Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co ten zaskar to mój faworyt, ale jeszcze sporo może się zmienić. Za tydzień mam dostać do testów na cały dzień jakiegoś hardtaila z Cannondale z tej samej półki cenowej wiec będę mógł powiedzieć coś więcej, priorytety to 2x10 ew. 2x11, dobry amor z blokadą na kierownicy. Mogę mieć jeszcze w dobrej cenie czeskiego Apache Hawk A3 model 2017.

Dopiero dojrzałem do SPD, zamówiłem buty czeskie force model hard z klamrą, w testach wypadają bardzo dobrze, a stosunek jakości do ceny ponoć rewelacja, mierzyłem i leżą świetnie, czekam tylko na mój kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmorkakoniecznie pochwal się jak już coś wjedzie na pokład.Mój już wylatany ,kilka lat posłużył,głównie na rodzinne wycieczki w terenie,aczkolwiek dawał rade i w błocie w okolicach Międzyzdrojów,choć osprzęt alivio i amor xcm.Dlatego powoli szukam następcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ktos używa jakiegoś zegarka bądź opaski z GSP  ?? i czy sprawdza sie to ?? chciałbym zastąpić telefon który robił mi za licznik

najlepiej jak by mierzył tętno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi swojego czasu używałem starego modelu garmina 910XT sprzęt idealny do triathlonu wyposażony w opaskę do tętna, czujnik kadencji oraz prędkości, oczywiście GPS, świetne funkcje jak np. wirtualny partner i wiele innych - krótko mówiąc potężny kombajn (możliwość noszenia jako zegarka jak i szybkie przepięcie na kierownice w rowerze).

Ale mi tak na prawdę nie o to chodziło (bardziej zależało mi na typowej nawigacji rowerowej) więc kupiłem MIO cyclo 305, który też mierzy tętno, kadencje, prędkość trasę , kalorie i wiele wiele innych. Ma rewelacyjną funkcję "surprise me" podajesz czy chcesz jechać np. 40 km albo 3 godz. czy ma to być pętla czy odcinek bez powrotu itd. a on wytycza Ci trzy trasy o różnym stopniu trudności, wybierasz jedną i GO, ja przynajmniej nie muszę wywijać gdzie to znów dziś jechać, osobiście bardzo polecam, kwestia tylko tego do czego chcesz tych sprzętów używać, bo niby robią te same pomiary a są to zupełnie inne zabawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ooo widzisz  :) to mnie zadowoliłeś bo w sumie głownie chodzi mi o trasę, te tetno juz tak mniej ważne dla mnie jak o sama wytyczna trasę. Zawsze wsiadając na rower zastanawiam sie gdzie jechać a nie lubie po 10 razy tymi samymi spieszkami bo jest to po prostu nudne, wole pozwiedzać nawet nieznane trasy gdzie malo kto tam jechał rowerem. jeszcze powiec mi te MIO ma PL menu oraz jak sie trzyma w lesie na kierownicy itd bo czasem mam duzo duzo korzeni i nie chciał bym żeby odpadła :D  ? a ja lece googlowac o tym urządzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz polskie menu, darmowe aktualizację, masz możliwość podczas planowania tras czy ma omijać drogi asfaltowe, czy w ostateczności kawałek możesz nią pojechać, widzi wszystkie szlaki rowerowe i ścieżki w lesie, co do uchwytu ten fabryczny dupy nie urywa ale jeszcze mi nie odpadł, a po lasach latam, natomiast w planach mam zakup aluminiowego zatrzasku na kierownicę, koszt u nas 99 zł , w Czechach mam ten sam za 65, tak wygląda:

http://www.axitbikes.eu/index.php?id_product=51802&controller=product&search_query=drzak+mio&results=1241 

Jutro przesiadka na SPD :D będę liczył upadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie pupa zaczyna Cię boleć, czy masz gatki z wkładką, czy próbowałeś zmienić kąt siodełka? Jest cała masa rzeczy które najpierw powinieneś zrobić nim je wymienisz. Miałem podobny problem i też chciałem wymienić siodełko, w zaprzyjaźnionym sklepie tak długo kombinowali aż ustawili pode mnie i teraz zakładając że kręgosłup nie odezwie się pierwszy to mogę kręcić kilka godzin bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć szybko po 20km na asfalcie już, przy 50 to ciężko wysiedzieć, gacie mam z Decathlonu z niebieską wkładką. Próbowałem regulować kąty ale nie pomaga. Ja myślę że chodzi o kształt bo tyłek boli w miejscach gdzie te siodełko jest najszersze, chodzi mi o te zaokrąglenia, być może one są za agresywne. 

