Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło HUMOR ??


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem jeszcze jedno podejście do kabelka aby zrobić sobie wejście AUX w moim e39.

Teraz działa bardzo ładnie. Mam banan na twarzy bo w e39 z podpięciem czegoś innego niż CD jest kiepsko.

Pierwsze odpalenie AUX u mnie w aucie:

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bechcik - 3/4 audi ma przebiegi rzędu 300 tys. i w górę - a Jak tyle nie ma, to jest przekręcony ;) O ile sedany i w benzynie rzadziej, to spotkać naprawdę zadbany egzemplarz trzeba dać 10-15 tys. Co lubi w Audikach A4 B5 być be? - ściana grodziowa często jest zatykana przez śmieci i należy dbać o drożne odpływy (są pod akumulatorem i servem) - jeśli o to nie zadbasz - zaleje Ci komputer i z niego Ci zacznie woda Ci się lać do samochodu. Z mechaniki? Jak w każdym aucie z turbo należy je sprawdzić. Najlepiej bez komputera nie podchodzić do Audi, błędy na pewno się wysypią na ekranie laptopa - pozostaje pytanie jakie. Nie warto kupować A4 z silnikiem 1.6 - to straszny muł, a spalanie ma wyższe od 1.8. Jeśli gaz to wszystkie silniki benzynowe się lubią z gazem, czyli 1.6, 1.8, 1.8T, 2.4, 2.6, 2.8. (często bywa tak że im wyższa pojemność tym lepsze wyposażenie samochodu, ale nie jest to szczególna reguła). Audi prowadzi bazę serwisowania, więc VIN możesz sprawdzić w ASO (poza samochodami sprowadzonymi z Włoch) Warto zastanowić się nad Audikiem z napędem Quattro - daje niesamowitą frajdę w zimę, a spalanie jest tylko wyższe o 1L od ośki. Silniki są pancerne (poza 2,5 150 KM TDI), lać dobry olej, pamiętać o wymianie filtrów i pojeździsz długo. Jeśli chodzi o zawieszenie tylne - wyminiasz tylko tuleje np. lemfordera wychodzi 600 zł z robocizną i zapominasz o tym na dłuuugiii czaas ;) Audi ma ocynk na całym lakierze więc nie ma mowy o rdzy - gdy jest to znaczy że miała prawdopodobnie robione jakieś naprawy lakiernicze robione już. Lubi też często padać termostat, więc tutaj albo ładujesz w wahlera (35 zł) i loteria jest (jedni jeżdzą długo, drugim pada po kilku miesiącach) albo w oryginalny - 135 zł i jeździsz dłuugoo ;)

 

Jeżdzę 1.9 TDI 110 KM i uważam że naprawy są tanie, np. kompletny rozrząd z pompą wody z robocizną mechanik 550 zł, za wymianę wahaczy cały przód z zbieżnością 200 zł, 50 zł od wymiany klocków i tarcz strona, ale to sobie samemu można zrobić jak się interesuje samemu motoryzacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cptolgierd, kurczę, dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. :D

Generalnie mam problem, bo waham się między tym autem, a Astrą G. Za Audi przemawia oczywiście komfort, wyposażenie, mocniejsze silniki i zapewne trwałość, zaś za Oplem koszty eksploatacji, co w moim przypadku będzie priorytetem. Podobają mi się oba auta (Astra coupe/hatchback, A4 avant), więc będę szukał w ogłoszeniach aż nie znajdę satysfakcjonującego mnie egzemplarza.

Gdybym miał jakiś problem, odezwę się do Ciebie. Dzięki jeszcze raz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wypróbowałem zakupiony jakiś czas temu cleaner Prima Amigo. Co prawda ręcznie i tylko na klapie bagażnika, ale faktycznie bardzo przyjemny w pracy. Bez problemu usunął waterspoty, fajnie wypełnił delikatne swirle i docieranie też przebiegło bez problemu mimo niskiej temperatury i niesprzyjających warunków. Jak na razie jestem pod wrażeniem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mglisty wieczór we Wrocławiu. Można było kilka przyjemnych zdjęć zrobić.

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Pzdr.

Właśnie jutro się wybieram do Wrocka na wycieczkę z Polskibus.pl. Spacerek po rynku obiadek , jarmark bożonarodzeniowy itp. Za bilet Katowice - Wrocław płacę 8 zł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wypróbowałem zakupiony jakiś czas temu cleaner Prima Amigo. Co prawda ręcznie i tylko na klapie bagażnika, ale faktycznie bardzo przyjemny w pracy. Bez problemu usunął waterspoty, fajnie wypełnił delikatne swirle i docieranie też przebiegło bez problemu mimo niskiej temperatury i niesprzyjających warunków. Jak na razie jestem pod wrażeniem :good:

 

Mój jeszcze dziewiczy ... czekam do wiosny ale już nie mogę się doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.