Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Lotek900 szukaj sobie np Cube zazwyczaj fajny maja osprzęt a a 2 tys juz można cos naprawdę dobrego trafic no i podstawa to nie kupuj na v-break oraz na tarczówkach mechanicznych jak kupic to juz na hydraulice  i unikaj Tektro bo potrafią pociekąc a czesci do nich sa drogę lepiej kupic na hamulcach Shimano  badz wrzucaj tu jakie ci sie podobają to pomożemy z wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Polecil bym MTB czyli tak zwanego górala  tylko oponki takie bardziej nadajace sie na twarde podłoże. Szukasz nowego czy uzywke ?? 

@Lotek900,

Zależy, co znaczy nawierzchnia utwardzona. W lasach też są ścieżki utwardzone ale też z kamolami, korzeniami, skałkami etc :)

Do jeżdżenia po utwardzonych drogach na łąkach wybrałbym raczej coś z cross country lub nawet trekka. Wjedziesz tym też w las a pozycja jednak jest wygodniejsza niż MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym crossem czy trekkiem to też nie jest tak do końca, to jest takie słodkie pierdzenie, ktoś wymyślił bajkę o prawidłowej pozycji na miejskim czy trekkowym rowerze i tak się ją powiela i powiela. Bardzo dawno kupiłem górala, dziczyłem na nim i wszystko było ok, do czasu aż mi go jakiś kutas postanowił rąbnąć, później troszkę na własne życzenie podupadłem na zdrowiu, to pierwsza operacja kręgosłupa, zaraz potem następna, mam powkładane implanty i takie tam różne różności, w ubiegłym roku kolejna operacja i postanowiłem w międzyczasie kupić sobie nowy rower, oczywiście wybór padł na trekka, bo "pozycja" tego wymagała. Wcale dobrze mi na nim się nie jeździło, mało tego, poza rzekomo poprawną pozycją której osobiście nie poczułem, nie mogłem polatać po krzakach. Sprzedałem. Kupiłem obecną Meridę mtb, zmieniłem mostek, odpowiednio dobrałem i ustawiłem siodełko, kupiłem pierwsze porządne gacie z wkładką i jest super, kręgosłup w miejscu operowanym nie dokucza. Więc wkładam "prawidłową pozycję" na trekkach itp. między bajki.  Wszystko zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lotek900 kolega który jeździ na tirach ma bardzo fajnego trekkowego scotta, jeśli szukasz trekka to polecam, on ze względu na wykonywaną pracę prawie nic a nic na nim nie jeździ.

Jeśli będziesz zainteresowany podaj maila, wyślę Ci fotki i cenę, będzie w domu w sobotę na weekend to ogarniemy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zmorka napisał:

Z tym crossem czy trekkiem to też nie jest tak do końca, to jest takie słodkie pierdzenie, ktoś wymyślił bajkę o prawidłowej pozycji na miejskim czy trekkowym rowerze i tak się ją powiela i powiela. Bardzo dawno kupiłem górala, dziczyłem na nim i wszystko było ok, do czasu aż mi go jakiś kutas postanowił rąbnąć, później troszkę na własne życzenie podupadłem na zdrowiu, to pierwsza operacja kręgosłupa, zaraz potem następna, mam powkładane implanty i takie tam różne różności, w ubiegłym roku kolejna operacja i postanowiłem w międzyczasie kupić sobie nowy rower, oczywiście wybór padł na trekka, bo "pozycja" tego wymagała. Wcale dobrze mi na nim się nie jeździło, mało tego, poza rzekomo poprawną pozycją której osobiście nie poczułem, nie mogłem polatać po krzakach. Sprzedałem. Kupiłem obecną Meridę mtb, zmieniłem mostek, odpowiednio dobrałem i ustawiłem siodełko, kupiłem pierwsze porządne gacie z wkładką i jest super, kręgosłup w miejscu operowanym nie dokucza. Więc wkładam "prawidłową pozycję" na trekkach itp. między bajki.  Wszystko zależy od Ciebie.

Mi się o wiele lepiej jeździło na trekku po łąkach czy asfalcie, niż na MTB. Miałem bardziej wyprostowaną sylwetkę. Może akurat udało mi się dobrać odpowiedni dla mnie. W miejscach gdzie teraz jeżdżę swoim MTB, to tym trekiem wywalałbym się co 50m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w sklepie oglądać sprzęty do kuchni i były też tam rowery i wpadł mi w oko taki https://www.mediaexpert.pl/mtb/rower-indiana-x-pulser-3-7-m21-czarno-grafitowy-mat,id-812558?gclid=EAIaIQobChMIlr2m1deV1gIVhsqyCh1dqg-KEAQYASABEgJQvvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJmh5NjXldYCFRuEsgod2TcFwA 

