Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Marcin1992 said:

@mefONE pewnie jakiś wosk wleciał bo świeci sie jak psu jaj.a 😉😁

Hehe nie bez przesady, malym flexem rotacyjnym delikatnie wjechalem w kilka miejsc 😜

ale poszlo w ruch 303 aerospace na plastiki.

UWC na opony

bilt hamber deox na rdzawki

😉 

patrze w ogloszenia to takie rowery po 100zl sprzedaja, nie zarobie 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze MTB na singlach z tata zaliczone. 
Jeszcze zeby udalo mi sie na kask namowic to bym calkiem byl zadowolony 😉 
Ja to nie wiem co to bedzie jak bedzie sam pedalował, teraz po 5-7km na biegowym robi i jeszcze ma 90% baterii jak jak wracamy...

zajedzie mnie w tych gorach na bank 😉

E403F7D0-A440-4D8C-884D-5F9B8313F7B0.jpeg

E79896DA-F9EA-4745-B554-6321410B546E.jpeg

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GLOSSY CAR szwagier ma taką meride  na grupie XT i Foxie - serio bardzo porzadny rower. 
@Tomas-sg szkoda ze nie maja kołek gumowych bo mlody na asfalcie takie winkle łapie że mu sie kolo przednie ślizga 😆. Myslalem zeby od jakiegos innego przekładkę zrobic bo mamy kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ostatnio gdzies trafilem na kask abusa z wbudowana lampka czołowa. Spoko patent.

moj pierwszy rower dzis mi sie przypomniał, ale nie znalazlem calego zestawu z koszykiem i kierunkowskazami. Za to z perspektywy czasu stwierdzam ze to byl kozacki sprzet jak na tamte lata 😉 

kogos mocno poniosło z cena, ale dla takich co maja zamiast obrazów rowery na scianie idealny element ukladanki mozna by powiedziec 😉 
 

83A7D0D1-8861-416B-916B-31AEB83CECDE.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BialyGTI na tubelessie latasz? Ja mam tylko na przędzie bo na tylnym kole pare razy w bandzie mi wypluły mleko. potem sie ślizgała opona i co chwile spadało...

@audicoupe nie za dlugi ten mostek masz?

toc to dla pleców niezdrowe 😉 załóż sobie taki 35mm i zobaczysz o ile lepiej bedzie Ci sie jeździło, niezależnie od Twojego wzrostu. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@mefONE tak ale jeszcze raz cos z opona sie stanie i przejde znowu na dentke bo nie dosc ze taniej w razie co to szybciej z naprawa gdzies w lesie. A tak naprawde wcale duzo wagowo nie jest lepiej na tubelessie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie ze na niższym cisnieniu mozna latac, ale ja i tak czekam az tylko zacznie sie  cos dziać i tez przechodzę na klasyka spowrotem. 
widzial ktos z Was ile w tym sezonie kosztuje 11 kaseta chocby slx czy inna mająca duzy blat ok 50t? Masakra co sie dzieje z cenami plus jeszcze niedobory produkcyjne z racji tego cyrku. Taki NS powinien teraz wystartować ze swoja przerzutka, zębatkami i manetkami- mysle ze to by byl strzal w 10 na obecne czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, mefONE napisał:

Jedynie ze na niższym cisnieniu mozna latac

no tylko wlasnie jak dobije na niskim cisnieniu to mi rozcielo opone o obrecz, ale to slyszalem ze dobilo i od razu w glowie mysli i po oponie albo obreczy. Przejechalem moze z 10 m i juz lipa i z buta do domu 8 km 😅

 

a co do kaset to ja mam o ile dobrze pamietam sram pg1050 i pamietam ze 2 lata temu za nia dawalem cos ok 150 zl a teraz okolice 350. Ceny masakra wywindowały. Nawet łancuchy to poszły w gore o dobre 100%. 

 

Dobrze ze na razie nic sie zmieniam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audicoupe tak jak @mefONE sugeruje, im szersze wiosło tym krótszy mostek, zyskasz też na zwrotności.

Ja odkąd wszedłem w 29er i obręcze 29mm to tylko mleko, aktualnie Vittoria Barzo TNT i zero problemu na Jurze po kamolcach. Mleko dla zejścia z ciśnieniem do 1.8 a nie wagi.

Dętka w zapasie w razie w....

Ceny osprzętu kosmos, myślałem o przejściu z 1x11 na 1x12 ale łoooo panie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a jak dbacie o swoje 2 kółka? Myjka ciśnieniowa chyba nie wchodzi w grę, bo niby nie robi to dobrze dla łożysk, a szczególnie można się szybko pozbyć smaru.
Pędzel i interior cleaner a łańcuch i kasetę pędzel + benzyna eks a później smarowanko?
Poprzedni rower brałem na pobliską myjnię, ale stwierdziłem, że nowemu tego nie będę robił :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja jak wracam i jest oblepiony w błocie do tego stopnia ze nie widqc jaki to kolor roweru to tylko myjka da rade potem smaruje łańcuch i kasete i tyle. Lozyska i tak masz kryte to nie jak kiedys ze wianki byly 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam regulowane cisnienie wiec jade ostrożniej kolo łożysk na niższym cisnieniu, wiem ze osłonięte ale mimo wszystko. Nie chce co sezon nowych łożysk wymieniac. Lancuch to zawsze dwie opcje.
1. Gruntowne czyszczenie to rozkuwanie i robie Shake w ropie czy ekstrakcyjnej, ponoc najlepsza jest wanienka ultradźwiękowa, ale te nakladki ze szczotkami na lancuch w karpieli czyszczącej tez daja rade.  
E773A88E-3A07-45EE-8CAD-56717748D554.jpeg.8ad89c62dbd5d21d19d35824cf2b1f61.jpeg
2. Czyszczenie doraźne przed regularnym smarowaniem - czyszcze pianką, ktora na serio daje rade do tego szczoteczka i mozna smarować lancuch. Opcja na 5-10 min zabawy i szybko odparowuje, dzieki czemu nie wypłukuje nam zaaplikowanego smaru spomiędzy ogniwa Jak np. w ptk.1 poprzez resztki ropy czy innego rozpuszczalnika ktory pomiędzy ogniwami potrafi odparowywać godzinami. 
D4FEA10A-6302-4A69-9ACC-8117A198F0B2.jpeg.d32ecabcbcaa2ce97693b5c607f2b6f8.jpeg

Jak jezdzisz duzo to poki ostro w blocie napedu nie zajedziesz to polecam 3 razy druga opcje co 80-100km a kolejne czyszczenie to opcja jeden i tak cyklicznie. 
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.