Skocz do zawartości

Ultimate Quick Wax vs Ultimate Quick Detailer


Marco

Rekomendowane odpowiedzi

Do syntetyka w stylu #16 lub NXT brałbym UQD,do wosku z zawartością carnauby ProDetailera.
Czyli UQD...bo pójdzie na 476.

 

A co powiecie na NXT Speed detailer? tez bardziej nadaje się na syntetyki? Podobny do UQD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jeśli chodzi o efekt wizualny to chyba specjalnej różnicy nie będzie? Czy detailery zostawiają jakąś cienką powlokę-te słynne polimery megsa lud śladowe ilości wosku w przypadku Smarta? Czytałem tez ze UQD nieźle nadaje się do szyb,chyba Smart już tak dobry nie będzie? A o NXT pytałem bo jest go trochę więcej za mniej ;) ,a jeśli to to samo co UQD to po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jeśli chodzi o efekt wizualny to chyba specjalnej różnicy nie będzie?
QD może nadawać minimalnie inny odcień. ja to widzę.
Czy detailery zostawiają jakąś cienką powlokę-te słynne polimery megsa lud śladowe ilości wosku w przypadku Smarta?
tak. nakładając przyzwoite QD na lakier, wzmacnia on ochronę. jeśli nie ma na lakierze nic, to przez kilka dni, 3-4, utrzyma się powłoka i kropelkowanie, nieraz bardzo dobre. Jeśli masz naturalny wosk na lakierze i używasz QD z carnaubą, QD uzupełnia jej braki, wzmacnia dotychczasową.
Czytałem tez ze UQD nieźle nadaje się do szyb,chyba Smart już tak dobry nie będzie?
będzie - ja szyby przeciewałem kiedyś QD megsa, teraz ProDetailerem CG i jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Trochę odkopuje, ale...

Zamierzam sobie kupić UQW jako podstawowy środek, żeby tak raz na miesiąc sobie nawoskować i jakoś chronić//odżywiać lakier. Czy to dobry pomysł?

Nie mam warunków, aby pół dnia nakładać wosk, ponadto boję się tego, że lakier nabierze tych okrągłych rys.

Czy zwykła taka puchata mikrofibra będzie dobra do wytarcia tego wosku?

I jak długo będzie widać efekt i czy nie kurz się nie osadza na wywoskowanej powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tome_waw, dobry wybór i zdrowe podejście do sprawy dbania o auto , spokojnie miesiąc wytrzyma ten wosk , nie wiem jaka to jest dla ciebie puchata mikrofibra , ale wszelkiej maści Monstery , Flexipads-y , ShowCarShine o gramaturze 300-600 do 40 zł spokojnie wystarczą .

 

Kurz będzie osiadał , tak pora roku . Okrągłe rysy mogą powstać Ci też podczas : nierozważnego mycia , wycierania z kurzu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio użyłem jakiegoś hydrowosku i efekt z daleka fajny, o tyle z bliska auto wygląda fatalnie, zobaczymy co będzie po uqw :)

Czy wystarczy wymyć auta do czysta rękawicą i szamponem czy muszę coś jeszcze zrobić? Auto mam prawie nowe, więc szkoda uszkadzać lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę połysk uzyskuję się stosując różne mleczka oczyszczające lakier ( cleanery ) , nie dam ci jednoznacznej odpowiedzi , że po samym UQW będziesz miał dobry efekt , ja bym jednak mimo wszystko zastosował oczyszczający cleaner , nawet Megs'a ( Ultimate Polish ) i dopiero położył wosk , zerknij jeszcze na Duraglossa Aquawax czy Optimum Car Wax .

 

Nie wspominałem o dwóch preparatach , niestety mają najgorszy stosunek cena/jakość ( a właściwie pojemność ) , Carpro Reload i Gyeon Cure , oba są świetne ( ja wolę Reload-a ) , i zabezpieczą ci auto spokojnie na miesiąc ( latem ) a efekt moim zdaniem będzie lepszy o od wszystkich wcześniej wymienionych , powiem więcej chyba jedne z najlepszych spray selantów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ matteo1309

Opcja jest ok.

Meguiars zaleca używanie Ultimate Compound dwa razy w roku.

Cleaner Wax Paste ma w sobie środki ,które chemicznie czyszczą lakier. Wosk ten stworzony jest do częstego stosowania.Na to UQW i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie i Panie

Mam połozone na czarnym lakierze Soft99 Fusso Coat 12 months Dark

Prosze mi podpowiedziec czy lepiej miedzy woskowaniem na odswieżenie-ogólnie na lepszy wygląd i wzmocnienie-przedłużenie wosku Fusso lepiej użyć:

1.Meguiars ultimate quik detailer

czy

2.Meguiars ultimate quik wax

Co da lepszy efekt?

Jakie bedą plusy i minusy przy położeniu 1 lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minusów ja nie widze przy obydwu, jeden i drugi bardzo dobry, plus taki że nie łapią kurzu, dobrze sie polerują bez żadnych smug i dają rewelacyjne odpychanie wody, Najlepeij sam przetestuj obydwa, aczkolwiek jak masz nawoskowany lakier dośc trwałym woskiem to chyba bym sie skłaniał ku UQD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na trwałości np kropelkowania oraz odpychania wody a także na efekcie wizualnym

Wiem ze fusso to mocny wosk ale czym go wzmocnić jeszcze aby wosk się nie tak szybko scieral z lakieru

Po którym będzie lepszy efekt wizualny?

Ultimatum quick wax nie będzie się "gryzł" znaczy ścierał fusso itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeden i drugi wspomoże wosk, wizualnie ciężko stwierdzić czy zauważyłbyś jakąś różnice bo dają podobny look, jak nie przetestujesz samemu na swoim lakierze to sie nie dowiesz :) jak chcesz maksymalnej ochrony i twałości to wez UQD, ale przed nałożeniem lakier musisz mieć czysty i bez śladów po wodzie itp, UQD niezle sobie radzi z lekkimi śladami, kiedyś na szybko lekko zapylone auto przeleciałem i było ok wiec jest mniej wymagający, obydwa dają bardzo dobre odpychanie wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Trochę odkopuje, ale...

Zamierzam sobie kupić UQW jako podstawowy środek, żeby tak raz na miesiąc sobie nawoskować i jakoś chronić//odżywiać lakier. Czy to dobry pomysł?

Nie mam warunków, aby pół dnia nakładać wosk, ponadto boję się tego, że lakier nabierze tych okrągłych rys.

Czy zwykła taka puchata mikrofibra będzie dobra do wytarcia tego wosku?

I jak długo będzie widać efekt i czy nie kurz się nie osadza na wywoskowanej powierzchni?

 

Panowie wiem, że odkopuję ale mam do Was bardzo podobne pytanie.

Otóż jak kolega powyżej nie mam obecnie warunków i możliwości do normalnego woskowania samochodu i spędzenia przy tym połowy dnia (a nawet całego ponieważ posiadam 2 samochody). Natomiast pytanie czy jak raz na miesiąc użyję UQW, a w między czasie co 2 tygodnie przetrę auto UQD to będzie to ok ochrona dla lakieru? Posiadam 2 auta i jedno nigdy nie było woskowane, a drugie w maju tego roku zrobiłem jak "Bóg przykazał" natomiast obecnie nie mam na to czasu, a samo przetarcie UQW/UQD to nie jest wielki kłopot.

 

I również pytanie czy takie coś na dłuższą metę może być cały czas stosowane. Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.