Skocz do zawartości

Rowerki


Swoop

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]buka[/ref], no to ja do wszystkich się nie zaliczam, miałem jednego między meridami (po kradzieży meridy stwierdziłem że nie warto kupować drogiego roweru) porażka, oczywiście jeździć się da, ale brak im tej lekkości, precyzji i nie mówię o osprzęcie tylko ogólnie, szybko sprzedałem i kupiłem kolejną meridę. Jak dla mnie rockridery to tani rower za rozsądne pieniądze, nic poza tym. Za 1900 kupisz coś w miarę dobrego jak dobrze poszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Z racji że przyszła wiosna a do pracy mam 5km to szkoda autem jeździć chcę kupić rower. Mam 180cm wzrostu i około 100kg wagi. Potrzebuję roweru do jazdy głownie szosą i i utwardzonymi ścieżkami ale czasami może się trafić polna droga (mieszkam na wsi). Budżet około 1.800zł Ale wolałbym wydać jak najmniej, czyli to 1.800 to już jest max maxów. Chodzi mi o rower nowy (zapewne będzie zakup na raty żeby nie czekać do czerwca tylko kupić odrazu).

 

Polecicie coś ciekawego? Myślałem o ROWER SZOSOWY TRIBAN 500 FB B'TWIN lub ROWER TREKKINGOWY RIVERSIDE 500 B'TWIN.

Amortyzatorów mieć nie musi bo w tej cenie to zapewne będzie wyrób podobny do amortyzatora oraz najlepiej hamulce V-brake chyba że w tym budżecie już trafi się dobra tarczówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę nowym nabytkiem: Kross Vento 3.0 2k17. pierwsza szosa, pierwsze jazdy w spd-sl przede mną :) Myślałem że dzisiaj coś pojeżdżę, ale w kieleckiem o dziwo nie "piździ" tylko pruszy....

 

IMG_20170414_135420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]C0rvette[/ref], Niedawno kupilem Tribana 100 powiem szczerze że za tą kasę jest spoko,lekki i solidnie wykonany. Po zakupie wymieniłem siodło na żelowe,dokrecilem wszystkie śrubki i odwrocilem mostek o 180 stopni aby podnieść trochę kierownice.

Niestety przegląd przedsprzedażowy to sciema dostałem rower niby gotowy do jazdy z niedokrecona kierownicą.

Rower będzie służył na dojazdy do pracy 8km i na ewentualne wycieczki w niedzielę,więc nie szukałem roweru droższego niz tysiak nie spodziewałem się też cudów a mimo to jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lekki odkop :)

Pytanie związane z rowerami, poszukuję bagażnika do transportu rowerów montowanego na hak.

Po 2 dniach wertowania różnych stronek wybór padnie na polską konstrukcje Amos Tytan na 2 rowery, chce z tego korzystac sporadycznie kilka razy w roku, trasa ok 80km, więc nie wymagam cudów.

Czy korzysta ktoś ze sprzetu tej firmy?

I nurtuje mnie kwestia świateł, czy taka platforma musi mieć światła cofania i przeciwmgielne?

Na stronie thule piszą ze muszą być, na stonie amosa, inter packa i jeszcze paru innych ze nie...

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nurtuje mnie kwestia świateł, czy taka platforma musi mieć światła cofania i przeciwmgielne?

Na stronie thule piszą ze muszą być, na stonie amosa, inter packa i jeszcze paru innych ze nie...

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

 

Jeśli dobrze kojarzę to chyba w zeszłym roku zmieniły się przepisy (wcześniej nie przewidywały użytkowania bagażników na hak i był problem z 3 tablicą rej. ) . Ustawodawca dodał ustęp:

8a. W przypadku gdy obciążony albo nieobciążony bagażnik został zamontowany na

kuli urządzenia sprzęgającego albo zintegrowany z nadwoziem pojazdu, w sposób

naruszający art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy, bagażnik powinien być wyposażony w:

1) światła, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3-5, 7, 8, 12-14, spełniające wymagania

określone w załączniku nr 6 do rozporządzenia;

2) miejsce przewidziane do umieszczenia tablicy rejestracyjnej, spełniające wymagania

określone w załączniku nr 5 do rozporządzenia.

 

 

§ 12 ust. 1 pkt 3-5, 7, 8, 12-14 brzmią tak :

 

Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła

zewnętrzne:

3) kierunkowskazów - pojazd samochodowy i przyczepa; nie stosuje się do motocykla

jednośladowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r.;

4) hamowania "stop" - pojazd samochodowy i przyczepa;

5) oświetlające tylną tablicę rejestracyjną - pojazd samochodowy i przyczepa;

7) pozycyjne tylne - pojazd samochodowy i przyczepa;

8) odblaskowe tylne inne niż trójkątne - pojazd samochodowy;

12) awaryjne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

13) przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

14) cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa o dopuszczalnej

masie całkowitej powyżej 750 kg; dotyczy przyczepy zarejestrowanej po raz pierwszy po

dniu 1 sierpnia 2009 r.;

 

Skoro bagażnik zdaniem producenta powinien mieć jakiekolwiek z powyższych to znaczy, że jest przyczepą ( ?? :D ), a skoro tak to musi mieć wszystkie powyższe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]kudlaty86[/ref], dzięki, przepisy czytałem i tez nie wiem jak je interpretować.

