana opon co dwa lata (tekst z artykułu w poście wyżej) to nic innego jak napędzanie sprzedaży nowych kapci. Przy normalnej jeździe (bez upalania i sportowej jazdy) po 2ch sezonach opony nadal powinny być w bardzo dobrym stanie, wiadomo że trochę już starte, ale nie popadajmy w skrajności, 5-5,5mm bieżnika to nadal jest kawał mięsa. Jeśli chodzi o date produkcji to na letniakach można spokojnie jeździć 5-6 lat (jeśli są dobrze przechowywane i guma nie pęka/parcieje), zimówki to już ok 4 lat max, krzemionka zawarta w gumie która odpowiada za miękkość (przyczepność) w niskich temperaturach traci swoje właściwości. Dlatego ważne jest przy zakupie nowych kapci zimowych aby nie były to "leżaki" (co z tego że mięsa na kole będzie bardzo dużo jak guma na mrozie zrobi się twarda i śliska).

Co do felg bo o tym jest chyba temat, to warto proszkowo robić zimowe blaszaki? Nie wystarczy piaskowanie i normalne malowanie? Bo bardziej interesuje mnie samo zabezpieczenie felg przed korozją niż efekty wizualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.