Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

W rodzinie kupione 2 nowe rowery... potrzebne jakieś porządne zabezpieczenie żeby przypiąć np. pod sklepem. Co polecacie ? :good:

 

Ja zakupiłem

 

http://allegro.pl/zamkniecie-onguard-pi ... 55238.html

 

z tego co wyczytałem najlepszy stosunek cena/jakość/bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam zwykłe, zwijane takie żeby można było schować do saszetki lub podpiąć pod siedzenie i na szyfr. Klucza się nie zgubi, przypiąć można pod sklepem. A kiedyś w jakimś programie testowali i te zapięcia za ileś tam stów dopiero się przeciwstawiły i nie puściły, a nawet takie coś jak wyżej przecięli. Więc ja nie widzę sensu dopłacać. Jak mają ukraść to ukradną szybciej niż nam się wydaje. A jak bym miał z czymś takim jeździć to pewnie bym rower zostawiał nie zabezpieczony. Chyba, że ktoś jedzie do pracy z plecakiem, zostawia rower na 8h i przychodzi to może i warto coś lepszego kupić. Ale jak tylko gdzieś coś przypiąć to lepiej małe, żeby tylko było. Bo jak rower stoi nie przypięty to gość wsiada i odjeżdża, a jak ma choćby najprostszą blokadę to już grzebać nie będzie przy tym i zostawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam zwykłe, zwijane takie żeby można było schować do saszetki lub podpiąć pod siedzenie i na szyfr. Klucza się nie zgubi, przypiąć można pod sklepem. A kiedyś w jakimś programie testowali i te zapięcia za ileś tam stów dopiero się przeciwstawiły i nie puściły, a nawet takie coś jak wyżej przecięli. Więc ja nie widzę sensu dopłacać. Jak mają ukraść to ukradną szybciej niż nam się wydaje. A jak bym miał z czymś takim jeździć to pewnie bym rower zostawiał nie zabezpieczony. Chyba, że ktoś jedzie do pracy z plecakiem, zostawia rower na 8h i przychodzi to może i warto coś lepszego kupić. Ale jak tylko gdzieś coś przypiąć to lepiej małe, żeby tylko było. Bo jak rower stoi nie przypięty to gość wsiada i odjeżdża, a jak ma choćby najprostszą blokadę to już grzebać nie będzie przy tym i zostawi :)

 

Równie dobrze mógłbym sznurkiem od snopowiązałki zabezpieczyć rower jak tzw sprężynką :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłbym sznurkiem od snopowiązałki zabezpieczyć rower jak tzw sprężynką :)

Czyli to o czym pisałem wcześniej - nawet u-lock/łańcuch u-lockowi/łańcuchowi nie jest równy. Wszystko zależy od zastosowanego stopu. Chińskie produkty bez problemu poddają się takim nożycom. Na dobrych stopach stali nożyce nie robią wielkiego wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurkiem od snopowiązałki
:dontknow:

Jak pisałem, jak ktoś zostawia rower na dobrych kilka godzin to takie zabezpieczenie jak pokazałeś ma sens. Ale jak ja jadąc na pół dnia potrafię się zatrzymać w 4-5 miejscach na 15-20min to pozdrowienia życzę w wożeniu takiego czegoś :good:

Każdy ma swoje zdanie na dany temat. Jak jedziesz rowerkiem w trasę 2km do pracy zostawiasz go na 8h pod pracą i po tym czasie wracasz znowu 2km to luz. Ja czegoś takiego w życiu woził nie będę bo jest to nie wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamierzam po kilku (7!) latach powrócić do jazdy na rowerze. Raczej rekreacja, trochę terenu, czasem górka typu Ślęża, wycieczki z żoną :D itp. Lubię jeździć szybciej ale nie za ostro. Kwotę jaką mogę przeznaczyć to ok 1100-1300zł. Raczej nie więcej, bo wiem że nie będę miał wiele czasu na rower. Celuję w MTB a nie w Crossa. Jakoś Cross nie podoba mi się. Ale to tak jak z autem mając do wyboru 5cio osobowe a 4ro wybierze się 5cio bo czasem kogoś więcej przewiezie się ;)

Mierzyłem się do ram i takie 20,21" jest ok. Na koło nie mogę zdecydować się 26" czy 28". W oko wpadł mi Affix F3 za 1099zł w go sporcie produkowany przez Krossa dla Go Sport. Przyglądałem się tym Decathlonowym i raczej taniochą zalatuja. Ew. jak do sporadycznej jazdy te modele w okolicach 800zł, z tym że dokładajac 300zł mam coś lepszego. Tutaj rower też nie wysokiej klasy ale wygląda solidniej. Obręcze dwu komorowe, altus z P i T, Vbrake Alonghi, amor Suntoura skok 50 czy 60mm bez blokady - go sport.

Macie jakieś doświadczenie z tym Affixem :?: Może coś innego możecie polecić :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet, idąc tą drogą dojdę do 5tyś zł ;) 1300zł to górna granica.

