Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło HUMOR ??


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

LoozaQ, co tam zanabyłeś? :-]

Northtec Cayon 29" SLX model 2012 (wyprzedaż)

Taki tani 29er na wypasie :-]

 

Też poluje na 29er northtec :) Czekam na nową kolekcje. Jakich jesteś gabarytów i jaką ramę wybrałeś?

 

Kurdupel 172cm wzrostu i 76 w kroku. Kupiłem 17", która 17tką jest tylko przez wymiar rury podsiodłowej. W rzeczywistości, porównując do rowerów innych producentów, wymiarowo jest to 19" i mniejszej ramy nie ma. Kumpel ma identycznego w ramie 19" (faktycznie 21") i jest trochę za duży, ale tragedii nie ma, więc i mój wybór był jednoznaczny.

Nadmienię, że zakup i wydanie 2000+ nie był zrobiony na żywioł. Skonsultowałem sprawę z kilkoma kolegami i 4 z 5 wypowiedziało się pozytywnie co do tego modelu. Jeden był na nie z argumentem takim jak Manolito77 "to nie wygląda". Za podobny rower osprzątowo w Krossie wyszły okolice 3000, więc rachunek prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Borek, tylko, że idąc takim tokiem rozumowania można stwierdzić jednoznacznie - idealny rozmiar kół dla downhillowców i zawodników startujących w MTB. O ile u kobiet w MTB niektóre zawodniczki jeżdżą na 29' to cała reszta totalnie olała rozmiar 29'.

27,5' to już w ogóle wymyślanie czegoś na siłę aby jeszcze trochę kasy wydrzeć od ludzi. Rozmiar, który zresztą nieźle jest wyśmiewany na forach MTB (zresztą 29' też nie zyskał tam wielu zwolenników).

Dalej twierdzę, ze to jedynie marketing firm produkujących rowery. ;)

Jednocześnie trzeba napisać - każdy woli co innego i kupuje to, co mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoozaQ, Czyli mając 180cm i 85-92 kg wagi raczej mam brać pod uwagę 19'?

Dla mnie od dawna nie liczy się to co mam napisane na ramie/metce ma być funkcjonalne i warte swojej ceny :) Docelowo miałem skręcać 29er na ramie accenta, ale znając siebie pewnie bym nie wyrobił się w budżecie :)

 

By nie było offu- Powygłupiałem sie Outbackiem z AWD...i doszedłem do wniosku, że ogarnięcie 4x4 to wcale nie taka prosta rzecz :)

 

Nawyki z FWD i RWD można sobie wsadzić w ...skarpetę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, tylko, że idąc takim tokiem rozumowania można stwierdzić jednoznacznie - idealny rozmiar kół dla downhillowców i zawodników startujących w MTB. O ile u kobiet w MTB niektóre zawodniczki jeżdżą na 29' to cała reszta totalnie olała rozmiar 29'.

27,5' to już w ogóle wymyślanie czegoś na siłę aby jeszcze trochę kasy wydrzeć od ludzi. Rozmiar, który zresztą nieźle jest wyśmiewany na forach MTB (zresztą 29' też nie zyskał tam wielu zwolenników).

Dalej twierdzę, ze to jedynie marketing firm produkujących rowery. ;)

Jednocześnie trzeba napisać - każdy woli co innego i kupuje to, co mu się podoba.

Zgadza się, branża rowerowa bardzo często narzuca nam nowe standardy i rozwiązania, żeby tylko wyciągnąć kasę, ale też nie można we wszystkim dopatrywać się jedynie marketingu bo niektóre niegdyś "fanaberie" są teraz standardem i oczywistością - hamulca tarczowe, pełne zawieszenie, sztyce zdalnie regulowane itd. Co do rozmiaru kół to fakt, że w kolarstwie bardziej grawitacyjnym 29" się nie przyjęło, ale 27.5" wchodzi coraz mocniej do światka allmountain/enduro. Grunt to samemu zachować rozsądek i nie lecieć ślepo za trendami - te faktycznie użyteczne same się obronią i zostaną, a te wymyślone przez marketingowców odejdą prędzej niż się pojawiły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając moją wypowiedź odnośnie zakupu 29era.... Plan na dłuższe asfaltowe wojaże jest następujący:

 

995981_651077354905072_1087449234_n.jpg

 

543404_651077358238405_928100180_n.jpg

 

Reasumując, będzie to rower do wszystkiego i sama podmiana opon będzie czyniła z niego uniwersalną kobyłę :) Przyznacie, że przy 26ere byłby to przerost formy nad treścią ;)

 

Edit:

Zdjęcia powyżej są z profilu kolegi, u którego właśnie mierzyłem się do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie coś wyło,padła diagnoza kilku mechaników łożysko w skrzyni,bo ponoć typowe dla 1,9cdti,wczoraj jadę na desce dyskoteka,brak wspomagania... padło ładowanie,okazało się,że padł alternator...

Zregenerowali za 2stówki i co najlepsze cisza,a już skrzynia była spisana na straty :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobry humor po zebraniu mieszkańców Wspólnoty. Gość z zarządu wspólnoty ( też jestem) ten, który czepiał się wszystkiego w tym mojego i innych mieszkańców mycia samochodów, wyleciał jednogłośnie z hukiem i już nie jest członkiem zarządu, hehe Przy okazji pożałował też jego koleżka, z którym skarżyli do pani Burmistrz i podpierdalali do SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem jechac po siorke do jej "pracy" (ma 15 lat, konczy szkole instruktorska i z kolezankami prowadzi warsztaty taneczne), nie chcialo mi sie mojej Foki brac to wzialem Viki C od starszych. Wracam i mowie do siostry "kurde jak jade tym autem to sie czuje jakbym mial 20 lat wiecej" a ona na to "bo to auto dla takiego starego chopa z Niemiec" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
LoozaQ, Czyli mając 180cm i 85-92 kg wagi raczej mam brać pod uwagę 19'?

Dla mnie od dawna nie liczy się to co mam napisane na ramie/metce ma być funkcjonalne i warte swojej ceny :) Docelowo miałem skręcać 29er na ramie accenta, ale znając siebie pewnie bym nie wyrobił się w budżecie :)

 

Nie da sie tak bezblednie dopasowac rozmiaru roweru. Po pierwsze wzrost tak naprawde o niczym nie mowi, istotniejsza jest dlugosc samych nog i rak. Poza tym wazny jest typ roweru i jego wykorzystanie. Jesli mocne mtb/enduro/maratony to kazdy zawodnik powie ze 17" to maksimum. Tu jest po prostu czysta fizyka, rower mniejszy, jest jednoczesnie krotszy, a co za tym idzie bardziej manewrowy, lepszy w slalomie. Przy okazji jest duzo wiekszy zapas do krocza. Za to przy jezdzie rekreacyjnej (a taka uprawia 90% rowerzystow) lepiej miec wieksza rame, przy tego typu rowerach, jak stoimy na ziemi, przed siodelkiem, nad rama to mozemy dotykac kroczem do ramy, ale na pewno nie siedziec na niej. Przykladowo, sam mam 182cm wzrostu i bardzo dobrze jezdzi mi sie na rowerach crossowych (28") na ramie 21" i nawet 23", i nie przeszkadza mi to. Mysle, ze zamiast dywagowac w "internetach" polecilbym pojscie do sklepu z marka, ktorej rower chcesz kupic i przymierzyl jeden i drugi rozmiar. Wykonal jazde probna, ktora wielu klientom bardzo duzo pomaga i kupil. Zdecydowanie odradzam kupno roweru przez internet. Niestety w 90% przypadkow otrzymasz rower delikatnie mowiac nie gotowy do jazdy. Jakbys mial jakies konkretne pytania to prosze bardzo na PW, gdyz rowery to moj chleb powszedni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.