Skocz do zawartości

Collinite 476S - na co kładziemy: IPA czy cleaner??


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam wielkiego stażu i pierwszy raz dla znajomego zabezpieczałem auto. Poczytałem co nieco i zrobiłem tak jak większość czyli DJ LP + IPA+ 476 i co? Siedzi ten zestaw na aucie od listopada :good:

 

Na swoim (celem porównań co ile daje) dałem Megsa Ultimate Polish + #16 i wymięka niestety, musiałem się wspomóc BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Borek, może zbyt wiele osób sugeruje się Twoim podpisem ;)

 

Powinien zmienić na:

 

"Słuszny schemat jest tylko jeden - nie ma że boli, najpierw cleaner+IPA - potem Colli." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pytanie brzmi co zrobiłem źle? Najpierw oddałem samochód do studia auto detalingu na korektę lakieru - ze studia odebrałem samochód z lakierem w fazie "lustro" byłem bardzo zadowolony. Dwa dni później umyłem auto rękawicą car pro, na dwa wiadra z szamponem ADBL cola. Na to poszedł dodo lime prime, na to sherry glaze i coli 476s. Miesiąc później na samochodzie zostało to co widać na zdjęciach. W tym czasie samochód był myty 4 razy (procedura jw) i przejechał 1400km w raczej dobrych warunkach. Przyznam że oczekiwałem czegoś więcej od 476s....

 

ACVZEsENQwSiEN_e72wxFQOBW1JoKsBSh4IwJOMF-b0%2CYzv1g0D3C2PhKWrXQ65VL-qF1TeUqnZyE-iF4Fd8jpo?size_mode=3&size=1280x960

 

uuKNxJGbv2fKIefC0Zdht0T9emuwHt-dELcSVEdu4l4%2C3mXkxVz-EpswqLR75B6fLyV8Og_SPHnhD8g_NttEJsI?size_mode=3&size=1280x960

ScghIXQYOSQzBVydtu5OTattQOnFlWdxkffAnrx7nQs%2CZWJsfCQ6eYcA3vKtjKLcdKOvj94iIQloV5h5Jc9_Dj0?size_mode=3&size=1280x960

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to poszedł dodo lime prime, na to sherry glaze i coli 476s.

 

z testów cherry glaze + collinite siedział jakieś 3,5tyg, później spłynął razem z cherry, no ale w końcu jest to produkt głównie na zasadzie aio, więc przy następnej aplikacji zrób combo lime prime - odtłuszczenie - coli 476s :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś przy docieraniu colli'ego myślałem, że wykorkuje. Czy to normalne, że tak ciężko się go dociera? Wcześniej miałem fk1000p i wystarczyło dwa razy mikrofibrą przejechać i finito a tu musiałem się nieźle namachać. Ktoś wie czym to może być spowodowane? Powierzchnia była odtłuszczona i wosk nakładany w cieniu. Bez znaczenia czy docierałem po 2min czy po 15min bo efekt taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.