Byłem, widziałem i w dwóch go sportach affixy mają różne przerzutki tylne (acera i altus). Przejechałem się jeszcze na Kross Esprit 610. Ze zniżką na kartę jest 1399zł. Jak dla mnie dość lekki, wygodny, na alivio, amor sontour XC...coś tam? 100mm blokowany. Pierwotna cena to 1800zł. Biorę go pod uwagę dość mocno. Rozpatruję raty bo szkoda mi gotówki ;) więc łatwiej mi pójść do takiego go sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w tej klasie cenowej, dla przyjemnej jazdy, raczej skupiałbym się na doborze odpowiedniego rozmiaru ramy i ogumienia bo osprzęt schodzi delikatnie na drugi plan. Czemu nie chcesz crossa ? Jeździłeś kiedyś ? Tylko nie mów, że Ci się wygląd nie podoba ;) Za 1300 masz naprawdę przyzwoitego nówkę crossika z gwarancją na Alivio !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocolino, no właśnie MTB bardziej podobuje mnie się niż cross ;) Jak dla mnie to największa różnica między tymi rowerami: koła 26/28, krótszy/dłuższy skok amortyzatora, węższe/szersze opony. Dzisiaj chcę pojechać do bardzo polecanego sklepu we Wro i tam zobaczę co mi doradzą. Akurat sklep mały nie sieciowy z dobrymi cenami i z fachową obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w kilku salonach, sklepach spotkałem kilku sprzedawców ignorantów, cwaniaków i takich, którzy znali się na rowerach tyle co jest napisane na wywieszce lub na naklejce na rowerze :wallbash: Na szczęście w tym małym osiedlowym sklepie trafił się odpowiedni sprzedawca. Nie chciał mi wcisnąć byle czego tylko dobierał rower dla mnie. Wytłumaczył mi dlaczego niby firmowe rowery w marketach mają takie a nie inne ceny. Jaka jest różnica w korbach, hamulcach i piastach.

Anyway... zastanawiam się nad Unibike lub którymś Krossie ale raczej celuję w 29" Żeby nie mieć problemów z serwisem czy użytkowaniem roweru, który będzie odpowiedni dla mnie muszę niestety podnieść poprzeczkę cenową. Kasa jaką musiałbym wydać to okolice 1800zł. Na ten moment odpuszczam temat do czasu uzbierania większej gotówki. No chyba, że podkusi mnie coś żeby wziąć Kross Esprit 910 i tyle :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet, no broniłem się ale co jest tanie to jest drogie ;) Sklep to Krajek Rowery na ul. Jedności Narodowej. Mają też drugi sklep na Bulwarze Ikara czy gdzieś na ND.

P.S. nie znamy się z OKP?

 

krd, jest za 1500zł i to odpowiednik missiona na 26". Zobaczę jak będzie z gotówką, może szarpnę się na Fusiona 29 :)

 

Pan Krajek zrobił mi ładne porównanie między Kross Esprit 610 (odpowiednik level A2) a Unibike Fusion GTS i warto jest dołożyć te 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO niestety nie znamy się z OKP :). Co do Krajka to polecam w 100%. W zeszłym roku kupowane dwa Fusiony (na Jedności), więc wiem co mówię ;) . Ceny na Unibike ma najniższe we Wrocku + o połowę tańsze przeglądy.

Zwiedziłem sporo sklepów i w większości wciskają to co nie schodzi albo na czym najwięcej zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, wiesz o co mi chodzi ;) Zaoszczędzając teraz 200zł kupując tańszy i wcale nie najgorszy rower muszę liczyć się z tym, że w przypadku awarii czy przeglądu za 1-2 lata będę musiał wpakować 100-300zł w remont. Oczywiście nie musi być tak na 100% ale jest szansna.

Podam przykłady i różnice między Kross Esprit 610 (uboższy bliźniak Level A2) a Unibike Fusion:

- piasty Joy Tech - Shimano

- korba SIS nierozbieralna - Acera - rozbieralna

- hamulce Tektro - Shimano

 

A poza tym kto biednemu broni żyć bogato :D:-]:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W przypadku awarii im drozszy sprzet kupisz tym wiecej kasy wpakujesz w czesci :) Takze tutaj slaba analogia. Poza tym czemu mialby sie zepsuc? :D

 

Po 2 latach normalnej, rekreacyjnej jazdy to raczej nic nie bedziesz musial "remontowac". Oczywiscie o ile dbasz o naped i wymieniasz lancuch na czas :)

 

Co do roznic to ja znam to pamiec. W koncu juz pare lat tym handluje :) I wiem, ze za dana kwote Unibike daje najlepszy osprzet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak padło stwierdzenie:

Na szczęście w tym małym osiedlowym sklepie trafił się odpowiedni sprzedawca. Nie chciał mi wcisnąć byle czego tylko dobierał rower dla mnie.

to pierwsze co mi przez myśl przeszło to Krajek na Jedn. Narodowej. ;)

Krajek - bardzo sympatyczny gość, właściwie już klasyk wrocławskich sklepów rowerowych. Bardzo malutki sklepik ale z bardzo rozsądnymi cenami części/serwisu i bardzo fajnym klimatem rozmów. Lubię tam od czasu do czasu zaglądać/serwisować coś w rowerze.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Swoop, czym od siebie one się różnią? Ja niebawem będę kupował również oświetlenie do 29er i na tył biorę Kellysa za 29zł. Wyglada identycznie jak walle z mctronica, ma też takie same ledy. Nie wiem jak z jakością a że za często nie będę jeździł po zmroku to nie widzę sensu wydawać więcej kasy na tylną lampkę. Na przód całkiem dobrze sprawdzają się te wszystkie z zoomem i ledem cree. Dostępnę od ok.30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.