Skocz do zawartości

Collinite 476S - na co kładziemy: IPA czy cleaner??


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

czy tylko mi się wydaje, czy na IPA lepiej to wygląda?

Faktycznie, tak by się mogło wydawać po tym zdjęciu :o

 

Jednak, obie strony równie powoli odprowadzały wodę, a ja polewanie zacząłem od strony IPY i skończyłem po stronie cleanera. Zaraz potem zrobiłem fotkę jak woda po cleanerze jeszcze odpływała. W dzień, w którym myłem i cykałem fotki był remis :)

 

Dzisiaj wrócę do garażu to popsikam jeszcze raz auto i cyknę co i jak.

 

[ Dodano: 3 Marzec 2014, 18:51 ]

EDIT:

 

Nie mogłem się powstrzymać i poszedłem do garażu :mrgreen:

 

Szybkie psiknięcie wodą i o to efekty, a wcześniej rozkład graczy dla przypomnienia jeszcze raz:

 

u4vs.jpg

 

2tsf.jpg

 

Muszę uczciwie przyznać, że nie dowierzam wynikom testu. :evil: Byłem bardzo sceptycznie nastawiony, jeśli chodzi o Colli i IPA, a w zasadzie: cleaner + Colli + IPA ;) ale fakty mówią same za siebie :song:

 

Zapraszam do komentowania wszystkich tych, którzy mają ochotę powiedzieć:

a nie mówiłem :P

 

Mój test wypada mi zakończyć stwierdzeniem: "tylko krowa nie zmienia poglądów" i grzecznie posypać głowę popiołem.

 

Amen. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a na forumie kładą bez oczyszczenia na sam IPA
To akurat wiem, co na forumie robio i piszo ;)

Pewnie dalej tak bedą robić :D

Po tym teście i tak napiszą/zinterpretują, że: na syf wystarczy IPA i colli trzyma jak zły - patrzcie na test g.pajak'a :P

Ja na trzeźwo przestałem sie tym brakiem myślenia przejmować ;) Polecam! 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a na forumie kładą bez oczyszczenia na sam IPA :o

 

Kamil, ja w październiku kładłem FK na IPA bez cleanera u siebie. Lakier płukany na bezdotyku i raz myty Big Red-em i nadal ładnie się trzyma

 

PS u nas nadal najzimniej, było sporo śniegu, samochód trzymany pod chmurką, od tamtego czasu przelatane w sumie niewiele bo ok 3000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a na forumie kładą bez oczyszczenia na sam IPA :o

 

Kamil, ja w październiku kładłem FK na IPA bez cleanera u siebie. Lakier płukany na bezdotyku i raz myty Big Red-em i nadal ładnie się trzyma

Nawet jak tak zrobiłeś mogłeś nie pisać - bo faktycznie to będzie przyjęte za wersję z testu dla większości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak tak zrobiłeś mogłeś nie pisać - bo faktycznie to będzie przyjęte za wersję z testu dla większości :)

 

wersja testu jest opisana wyżej, więc kto będzie chciał to doczyta a inni zinterpretują to i tak po swojemu niezależnie od tego co napisałem.

 

Tak czy inaczej może i ja zrobię test z cleanerem R222 na wiosnę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko jest różnica czy ktoś powiedzmy w ogóle odpowiednio wymyje samochód, wyglinkuje go, usunie zanieczyszczenia metaliczne i smołę i wtedy przetrze IPĄ i da wosk, to może to jakoś zadziała, a jak ktoś umyje, przetrze IPĄ i nałoży wosk to to nie ma prawa siedzieć.

Po za tym ja mam obserwację taką, że mi Colli lepiej siedziało na cleanerze niż na samej IPIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moje pierwsze woskowania Colli były na "umyty" lakier :)

Ale sam dobrze wiesz, że to, że to leżało i jakoś to było nie znaczy, że raz tak powinno być, a dwa lepiej pomóc całej procedurze niż zepsuć to co się robi, przez niedokładność i pospiech. Na pewno wosk dłużej poleży na dobrze przygotowanej, czystej i odtłuszczonej powierzchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, co by nie było niedomówień, wyjaśnijmy sobie do końca sytuację z mojego testu. Wygrała opcja:

 

Cleaner + IPA + Colli a nie IPA + Colli :acute:

 

Tak jak pisałem dzień czy dwa przed położeniem Colli, cały dach został zrobiony Menzerną 2000 na żółtym 3M a potem SV CF na czarnej gąbce.

 

Dopiero potem użyłem IPA po prawej i jeszcze raz SV CF Pro po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, co by nie było niedomówień, wyjaśnijmy sobie do końca sytuację z mojego testu. Wygrała opcja:

 

Cleaner + IPA + Colli a nie IPA + Colli :acute:

 

Tak jak pisałem dzień czy dwa przed połorzeniem Colli, cały dach został zrobiony Manzerną 2000 na żółtym 3M a potem SV CF na czarnej gąbce.

 

Dopiero potem użyłem IPA po prawej i jeszcze raz SV CF Pro po lewej.

 

 

POŁOŻENIEM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne to trochę bo spór IPA or not IPA trwa tu od bardzo dawna, a jak widać mnóstwo osób nie skumało do końca z czym walczy :roll: . Ja kombinację cleaner>IPA>Colli stosuję zawsze w sezonie jesienno-zimowym i jestem pewien, że w kwestii trwałości to najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.