Skocz do zawartości

Collinite 476S - na co kładziemy: IPA czy cleaner??


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Temat stary niemal jak najstarszy zawód świata:

 

"Co pod Colli: cleaner czy IPA??? :idea: "

 

Odpowiedzmy sobie na to pytanie raz na zawsze :evil:

Postanowiłem stworzyć nowy temat - wreszcie na temat, bo szczerze mówiąc już mi się odechciewa czytać forum :/

Nic tylko tematy typu:

- jaki telefon wybrać

- co mine dziś wkurzyło

- jakie żarówki polecamy

- kupię/ sprzeam

- jakiej muzyki słucham

- środki do czyszczenia wtryskiwaczy

- śmieszne, mało śmieszne....

i tego typu duperele :wallbash: szczerze??? już mi się tu powoli wchodzić nie chce - nie ma powoli po co :wallbash:

 

 

 

...no dobra koniec narzekania :-]

 

 

Nigdy nie miałem Colli, ale dzięki koledze Kojak, zostało mi użyczone, dzięki! ;)

 

Postanowiłem przy okazji innego testu, przetestować wytrzymałość słynnego długodystansowca na dachu Mondeo mojej szanownej małżonki :mrgreen: Auto wyjeżdża codziennie z garażu, zimą jest odśnieżane pod pracą szczotką, stoi pod drzewami, spływa z niego śnieg i lód, który robi się zawsze w mroźne dni gdy karoseria auta przechodzi z plusowych do minusowych temperatur.

Innymi słowy - nie ma lekko zimą.

 

tak jak pisałem w ramach innego testu (comming soon) skusiłem się o delikatną korektę dachu Mondeo (kombi) i 1/3 wydzieliłem właśnie na ten test.

Korekta robiona była tydzień temu. Dziś umyłem tylko auto szamponem. Nic więcej.

Auto przed mycie wyglądało tak:

 

3dmn.jpg

 

Następnie na jedną stronę (tylną kierowcy) przygotowałem cleanerem SV CF Pro Regular a drugą (tylną pasażera) tylko i wyłącznie nieśmiertelną IPA :mrgreen:

 

Sytuacja ma się tak przed nałożeniem Colli:

u4vs.jpg

 

Następnym krokiem było nałożenie Colli. Robiłem to pierwszy raz w życiu, ale chyba mi się udało :mrgreen: Starłem po 1/2 godzinie.

Jutro rano, nałożę drugą warstwę.

 

Postaram się zrobić kilka update-ów tego tematu w czasie zimy. Razem sprawdzimy co będzie na wiosnę 8-):evil::evil:

 

PS> dla dociekliwych "inżynierów" :P temperatura do której nagrzałem dziś garaż. Samochód stał w tej temp. 10 godzin:

 

8dxk.jpg

 

Zapraszam do komentowania i wrzucenia swoich testów :)

 

PS> wczoraj odebrałem nowy aparat, którym się wciąż bawię. Postaram się od dziś wrzucać trochę lepsze zdjęcia niż z telefonu. mam nadzieję, że będzie się lepiej oglądało. ;)

 

PS2> zapraszam do hejowania, szczególnie zwolenników teorii: "tylko IPA" - ale umówmy się: "pics or didn't happen" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hejter mode: ON

 

Na lakier po korekcie (od razu lub kilka dni po) - czyli wcześniej musiałeś usunąć utlenienie, smołe i inne syfy - niech sobie kładą colli i bez ipy nawet po myciu, bardziej chodzi o to, że ludzie kładą woski na ipie na samochody zasyfione, które albo maszynę widziały kilka miesięcy temu albo w ogóle, o prickbortach i glinkach nie wspomne... :?

 

Hejter mode: OFF

 

Tak jak napisałeś na początku, pomimo, że wchodzę tu cały czas (uzależnienie) to tak naprawdę nie ma czego czytać... Masa ludzi stąd poszła, czasy WWL już nie wrócą :( teraz forum przeszło w tryb "jak najtaniej, byle się świeciło" :idea:

 

Fajnie, że chciało Ci się zrobić test :good::good:

 

jak tam colli? :-] ja też od niego nie zaczynałem, jak po ponad roku używania trochę lepszych produktów wrzuciłem colli na furę to :shock: jak ludzie mogą tym smarować i się zachwycać jak to on łatwo się poleruje... :idea:

 

Na jakim padzie jechałeś CF Pro? Jak odczucia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier po korekcie (od razu lub kilka dni po) - czyli wcześniej musiałeś usunąć utlenienie, smołe i inne syfy - niech sobie kładą Colli i bez ipy nawet po myciu, bardziej chodzi o to, że ludzie kładą woski na ipie na samochody zasyfione, które albo maszynę widziały kilka miesięcy temu albo w ogóle, o prickbortach i glinkach nie wspomne... :?

kamilek, druga część testu (dla w/w :-] ) będzie dzisiaj, w zasadzie już się robi. Dorzucę na dwa nie korygowane i bez glinkowania panele:

 

1. 50/50 Colli/ FK 1000p - oba na IPA

2. 50/50 Colli/ FK 1000p - oba na cleaner

 

Foty wrzucę wieczorem. ;)

 

jak tam Colli? :-]

No dupy nie urywa, na pewno się na niego nie przesiąde :mrgreen: ale może zaskoczy nie trwałością :-]