560181412_2_644x461_siodelko-siodlo-rowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Posejdon mam co raz większy mętlik w głowie, z jednej strony mam zaprzyjaźniony sklep rowerowy, który prowadzi już kilkuletni zawodnik w kolarstwie MTB - zawsze mi dobrze doradzi i podpowie, a z drugiej za miedzą w Czechach mam rewelacyjny sklep z jeszcze lepszymi cenami, np. na tym samym GT mam tam 500 zł taniej, ale nie mam takiego wsparcia, jest oczywiście w cenie podwójny serwis w ciągu jednego roku i tyle. Tutaj u kolegi wybór mam troszkę ograniczony jeśli chodzi o markę: GT, Orbea (w życiu) Cannondale, teraz dojdzie amerykański Marin bike, no i mogę się przejechać i potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmorkaChyba przy swojej wymianie się do Ciebie zgłoszę bo 5stówek taniej na rowerze to nie lichy rabat:shock: ja bym brał a serwis i tak będziesz robić w Polsce,dobry znajomy powinien powiedzieć bierz taniej chłopie a ja go będę serwisował tak czy siak.Potestuj u niego i kup taniej chyba że uważasz ze te 500zl jest warte serwisowania 2razy w roku w jego sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Szczeze mowiac Panowie to jak kupujesz nowy rower to po ok 200km sprawdza sie łańcuch kasete oraz regulacje przeżutek i tyle . Kup taniej a raz do roku zaprowadzisz na przeglad zaplacisz ok 50 zl badz 100 to max . Badz samemu sobie ogarniesz

 Jak masz mozliwosc taniej to kupuj taniej bez zastanowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zmorka napisał:

Ceny możesz sprawdzić sobie na axitbikes.eu

Ok dzięki,sprawdzę. @BiałyGTi o to chodziło w moim przekazie w poście powyżej do @zmorka;) No napisałem trochę bardziej zawile to fakt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, zmorka napisał:

@BiałyGTi dzisiaj pojeździłem na mio "surprise me" - ustawiłem 30 km (pogoda u mnie fatalna) i powiem Ci rewelacja, wyprowadził mnie ścieżkami na których jeszcze nie byłem :)

Kusisz chlopie kusisz okrutnie . Nie masz czasem na drugie Lucyfer :D heheh. Jak masz czas zobacz model 300 bo 305 juz nie kupie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy 300 też jeszcze gdzieś kupisz, bo to starszy model, menu i funkcje jeśli chodzi o nawigację są identyczne, natomiast zauważyłem, że przy 300 nikt nic nie mówi i nie widzę (co nie oznacza że nie ma tego na 100% ) o czujnikach ANT+, czyli pomiar tętna i kadencji, jeśli chcesz trenować a nie wozić pupę jak np. ja to bym go nie kupił, kadencja to świetna sprawa dla osób trenujących a pomiar tętna też Ci sporo pomoże, przynajmniej wiesz gdzie masz odcięcie :D. Jeśli mam być szczery to model 315 wygląda zacnie, pomyśl nad nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i są już pierwsze koty za płoty :D

 

1507898302-800-x-600px-buty.jpg

 

póki co to treningi na sucho z wypinania, krótkie przejażdżki, a jutro już polecę w las, oczywiście wezmę ze sobą imbus do regulacji, bo nie jest to takie proste dobrze ustawić but do zapięcia. Poprzednie buty force hard, oddałem, troszkę pomierzyłem w domu i doszedłem do wniosku że cos mi nie leży, mierzyłem kilka różnych, od różnych producentów i najlepiej weszły mi specialized model tahoe, but w przeciwieństwie do poprzeniego nic a nic nie rzucający się w oczy, cholernie wygodny, świetnie spasowany, mam nadzieję że się jutro sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie podeszwy w tym bucie kolego są ok, ale mogę jeszcze wszystkiego nie wiedzieć. A co do zdjęcia to źle to jest ujęte, co prawda dzisiaj wybieram się na dłuższą przejażdżkę to je dopasuję. Co do twardości to buty mtb shimano m 089 klasa 5 dla przykładu jeśli chodzi o twardość, moje mają 6, więc niczego nie muszę się obawiać. Tak czy inaczej jazda wszystko pokaże. Klasa twardości dla butów rowerowych jest w skali od 1--12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mnie jakos nie przekonuja te pedaly wole platformowe z pinami no ale kazdy inaczej ma wiadomo.

 

Ja dzisiaj tez jade w las u nas dobrze leje wiec fajne blotko bedzie w lesie :P jak sie porzadnie zabłoce wstawie zdjecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1507994047-800-x-600px-row1.jpg

1507994047-800-x-600px-row2.jpg

A ja miałem dzisiaj taaakie widoczki i taaaaaakie błoto :)

Co do pedałów to po zrobieniu 35 km mam mieszane odczucia, całe szczęście że wziąłem ze sobą klucz imbusowy, cztery korekty po drodze i chyba to nie koniec regulacji, prawa stopa ok, lewa strasznie mi drętwieje, może to wina tych trzech operacji kręgosłupa, sam nie wiem, dam im jeszcze szanse. Jedno trzeba przyznać, z góry po dziurach jedzie się zdecydowanie szybciej, lepsze wyczucie roweru, rewelacyjnie się teraz skacze, buty się nie ześlizgują. Mam nadzieję, że jutro już tylko będzie lepiej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.