Głównie z wyglądu bo na akcesoriach się nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Lotek900 szczeze mowiac to tragedia osprzet najniższa liga heble mimo ze tarczowe to mechaniczne czyli na linke kaseta, przerzutki  amor itd nie nadaja sie za bardzo do niczego . Ja bym odpuscil rowery z takich sklepow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kup cos min na shimano deore i bedziesz mial na dlugo dlugo przy normalnej jezdzie. Heble tez kup shimano nawet jakis slabszy model np m355 lepiej beda dzialsc jak tektro. Mowie ci to co kazdemu :P dla normalnego uzytkownika deore i hydrauliki nawet slabsze modelowo i bedzie jezdzil a jezdzil. Nie mowimy tu o jezdzie jakies wyczynowej bo znam takich co hope tech3 na tarczy 203 spalili az dym i ogien szedl a to heble juz takie ze auto by zatrzymały (ok 2 tys za komplet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lotek900. 

Ja tez na początku patrzyłem tylko na wygląd. I kupiłem rower z marketu nie dość ze mega nie wygodny . To mega cieżki, żle wyregulowane przerzutki . A na deser mega słaby osprzęt. I teraz stoi w komórce i nikt nim nie jezdzi. Teraz czaje sie na Giant Roam 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ktm950 specjalnie dla Ciebie, co prawda cholernie wiało i padało, a co za tym idzie nie chciało mi się zatrzymywać do zdjęć ale parę strzeliłem po drodze :) , kolejny raz wdrapałem się na rowerku na sam szczyt, ludzie w wagonikach patrzyli jak na wariata ale co tam :D udało się wjechać i bezpiecznie zjechać a było strasznie mokro i sporo błota, kilka fotek :

1506186790-800-x-600px-1.jpg

1506186790-800-x-600px-2.jpg

1506186790-800-x-600px-3.jpg

1506186790-800-x-600px-4.jpg

tak jak pisałem, dzisiejsze warunki atmosferyczne nie sprzyjały robieniu zdjęć, widoczność żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ktm950 :) 

@BiałyGTi wpadaj to sobie poszalejesz, bo ja muszę to robić baaaaardzo ostrożnie, jestem po kilku operacjach kręgosłupa, mam tam trochę porcelanek i innych gadżetów, więc jak z jajeczkiem :D, kiedyś szalałem, tarcze w rowerze to się prawie paliły podczas zjazdów, to były czasy :(, no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;)

Kupiłem sobie mio cyclo 305 i ma jedną świetną funkcję wyświetla ile mam metrów od kolejnego wzniesienia, więc można się psychicznie szykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Heheh wiec widze ze nie tylko ja poskrecany dzieki rowerowi :P ja nie dolecialem 8.5m na swoje 16 urodzinki  w szpitalu na stole operacyjnym ponad 5h, zlamalem kosc udowa :mrgreen: najgrubsza kosc w ciele a zeby bylo nie za fajnie to nie pekla sobie jak zawsze tylko wzdłuż kosci. Ale to juz 15 lat temu wiec mam wszystko powyciagane :P o palcach piszczelu nie wspominam bo to codziennosc na zdazjach. Teraz tez juz tak nie szaleje jak kiedys ale lubie przyswirowac na zjazdach tego sie nie zapomina :mrgreen:. U nas niestety malo takich zjazdowych miejsc bo plaskie tereny przewaznie ale nie raz uda sie wyjazd gdzies na lepsze tereny z kolegami.

 

P.S dodam ze zawiodly nie umiejetnosci bo to bylo lecz sprzet kiedys nie bylo takiego dostepu do takich czesci jak teraz raz ze czlowiek nie pracowal wiec nie mial skad brac $ na lepsze czesci  a rodzice nie chcieli dawac wiec jezdzilo sie na tym co bylo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi nie zwalaj winy na rodziców, bo będzie im bardzo przykro jak się dowiedzą. A czy ktoś miał do czynienia z rowerami GT mam na oku model Zaskar 29 Sport, opinie mile widziane. Tutaj link :

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-gorskie-sztywne/xc-race/zaskar-29-sport

 

A co za tym idzie moja Merida Big Nine 100 na deorach i tarczach hydraulicznych w stanie bdb będzie do sprzedania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 20:46, zmorka napisał:

@BiałyGTi nie zwalaj winy na rodziców, bo będzie im bardzo przykro jak się dowiedzą. A czy ktoś miał do czynienia z rowerami GT mam na oku model Zaskar 29 Sport, opinie mile widziane. Tutaj link :

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-gorskie-sztywne/xc-race/zaskar-29-sport

 

A co za tym idzie moja Merida Big Nine 100 na deorach i tarczach hydraulicznych w stanie bdb będzie do sprzedania ;)

Mam GT AVALANCHE 3.0 i jestem bardzo zadowolony Gary Turner to amerykański top a ten ZASKAR zacny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.