Niby przyczepy powyżej 750kg powinny mieć komplet świateł, bagażnik nie wiem jak traktować ale waży zaladowany ok 50kg.

Zreszta gniazdo przy haku mam 7 pinowe wiec i tak i tak odpada cofania bo ono wystepuje przy 13 pinach...

 

Zobaczymy przy pierwszej kontroli... :) Oby jak najpóźniej albo nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popierniczam na LAZARO INTEGRAL V3 http://lazaro-bike.pl/Produkty/Szczegoly/131

 

Wleciało już 2,5 tyś KM. Uwielbiam go za to, że sam z siebie pędzi i nie wydaje przy tym żadnego dźwięku oprócz opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gdyby ktoś szukał tematu bagażnika rowerowego na hak do priusa, w którym nie ma możliwości (brak homologacji) instalacji standardowych haków, proszę o kontakt bo ogarnąłem temat, oczywiście wszystko legalnie z papierami.

IMG_0396_zpsoo2dejna.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ktm950 niestety nie robiłem, ja to mam każdego dnia jak idę na rower :biggrin:, ale jak będę tam następnym razem to z pewnością coś wstawię. Nie lubię jeździć w te same miejsca zbyt często, bo mnie to nudzi ;). A najbardziej to lubię jeździć po lasach bez żadnych ścieżek, tak na krechę, chociaż nie powinienem ze względów zdrowotnych, lecz to silniejsze ode mnie :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@BiałyGTi to jest odpowiednie miejsce :mrgreen:, przyznam szczerze że też najbardziej się bałem zwrotności pomiędzy drzewami na leśnych ścieżkach, ale zaryzykowałem, wziąłem 29 i się nie zawiodłem, jest super, a koło pięknie wybiera nierówności, to jest przepaść do 26, ja też za wysoki nie jestem jakieś 180, ale daję radę i jest ok. dzisiaj zamówiłem nowe gacie, stare się już sypią, wybrałem czeskiego force B40 mają rewelacyjną wkładkę, w poniedziałek będą w sklepie w różnych rozmiarach i kolorach, więc sobie dopasuję, z szelkami oczywiście :biggrin:, buty też teraz wezmę force mtb hard, mają bardzo dobre opinie w necie no i nie walą strasznie po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to ja 8 cm mniejszy :P ale wybralem 27.5 no i dla mnie bardzo fajne rozwiazanie 26 nie chcialem a 29 jezdzilem to czulem sie jak na ukrainie :P no my ostatnio na trasie bylismy to juz jakis "spoleczniak" na srodek trasy wywalil jakies galezie i konary(i ze mu sie chcialo nosic) pewnie mu przeszkadzalo ze w srodku lasu ktos jezdzi rowerem. Koleszka niestety wpadl bo jechal pierwszy efekt taki ze kolano i lokiec rozwalony a rower troche porysowany, mi sie jakos udalo uciec w bok ale efekt zemna taki ze rozwalilem  piastki o drzewo i rozdarłem rekawiczki Fox-a a kurde takie fajne mialem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też troszeczkę hasam po lasach taką malutką dwusetką enduro i też muszę uważać na tych którym się bardzo nie podoba jak ktoś jedzie lasem, obojętnie czy na motorze czy na rowerze. A co to rękawiczek - ostatnio zgubiłem swojego ukochanego scotta, miałem zdjętą jedną i przed zjazdem nie zdążyłem założyć, wcisnąłem w kieszonkę z tyłu, dopiero po paru kilometrach chciałem założyć i lipa, oczywiście zawróciłem ale za nic w świecie nie mogłem jej namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A na jakich oponach latasz ?? Bo teraz zalozylem maxxis crosmark zwijanki i powiem ci ze fajne oponki i na szose i na las w blotku takim wiekszym troche uslizg maja :P ale jak piach czy taka miekka ziemia to idzie ladnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej wtajemniczonych kolegów. Szukam roweru dla siebie. Używany będzie raczej  do jazdy po twardych nawierzchniach ale czasem w las też bym się zapuscil.  Kwota tak do 1500 ale jeśli będzie trzeba to do 2000 mogę wydać. Posunięcie ktoś jakąś propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem maxxis, teraz mitas hyperion z tych wzmacnianych textra, możesz do nich lać to mleczko no i są bezdętkowe jak masz ochotę i odpowiednią rafkę :mrgreen:.

Ale jeśli mam być szczery to poza ceną nie widzę różnicy. Mogę je mieć po 70 za szt. jeśli byś chciał, oczywiście nówki.

@Lotek900 moja Merida big nine na deorkach w przyszłym roku idzie do żyda :mrgreen: zdjęcie na poprzedniej stronie, sztuka bardzo zadbana, ale czasem przytrafi się jej odwiedzić błotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.