 

Na jakim padzie jechałeś CF Pro? Jak odczucia? ;)

 

bardzooooo zadowolony jestem :good: Działa lekko, łatwo i przyjemnie. :song:

 

Robiłem na czarnym płaskim WWL-u i czarnym Lare Diamond - na obu prowadził się świetnie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z autopsji mogę powiedzieć że dla Mnie Coli lepiej wygląda , lepiej kropelkuje i dłużej się trzyma na gdy położę go na Cleaner ( w moim wypadku Duraglos 652 ) . Na kilka aut spróbowałem położyć Coli'ego "na" IPĘ i jednak look jest inny mniej głębi i kropelki też inaczej wyglądają . Oczywiście mowa o autach albo bezpośrednio po korektach lub po podręcznikowej dekontaminacji .

 

Czekam na efekty testu . Tym bardziej że sam posiadam Mondeo w takim samym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze komuś się jednak chce coś podziałać :P:good::good::good:

 

Sprawa tego testu jest trochę kontrowersyjna bo obstawiam że po SV szybciej zejdzie ale look na pewno nie porównywalny.

 

Chyba każdy siędzący już trochę w temacie nie patrzy na wytrzymałość a na look ale to już inna bajka :roll:

 

 

Ale test przyda się na pewno dla 90% użytkowników forum ;)

 

 

czasy WWL już nie wrócą :(

 

Spokojnie nigdy nie mów nigdy :song::song::song:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał ktoś jak Colli leży na CF Pro? Bo u mnie np FK 1000 się z nim nie polubił... :o

Proszę bardzo, zobaczymy co będzie: :-]

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 914#433914

tu lakier specjalnie bez korekty.

 

po SV szybciej zejdzie ale look na pewno nie porównywalny.

 

Po SV trochę ciemniej.

 

kamilgt napisał/a:

czasy WWL już nie wrócą :(

 

 

Spokojnie nigdy nie mów nigdy :song: :song: :song:8-)

 

Czekamy, czekamy :song::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, fajnie, że chce Ci się i że przeprowadzasz ten i inne testy zabezpieczeń zimowych :good:

 

Dopiszę coś od siebie. Niedawno przygotowałem auto do zimy zgodnie ze sztuką. Najważniejsze, DJLP na DA a na to Colli476. Dla testu połowę maski przetarłem IPA po dodo. Myłem brudne auto już po niecałych dwóch tygodniach. Zauważyłem, że na części gdzie leży colli na izopropanolu woda szybciej spływa. Po pianowaniu magi wyraźna różnica, po myciu ręcznym mniejsza ale dająca się zauważyć.

 

Po dwóch tygodniach położyłem druga warstwę wosku. Zobaczę jak będzie z trwałością. Z drugiej strony po następnym myciu psiuknę BSD więc test może być zafałszowany ale napiszę tu jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, nic dziwnego... DJLP to fajny cleaner, ale nienajlepszy pod Coli ;). Było już o tym setki razy pisane, że zawiera olejki itd. Co innego cleaner-y "sealant-owe" np. DG 652... itp. Ogólna zasada jest taka: dobry cleaner pod sealant-y, Colli itd. to taki, który powoduje, że po wypolerowaniu szmatką i pocieraniu palcem o lakier słychać "skrzeczenie" :D - będzie dobrze (tzn. nic nie trzeba wymywać alkoholami), a jak jest śliski (nie mylić z gładkością)- oznacza to, że ma olejki i może być różnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że tak właśnie zrobił.

 

Samą IPĄ nic się nie przygotuje więc "kładzenie wosku na IPA" rozumiem jako "wymycie cleanera IPĄ i na to wosk".

 

Czyli odwieczna kwestia - wymyć przed selantem cleaner IPĄ czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

3 SV CF Pro + IPA + Coli

 

Justyna, ta kombinacja by zbyt wiele nie wniosła do testu, ponieważ tak jak podkreśliłem na początku, kilka dni wcześniej na dachu robiona była korekta :)

Musiało Ci to umknąć ;)

 

[ Dodano: 17 Listopad 2013, 20:11 ]

Tomek WRO, nic dziwnego... DJLP to fajny cleaner, ale nienajlepszy pod Coli ;). Było już o tym setki razy pisane, że zawiera olejki .

Dokładnie, do tego samego rodzaju co DJLP zalicza się na przykład HDC, bądź przykładowo Prima Amigo ;) Kto porównywał je ze sobą wie dokładnie o co chodzi. ;)

Świetne cleanery, ale pod naturalne woski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki cleaner jest jeszcze tępy poza wspomnianym PB PP2? Szykuję się na zakupy w autonablask.pl i tam akurat go nie mają. Chodzi o jak najtrwalszy efekt cleaner + coli.

 

Kolejne pytanie czy taki cleaner będzie dobrze leżał pod Nattys Red? Planuję zakupić go na lato, a niekoniecznie chciałbym kupować osobny cleaner pod niego, ale jak mus to mus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
czy tylko mi się wydaje, czy na IPA lepiej to wygląda? :o

 

Mam takie same obserwacje :song: Chyba że nam stronami auto pozamieniał ale chyba nie, zdjęcie 3cie mówi że tam gdzie IPA są "krople" tam gdzie SV jest tafla :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.