Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a czy przerabiał ktoś swój rower na elbike-a ?

Ostatnio zacząłem interesować się trochę tym tematem, ale gotowe zestawy do takiego upgrade trochę kosztują dlatego też myślę czy by samemu takiego zestawu nie złożyć.

Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiada ktoś opony Schwalbe Land Cruiser 26 x 2.00?

Zastanawiam się nad tymi oponami ze względu na gładki środek jeśli chodzi o jazdę po szosie a w terenie też nie powinno być zle bo po bokach mają kostki.

Obecnie mam Schwalbe Albert 26 x 2.1, bieżnik tak poniżej połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

No i sezon czas zacząć, kupiłem nowego sztywniaka, z fajnym powietrznym w pełni regulowanym amorkiem, przerzutki z dodatkiem shadow plus, też mam po raz pierwszy,

dziś dziewicza przejażdżka :D , uwielbiam to. Zaskar Sport 29

 

gt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@zmorka, jeżeli dałeś mniej więcej tyle co cena detaliczna to strasznie dużo jak za tak średni osprzęt :)

Poza fajnym widelcem to rower warty maksymalnie w okolicach 3k :)

 

 

W dniu 5.11.2017 o 17:18, tomekk1980 napisał:

Posiada ktoś opony Schwalbe Land Cruiser 26 x 2.00?

Zastanawiam się nad tymi oponami ze względu na gładki środek jeśli chodzi o jazdę po szosie a w terenie też nie powinno być zle bo po bokach mają kostki.

Obecnie mam Schwalbe Albert 26 x 2.1, bieżnik tak poniżej połowy.

Bardzo fajne i uniwersalne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, zmorka napisał:

przerzutki z dodatkiem shadow plus,

Fajna sprawa :P ale czy przydatna to nie wiem. Mam XT na tyle z shadow plus i nawet katujac po górkach, schodach itd to nawet nie przelaczam na ta funkcie bo sama przerzutka  pieknie trzyma. 

 

Ale fajnie ze juz zacząłeś sezon 

 Ja juz prawie 100km w tym roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krd napisał:

Te "światowe" marki mają strasznie zawyżone ceny. Zwłaszcza teraz w sezonie 2018... podstawowy rower z osprzętem Altus/Acera to okolice 2.5k zł. Się porobiło... :)

Kurde kupiłem bryczkę za 1500zł i nie wiem po co miałbym płacić więcej.  Materiały i wykonanie ekstra, osprzęt działa idealnie i bezawaryjnie do tej pory. Rower pracuje bezgłośnie i jazda to czysta przyjemność.  Bryczka poprostu jedzie sama z siebie, nie wydaje przy tym żadnego dźwięku oprócz szumu opon. Sama przyjemność kiedy nie czujesz, że pedałujesz, nie słyszysz żadnego hałasu i pędzisz sobie wygodnie. Nie wiem czego więcej chcieć od rowera ale pewnie spowodowane jest to tym, że nie ujeżdżałem lepszego i przez dłuższy czas. Tak czy srak jak czytam, że od 2000PLN to rower dopiero zaczyna być rowerem, a nie mechanizmem imitującym rower to troszkę coś chyba jest nie tak. 

 

Ujeżdzam Lazaro Integral V3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no różnica jest napewno jak się jedzie czymś za 1000pln a czymś za 5000pln ale też napewno nie jest tak, że trzeba dać minimum 2500zł aby jechać rowerem, a nie rowero podobnym wynalazkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@StreamHD pojedziesz i takim z biedronki za 500 zl bo czemu nie. Tu bardziej chodzi o jakosc materialow, jakos osprzetu itd. Taki za 1500 tez jest spoko jak tobie starcza to czemu nie ale np wazy powiedzmy 20 kg a taki za 5 tys wazy juz np 12 kilo. Ma lepszy osprzet ktory po prostu jeszcze lżej chodzi od twojego. Z rowerami jest tak z kazda inna dziedzina.  Ja swoj np lepilem sam od podstaw wszystko kupowalem osobno. Jal jestes zadowolony ze swojego to fajnie :) zapodaj jakies fotki z przejażdżki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak powiedziałem tak zrobiłem. Oczywiście po wjechaniu w las po 200 metrach pierwsza glebka, zapomniałem o SPD :D, jeszcze szybciej wstałem niż upadałem :mrgreen: .

