Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

@BialyGTI wiadomo zależy od warunków w jakich jeździsz, ale tyle to spokojnie. W dobrych warunkach, czyli bezwodnych, ale i bezpyłowych jego max to tak 250-300 km myślę. Później łańcuch zaczyna być słyszalny ale to nie znaczy że nie jest smarowany.

Powiedzmy że w odczuciu na łańcuchu jest podobny do wosku ze świecy.

Niektórzy nawet kiedyś tak smarowali, gotując i topiąc świece, potem zanurzając w tym łańcuch.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kaight nad woskiem tez sie zastanawiałem ale podobno z tego co czytałem to ok 50 km od woskowania łancucha czuc ze nie chodzi on lekko, dopiero po ok 50 km jak sie ten wosk juz lekko wykruszy chodzi juz jak powinno wiec wole jednak oleje do łancucha

moja jazda cykl mieszany jak sucho to i tak po ok 100km czyszcze smaruje jak złapie deszcz badz wjade w mokry teren to i tak po takiej jezdzie rower do czyszczenia i łańcuch do mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Odkopuje. 

Co uzywacie do smarowania napedu w rowerach?? Bo do tej pory mialem Finish line wet ale konczy mi sie i moze cos jest dobrego

 

Ktos uzywa moze mucoff badz rohloff ??

Ja bym nie zmieniał to bardzo dobry smar mój ulubiony☺. Rohloff strasznie łapie syf a znów smary na suche warunki schodzą po kilku kilometrach w deszczu. Trochę tych smarów przerobiłem bo  sporo jeździłem na szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Na tym zdjęciu sztyca jest wysunięta zbyt mocno. Mam 177 cm. wzrostu, rama 50 cm. Jak stanę nad ramą to mam 2-3 cm. luzu. Wcześniej miałem Unibike Zethosa w rozmiarze 19" i było ok.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Hej. Jezdzę glównie nocami po okolicznych lasach ale i w gorach nocna jazda  na torze to chyba to co budzi u mnie najwieksze emocje i pobudza wyobraznie 😉 za dnia raczej robie jako koń pociągowy. 

899064E5-11BC-42B4-ACC7-270D62DDB362.jpeg

6DE7E705-AE14-4660-9655-3D057E58E9D2.jpeg

83BAAB16-B59A-464A-8FA3-4C10D768FF8F.jpeg

62238604-1DC3-4FB5-AA75-A6FE24A3AEDF.jpeg

42B80788-95F9-4E83-9518-B17340DA7BF4.jpeg

DE750A98-8E2A-4269-B89D-4AF50059AC94.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem nim jeden sezon. Jednak przelaj z napedem 2x11 bylby dla mnie lepszym rozwiazaniem. Ale ten wachlarz mozliwosci tu lesne single, a za chwile kalwalek szosa i lapiesz 55-60km/h z podmuchem aut jadac samym poboczemmozna...za to na srednią 30km/h nie licz, za szeroka opona i brakuje tego 12 biegu albo wlasnie 2x11 lub 2x12xD  Geometria itd wszystko kot. Moim zdaniem najlepszy polski gravel w sensie ze rondo ns i ten octane. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednia jak lekki trening mtb w terenie, ale Dystans zamyka jape ;) szosą? Ja robie max ok100km bo powyzej jeden dzien przerwy mi nie wystarcza ;) zreszta ja waze tyle ze po takiej trasie przewazalaby mnie spocona koszulka ;) ostatnio zprzyczepka w taki upal 60km ukrecilismy ale teren raczej ostry jak na przyczepke. Licznika nie odpalam chociaz mam garmina 520, ostatnie 2 lata jezdze jak mam czas dla siebie a nie dla formy i wynikow. co to enduro to mlody juz wie ;) nieraz trzebabylo przyczepke miedzy drzewami przeciskac albo przeleciec na przełaj lasem bez sciezki, rolnikowi po polu itd. Dla mnie to mega frajda moc zaszczepic cos co poza garazem pochlonelo mi druga polowe zycia ;)

0B3FE293-C5EB-4AB9-9B81-CD02C42B63DA.jpeg

70167924-910B-4023-B58A-466EF7D7159B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Temat taki. Potrzebna nowa damka dla mojej mamy, do 700 zł. Ma być nowy i damka. Mama nie jeździła naście lat na rowerze i chce do tego wrócić ale rocznie jak zrobi ze 150 km to pewnie będzie max. Wiem, ze w tej cenie szału nie będzie (sam mam rower za prawie 4000 zł) ale musi być taki jak napisałem wcześniej. Może ktoś z Was zna osobe która cos tam kupiła w tym budżecie i działa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te 700 to blisko minimum na uzywany miejski rower. Wiem ze wyczynowo mama nie jezdzi i nie przemieli napedu jak bedzie ze sredniej polki ale te ciagle regulacje wymiany uswiadamianie sobie co serwis ze jednak warto dolozyc i kupic rower a nie atrape my jestesmy za biednym narodem zeby tracic hajs na Podwujny zakup. Te wszystkie indiany btwiny itd to dla mnie abstrakcja nie jezdzilem nawet ale polecam uzywanego batavusa, koga miyata, gazelle. Jak trafisz niezajechany to przy przebiegach 150km rocznie moze Nie bedziesz musial za wiele robic. Zobacz sobie na opx co nowego mozna dostac a ja moge odeslac Cie do handlarzy z krotoszyna gdzie czesto maja nowki lub wystawowe w dobrej cenie. Wczoraj zamowilem ziomkowi scott scale na grupie slx z w miare amorem jak na amatora (raidon ). W zasadzie nowka za 2300 gdzie stoja blizej 4,5-5tys. Maja tez miejskie takze polecam polowac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.