Skocz do zawartości

...


Piotrek.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze rozumiem, chcecie się wziąć za prowadzenie studia detailingowego, z grubsza znacie się na temacie, nie jesteście świeżakami, tylko nie wiecie co Wam jest potrzebne?

 

Nie nazywajmy tego jako studio detailingowe,"studio" to brzmi profesjonalnie,a my chcemy zacząć działać coś w tym kierunku.Nie sztuką jest wydać pieniądze na kosmetyki,sprzęt i akcesoria.Chcemy wydać owe pieniądze mądrzę i potrzebujemy pomocy do tego,aby ktoś doradził,nakierował w co warto zainwestować co lepiej odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Chcemy wydać owe pieniądze mądrzę i potrzebujemy pomocy do tego,aby ktoś doradził,nakierował w co warto zainwestować co lepiej odpuścić.

 

Proponuję kontakt z którymś z bardziej ogarniętych partnerów forum. Myślę że po przedstawieniu budzetu w kwocie 30 tyś zł, na pewno doradzi Wam, jak wydać te pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytać forum

Ja bym radził dokładnie odwrotnie. :D Osoby, które jako tako ''ogarniają'' wyparowały albo praktycznie się nie udzielają. W celach zarobkowych wnioski z większości tematów są zbędne, a obecnie możesz sobie jedynie poczytać w celach humorystycznych o spodniach rurkach. :lol:

 

Jest to wciągające i jakoś nie mogę się od tego uwolnić. :kox: Może ktoś pomoże? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydacie pieniądze, tylko czy będziecie w stanie wykorzystać to co kupicie, skoro teraz nie wiecie co jest potrzebne.

Zacznijcie ogarniać swoje samochody i znajomych, a lista zakupów sama się wykluje.

Też jestem tego zdania, pocztą pantoflową samo się rozejdzie informacja gdzie auto było robione. Sądzę, że najpierw trzeba zacząć od pozyskania informacji na temat kosmetyków i od współpracy z jednym bądź dwoma partnerami z forum, żeby czerpać wiedzę z ich doświadczenia, przy okazji zaopatrując się u nich.

 

PS. A może coś w stylu mobilny autodetailer :-] . Ostatnio zauważyłem, że mobile firmy to nowy tran, np.mobilne opony, mobilny fryzjer etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do studia detailingowego , pogadaj z chłopakami co stosuja itp. podano już gdzie takie studia sa. w tej branzy konkurencja jest potrzebna , ale nie ze względu na podkradanie klientów , lecz wykorzystania niezadowolenia klientów z usługi.

 

30 tysi , to na początek bardzo dużo , grunt to fajne pomieszczenie , i profesjonalizm w tym co chcecie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mi moja magiczna kula podpowiada te 40tyś to dotacja z UE lub UP i prawdopodobnie sprzęt musi być nowy, a na pewno z fvat. Sam separator to nie wszystko trzeba jeszcze go zamontować.

Na wszystko musi być "papier" łącznie z tym że jeśli chcesz to robić w garażu który jest twoich rodziców musisz mieć umowę najmu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zapaleniec bez wiedzy... Na razie nie zamykam tematu, zrobi to pewnie kolejny zielony :kox:

40k może starczyć, ale bez wiedzy lepiej wydać je chyba na warsztat zwykły. Plus ciężko będzie detailingowe ceny w biznesplanie uzasadnić i przepchnąć. Wiem, bo sam przez to przechodziłem swego czasu (też 6.2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odkurzacze extrakcyjne, 1-2 odkurzacze sucho-mokro, parownica, kompresor, 1 myjka ciśnieniowa gorąco-wodna (niekoniecznie ta zółta, 140-180 bar), akcesoria do tych sprzętów, opryskiwacze, microfibry,

wiadomo że miejsce pracy trzeba dobrze oświetlić i ogrzać, wyreklamować , "wygóglować")

sądzę że te 40tyś winno na sprzęt jak i chemię starczyć.

 

 

tutaj jest poradnik nr 1:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601

nr 2:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=812

nr 3!!! (zestawy kosmetyków)

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2685

a pasuje mieć takich zestawów z 3

 

poradnik nr 4 to mieć w "aj" znajomych na których to autkach możecie experymentować i się uczyć (ale wy i tak już coś umiecie)

a poradnik nr 5 to dobry biznesplan (choć i jego może szl..g trafić i życie to zweryfikuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.