Ale nie o tym. Geometria ramy jak dla mnie prawie że idealna, pomimo tylko 30 km nie bolą mnie ręce a ni ramiona, pupa oczywiście boli. Przerzutki jak na razie ok, ale różnicy z poprzednimi za bardzo nie widzę, może są cichsze, system shadow plus może i działa ale to się dopiero okaże podczas jazdy w trudnym terenie, amorek na plus chociaż też jeszcze pewnie wszystkich jego zalet (mam nadzieje że są ) nie odkryłem, poza oczywiście blokadzie na kierownicy i to że fajnie miękko (delikatnie) wybiera nierówności. Jak się rozkręcę to wjadę w lepszy teren i powiem coś więcej, aaa właśnie szersza kierownica chyba też wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, ale na ile to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupiłem bryczkę za 1500zł i nie wiem po co miałbym płacić więcej.  Materiały i wykonanie ekstra, osprzęt działa idealnie i bezawaryjnie do tej pory. Rower pracuje bezgłośnie i jazda to czysta przyjemność.  Bryczka poprostu jedzie sama z siebie, nie wydaje przy tym żadnego dźwięku oprócz szumu opon. Sama przyjemność kiedy nie czujesz, że pedałujesz, nie słyszysz żadnego hałasu i pędzisz sobie wygodnie. Nie wiem czego więcej chcieć od rowera ale pewnie spowodowane jest to tym, że nie ujeżdżałem lepszego i przez dłuższy czas. Tak czy srak jak czytam, że od 2000PLN to rower dopiero zaczyna być rowerem, a nie mechanizmem imitującym rower to troszkę coś chyba jest nie tak. 
 
Ujeżdzam Lazaro Integral V3. 
Zgadzam się, mam ten sam od kilku lat, pełny osprzęt alivio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytając temat można wpaść kompleksy pod tytułem "jak nie masz szosy karbonowej za 10k to się nie pokazuj" :-D

Dziesięć lat nie jeździłem, jakoś tak wyszło że od czasu jak mi rower zae-li z piwnicy to nigdy nie wróciłem do tematu. W tym roku stwierdziłem że w sumie to powoziłbym gruby tyłek wokół komina, czysto rekreacyjnie bez spiny na robienie dystansów czy bicie rekordów. Budżet określony jako "żeby nie było żal jak poleci w kąt". Kupione Lazaro integral V1. W miesiąc zrobiłem 450 km, co dla wieprza ważącego setkę jest wyczynem i powiem jedno: jeżeli ktoś się waha, zastanawia, myśli że na rower to "bez 5k nie podchodź", to niech po prostu coś kupi i zacznie jeździć.

21md01dh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miał karbonowej ramy i raczej nie mam zamiaru kupować, cieszę się tym co mam i z tego jestem bardzo zadowolony, nie chodzi o to czy stać mnie czy nie, do tego żeby czerpać przyjemność z jazdy nie jest mi potrzebna i tyle. A jak ktoś ma kompleksy, no to cóż niech się nie pokazuje bez karbonu 😁. Może gdybym jeździł w zawodach to bym się skusił, ale dla przeciętnego rowerzysty uważam że to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Firmowki warto dołożyć tylko jak wspominał @krd ceny na ten rok z konkretnym osprzętem zabijają😭. Sam mam porównanie brat sobie kupił Giant Talon 2 LTD czy jakoś tak w specyfikacji 2016. Bo ma super malowanie które mi też się bardzo podoba. I ciutke lepszy osprzęt niż 2017.Jechaliśmy do Marketu Ja jechałem jego w jedną i swoim z powrotem. ( Mam 29 calowego Climbera z Tesco). Lekkość w jaki ten rower się prowadzi to istna przepaść w porównaniu z moim. podejrzewam ze dużo robi tu waga . Ale i lepszy osprzęt. Chodź ja mam więcej zębów na zebatce i go biorę przy większych prędkościach🤪😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.