Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@BiałyGTi od założenia zrobiłem już 57km. Jeżdżę głównie z synem w hamaxie, ten dystans zrobiłem w 99% po asfalcie i ścieżkach rowerowych. Wcześniej miałem balony 2. 50. Przesiadajac się na te 2.00 napewno są cichsze, czy łatwiej się rozpędzić dla mnie niezauważalne ale napewno szybciej się jeździ. Na początku jakoś miałem głupie wrażenie że opona mi pływa na boki, choćby chciała z felgi spaść może dlatego że profil jest bardziej miękki niż w moich poprzednich.

Po tym dystansie kupiłbym je drugi raz chociaż to są te na drucie a następnym razem zastanowilbym się nad zwijana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam race kingi 2.0 od okolo 3 tygodni i również przyznam że fajna opona. Na asfalcie lekko sunie a zjezdzajac na piach nie ma obawy że od razu jedziesz bokiem i tracisz kontrole. O błocie się nie wypowiem bo w taki teren się nie zapuszczam Miałem obawy co do nich ale teraz z checia bym kupił drugi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stawek mam 185 a rama 19. Według wszystkich proporcji w necie rama jest dla mnie. A dzwigam bo ciągle mi się wydaje że mam za nisko i mnie po dłuższej jeździe kolana nakur.. Im wyżej tym bardziej mam nogę wyprostowana w dolnej pozycji pedałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpyrek. 19 to jednak wydaje mi się za mało na taki wzrost, ale jeśli jest on dla Ciebie wygodny to liczby nie grają roli. Ja mam 188cm wzrostu, ale rama nie 21, a już 23, także spora różnica względem Twojego. Wynika to z moich proporcji, bo rzekomo mam bardzo długą nogę jak na 188cm wzrostu bo katalogowo 21 miała być idealna 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpyrek

3 minuty temu, stawek napisał:

Przepraszam za taki "mongolski" sposób edycji, ale w żaden sposób nie mogę modyfikować poprzedniego postu.

Chciałem dodać, że jeśli masz problemy z kolanami, zwróć uwagę na ustawienie siodełka również w pozycji poziomej (przód-tył), bo tutaj może tkwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szpyrek napisał:

@stawek masz na myśli to czy siodełko jest za bardzo do tyłu lub do przodu pochylone? Ustawiłem je razem z poziomica i jest równo do ziemi. Wcześniej przód był za wysoko i mnie zadek bardziej bolał. 

To też ale na tych prętach od siodełka regulujesz również wysunięcie przód-tył siodełka, a to też jest bardzo istotne i może mieć wpływ na ból kolan o którym wcześniej wspominałeś.

Odpal sobie chociażby yt i wpisz "poprawna pozycja na rowerze", "jak ustawić siodełko" itp. na pewno w większości materiałów będzie mowa o ustawieniu siodełka właśnie w tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś zaznajomiony w temacie mógłby mi powiedzieć co lepsze:

Kellys SPIDER 10 2018 czy Kellys TNT 50 2017?

Ja nie jestem znawcą osprzętu rowerowego, ale ponoć TNT 50 ma lepszy osprzęt (w czym jest lepszy ten osprzęt?), ale jednak jest 1,1kg cięższy. Wiem, że ten drugi ma hydrauliczne hamulce, z jednej strony to fajne ale z drugiej rozumiem, że wymagają częstszych napraw/regulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stawek znajomy sklep rowerowy, mam na nie niższą cenę niż w internecie. Nie jestem wybrednym i nie potrzebuję ramy z włókna węglowego i tym podobnych. Obecnie mam kellys cliff 50, bardzo fajny trekkingowy rower, ale niestety kompletnie nie nadaje się do jazdy poza asfaltem i kostką plus potrzebuję drugi rower, żeby móc jeździć z rodziną. Rower będzie w 60% jeździł po asfalcie, ale na obecnym rowerze muszę nadrabiać 7km w jedną stronę, żeby pojechać w ciekawsze tereny, a dla niedzielnego rowerzysty, dokładanie 14km do każdego wyjazdu to prawie połowa mojej wyprawy. Dlatego celuję w 29", bo wygodniej się będzie jeździć po asfalcie. Najbardziej chciałbym kellysa, a to dlatego, że zdaję sobie sprawę z tego, że rowery za 2 tysiące się niczym nie różnią, ja jestem kompletnym amatorem a wszystkie akcesoria mam z kellysa i dobrze mi się jeździ na ich rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.09.2018 o 20:11, Szcz3p4n napisał:

CoolBreeze wygląda zacnie szerokich singli w lasach bo zakładam że tam spedzi większość kilometrów emoji3.png

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Fakt zacnie się prezentuje w porównaniu do starego Terrago. 

Na pewno będzie objeżdżał okoliczne lasy, w których podjazdów i zjazdów nie brakuje. Jeszcze tylko muszę zestaw SPD ogarnąć i będzie git 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam przez 4 lata korzystałem z oleju rohloff, w tym roku spróbowałem shimano ptfe na suche warunki, powiem jedno do rohloff już nie wrócę. Rudolf bardzo ale to bardzo brudzi łańcuch, kasetę obkleja syfem. W shimano tego nie zauważyłem, jedna zaletą na korzyść Rudolfa to taka, że trzeba rzadziej nim smarować, dłużej się utrzymuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kiedyś używałem Rohloffa ale z syfem była masakra, wszędzie na grubo i to taki ciężki do zmycia brud.
Przerzuciłem się na Squirt i to jedyne słuszne rozwiązanie, łańcuch czyściutki, a jakieś zabrudzenia schodzą praktycznie samą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, rasz napisał:

w tym roku spróbowałem shimano ptfe

na ile ci starcza jedne smarowanie  ? tym ptfe

@mlun @Kaight  na ile starcza wam ten squirt da rade tak 100-150 km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.